Passat CC 1.8T DSG - забавяне при тръгване

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот ChimeyJimmey » Пон 25 юли 2011 15:15


A ти се върни на пост номер 1 в темата. :041:
Къф дизел, кфи пет леа?! :roll:




Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот feikot » Пон 25 юли 2011 15:31


Andonov написа:
ФСБ написа:аха, мерси, вкарах S и ми се изправи косата като настъпих, тва чудо дигна до 6000 оборота и полудя, май толко адреналин не е за мен... Тя колко време трябва да се разработва тая кола, сега е на 3300км и май й е рано за S режим и такива обороти... Всеки ми казва различно колко треа се разработва... :banghead:


А намали малко оборотите. до 5000 може да ходи ама до 6000 дизел няма.


1.8Т е бе батка.


Потребителски аватар
ФСБ
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот ФСБ » Вто 26 юли 2011 7:38


feikot написа:
Andonov написа:
ФСБ написа:аха, мерси, вкарах S и ми се изправи косата като настъпих, тва чудо дигна до 6000 оборота и полудя, май толко адреналин не е за мен... Тя колко време трябва да се разработва тая кола, сега е на 3300км и май й е рано за S режим и такива обороти... Всеки ми казва различно колко треа се разработва... :banghead:


А намали малко оборотите. до 5000 може да ходи ама до 6000 дизел няма.


1.8Т е бе батка.


:да:


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот Andonov » Вто 26 юли 2011 8:51


E-e-e в такъв случай са малко. :beer

тъй е като забравям какво пише на 1 стр. mhihi


Потребителски аватар
jorosv
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 04 окт 2010 16:54
Автомобил: BMW E61 530xd
Двигател:
Местоположение: Plovdiv
Контакти:

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот jorosv » Вто 26 юли 2011 9:39


Стана вече година откакто взех моя пасат 6 140ps. 2.0 tdi с 6 степенната DSG кутия, скоростите се представят отлично, както на D така и на спорт и типтроник. Понякога има забавяне при подаване на газта, но е заради турбото, а не скоростите навъртях 25 хил. км и това, което ми прави впечатление ( и най-вероятно си му е вереме ) турбо лага стана по-осезаем при ниски скорости и ми се струва, че чувам турбото вътре в колато, което не беше така в началото.

Карах и ауди а3 автомат дълго време и мога да кажа, че DSG-то е светлинни години напред и не се усеща кога сменя скорости и реагира много добре на стила ми на каране.


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот bnick » Вто 26 юли 2011 17:13


ФСБ написа:
Andonov написа:От D на S или на ръчен режим (в дясно + и -) се сменя в движение, колкото си искаш и когато решиш.


аха, мерси, вкарах S и ми се изправи косата като настъпих, тва чудо дигна до 6000 оборота и полудя, май толко адреналин не е за мен... Тя колко време трябва да се разработва тая кола, сега е на 3300км и май й е рано за S режим и такива обороти... Всеки ми казва различно колко треа се разработва... :banghead:


На мен при купуването на колата, ми казаха първите 1к да не вдигам над 3к и да не тегля нищо. :beer


Потребителски аватар
ФСБ
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот ФСБ » Сря 27 юли 2011 12:18


bnick написа:
ФСБ написа:
Andonov написа:От D на S или на ръчен режим (в дясно + и -) се сменя в движение, колкото си искаш и когато решиш.


аха, мерси, вкарах S и ми се изправи косата като настъпих, тва чудо дигна до 6000 оборота и полудя, май толко адреналин не е за мен... Тя колко време трябва да се разработва тая кола, сега е на 3300км и май й е рано за S режим и такива обороти... Всеки ми казва различно колко треа се разработва... :banghead:


На мен при купуването на колата, ми казаха първите 1к да не вдигам над 3к и да не тегля нищо. :beer


аха, доста малко, само 1000...


Потребителски аватар
MAYKI
Мнения: 412
Регистриран на: Сря 25 май 2011 11:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот MAYKI » Сря 27 юли 2011 14:06


ФСБ написа:
bnick написа:
ФСБ написа:
Andonov написа:От D на S или на ръчен режим (в дясно + и -) се сменя в движение, колкото си искаш и когато решиш.


аха, мерси, вкарах S и ми се изправи косата като настъпих, тва чудо дигна до 6000 оборота и полудя, май толко адреналин не е за мен... Тя колко време трябва да се разработва тая кола, сега е на 3300км и май й е рано за S режим и такива обороти... Всеки ми казва различно колко треа се разработва... :banghead:


На мен при купуването на колата, ми казаха първите 1к да не вдигам над 3к и да не тегля нищо. :beer


аха, доста малко, само 1000...


Двигателите са разработени на VW няма 1000км/няма 10 000 км качваш се и караш


to6o777
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 15 апр 2009 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот to6o777 » Чет 04 окт 2012 6:20


Аз имам туран с dsg mechatronik 6 степенна скоростна кутия и забелязвам при сутрешно палене като я оставя да работи на място се появява едно тропане , което ме притеснява. Някой има ли го този проблем. Тропането се появява 15-20 сек. след запалване и изчезва като натисна спирачка или дам газ.


Потребителски аватар
jorkata30
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 28 мар 2012 8:37
Автомобил: VW GOLF-1.9TDI
Двигател: AHF-1999
Местоположение: varna

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот jorkata30 » Чет 04 окт 2012 9:34


само на P и на N ли го прави,като си на директа и седиш прави ли го?


J_O_E
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 20 юни 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот J_O_E » Съб 13 окт 2012 1:17


to6o777 написа:Аз имам туран с dsg mechatronik 6 степенна скоростна кутия и забелязвам при сутрешно палене като я оставя да работи на място се появява едно тропане , което ме притеснява. Някой има ли го този проблем. Тропането се появява 15-20 сек. след запалване и изчезва като натисна спирачка или дам газ.

Ти май си за маховик :Mr Green Fun


J_O_E
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 20 юни 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот J_O_E » Съб 13 окт 2012 1:21


Много хора ме съветват да не използвам tiptronica(+ -) защото се прецаквали автоматите. Дали и DSG-TO ще се прецака?


Потребителски аватар
ФСБ
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот ФСБ » Пет 05 апр 2013 9:35


J_O_E написа:Много хора ме съветват да не използвам tiptronica(+ -) защото се прецаквали автоматите. Дали и DSG-TO ще се прецака?


да ти кажа ли чсетно, че откакто я имам колата (2 години) никога не съм вклучвал типтроника, страх ме е :))
а Спорта само веднъж...


ltolev
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 08 апр 2007 23:52
Автомобил: VW Multivan T5
Двигател: AXE 2005
Местоположение: София

Re: Passat CC 1.8T DSG - забавяне при тръгване

Мнениеот ltolev » Нед 07 апр 2013 6:44


Карай си спокойно колата колега. И не мисли, че ще се прецакат скоростите, ако трябва да се повреди нещо то със сигурност ще се случи, без значение дали включваш типтроника или не. Вече повече от година доста често карам на типтроник с перцата от волана и досега никакъв проблем. :wink


Cyber
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 07 мар 2013 15:58
Автомобил: Pst B7 2TDI 170hp 4-blue-motion
Двигател:

Re: Passat CC 1.8T DSG - забавяне при тръгване

Мнениеот Cyber » Чет 13 юни 2013 10:07


Моят пасат е дизел с DSG 170кс. Доволен съм от ускорението ,но ми прави впечатление че в спортен режим твърде късно превключва на следващата предавка и се забелязва как колата губи ускорение. Наясно съм че е идеята на спортния режим е да превключва по-късно от D. Но сякакаш е повече от нужното.
Това могат ли да го коригират в сервиза - да превключва една идея по-рано?
Колата е на 8000км.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: milenski_77, rady66 и 51 госта