Б3 RP затруднена работа на бензин и никакво палене

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Б3 RP затруднена работа на бензин и никакво палене

Мнениеот kr1s0 » Вто 08 апр 2014 17:20


Здравейте колеги.Ползвах търсачката с различни ключови думи,но не намерих сходен проблем.
Колата е с монтирана газова,с реле за изключване на бензиновата помпа.При опит за запалване на бензин директно помпата се чува на контакт,релето,което спира дюзата също щрака ,но колата не иска да запали колкото и да въртя.Отвих леко маркуча за идващото гориво и потече бензин.Когато съм на газ и превключа на бензин оборотите стигат до 2500-3000 и то с плавно натискане на педала.Ако натисна по-рязко педала горивото явно не достига и става разреждане,защото е на път да загасне,пусна ли педала връща някакъв колеблив ПХ.На газ нямам проблеми с вдигане на обороти и тн.Мога ли на базата на това,че нямам проблеми с газта да изключа тпс-а поне от сметките и къде евентуално да търся проблема.
Ако някой е намирал тема със сходен проблем нека сподели,че аз се зомбирах с тази търсачка :no




Потребителски аватар
ангелчо77
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 06 мар 2011 19:26
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: RP 1990
Местоположение: ловеч

Re: Б3 RP затруднена работа на бензин и никакво палене

Мнениеот ангелчо77 » Вто 08 апр 2014 17:41


Здравей,колко бензин е потекло?Може да отвиеш входящия маркуч и да го сложиш в шише и да видиш колко бензин изтича,в смисъл да видим за недостатъчен дебит на помпата,няма да е много точно това мерене,ама...Другото си мисля горивен филтър сменял ли си скоро да не е задръстен.Ако помпата и филтъра са добре,мисля си следва регулатора и дюзата.Провери първо филтъра,после дебита на помпата и тогава ако няма подобрение,ще мислим.За тпс-а не съм сигурен,газта игнорира много от електрониката.


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Б3 RP затруднена работа на бензин и никакво палене

Мнениеот kr1s0 » Вто 08 апр 2014 19:32


Тези дни като ходя до сервиза ще си откача филтъра,ще сложа някакво маркуче вместо него да видя дали ще потръгне.
От форума знам,че имам регулатор ,но идея си нямам къде се намира той. :mrgreen Ако може информация,и какво мога да му проверя на него :mrgreen

В краен случай ще сваля дюзата да я закарам на ултразвук.Може да е задръстена от рядката работа на бензин..


Потребителски аватар
ангелчо77
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 06 мар 2011 19:26
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: RP 1990
Местоположение: ловеч

Re: Б3 RP затруднена работа на бензин и никакво палене

Мнениеот ангелчо77 » Вто 08 апр 2014 20:14


815993_1_585x461.jpg

Това черното с кабелчетата е дюзата,под нея с четирите болтчета е регулатора.


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Б3 RP затруднена работа на бензин и никакво палене

Мнениеот kr1s0 » Вто 08 апр 2014 20:31


да,логично е да бъде там,където идва горивото.. :mhihi
какво мога да му проверя на този регулатор ?
Ако искам да нося дюзата на ултразвук като сваля това болтче ,което е отгоре какво трябва да занеса?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Б3 RP затруднена работа на бензин и никакво палене

Мнениеот Iezekil » Пет 11 апр 2014 5:43


Като свалиш болтчето ще видиш дюзата от към гърба,но силно се съмнявам,че ще успееш да я извадиш без да я счупиш.Аз съм се мъчил и не успях.Няма как да я хванеш здраво,трябва с клещи и да се внимава при стискането.Преди това яко пръскане с ВД40 да кажем,накисване и напъване навън с завъртане,понеже има о-пръстен,който я уплътнява към стените на цилиндърчето.Има нещо като дупка,където може да се бръкне с подходяща тънка и здрава уйдурма и да се напъва с нея,ползвайки я за лост с опора стената на цилиндърчето...
ТПС-а не е за изключване от уравнението,понеже на бензин именно той показва,че клапата е натисната и компа да впръска повече гориво през дюзата.Би се усетило и на газ разбира се,но само при условие,че стъпковото моторче е наред,и че изпаритела не е регулиран след като проблема е бил на лице.
Най-лесните тестове са както са казали колегите-байпасираш първо филтъра пред гумата който е с една тръбичка,проверяваш регулатора за боклук но да не му пръснеш чаркулаците....или най-доброто е да смениш цялото моно с работещо такова от приятел,за проба....
Аз лично клоня към запекла дюза...ултразвук или от друго моно плочка с дюза...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: milench0 и 56 госта