Пасат Б5 (комби) - 1999г - проблем с централното

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
peyu
Мнения: 493
Регистриран на: Сря 21 май 2008 0:10
Автомобил: Passat B7
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Пасат Б5 (комби) - 1999г - проблем с централното

Мнениеот peyu » Съб 04 окт 2014 20:25


Привет колеги купих си VW Passat B5 (Typ 3B),
година на производство (1999г),
мотор/двигател (AFN).
Реших да си направя сгъваем ключ, но ключаря ми
каза, че точно моя автомобил няма опция (заводско) за дистанционно отключване.
Което супер много ме шокира :horror Възможно ли е това??
Колата НЕ е с най-нисък клас оборудване(има климатроник, пълен ел. пакет, подгряване, комфорт модул, автомат, края на 99-та..)
Предполагам ДА.. точно за това отварям и тази тема. Въпроса ми е следния:

- Какво трябва да сменя или добавя за да мога да си отключвам и заключвам с оригинално дистанционно ??
(Не желая китайска, корейска или друга алармена система. Държа всичко да е оригинално. Предполагам модул или??)

Моля ако някой е имал подобен проблем да помогне! Препоръчайте човек/сервиз от форума който
би ми решил проблема.

Благодаря! :beer




Потребителски аватар
Jeka
Мнения: 188
Регистриран на: Чет 17 май 2012 15:13
Автомобил: Passat B5 Variant
Двигател: AJM++
Контакти:

Re: Пасат Б5 (комби) - 1999г - проблем с централното

Мнениеот Jeka » Съб 04 окт 2014 21:39


Извинявам се на колегата, че ще използвам неговата тема, но аз имам същото запитване.
- Какво трябва да сменя или добавя за да мога да си отключвам и заключвам с оригинално дистанционно ??
(Не желая китайска, корейска или друга алармена система. Държа всичко да е оригинално. Предполагам модул или??)

:beer


Потребителски аватар
CrafterX11
Мнения: 145
Регистриран на: Вто 29 апр 2014 19:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5 (комби) - 1999г - проблем с централното

Мнениеот CrafterX11 » Съб 04 окт 2014 21:45


Моят пассат ТДИ АФН и имам от заводско такъв ключ също дето казваш има климатроник,ел.стъкла,кожен салон и т.н ,но при теб не знам защо не става успех колега


Потребителски аватар
Rosenirs
Мнения: 328
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Пасат Б5 (комби) - 1999г - проблем с централното

Мнениеот Rosenirs » Нед 05 окт 2014 7:35


Изображение

Аз имам два оригинални ключа и единият е такъв като на снимката.Оригиналната аларма ако не се лъжа е в комфорт модула, те и за това са с различни номера, но нека някой друг каже за да не те подведа.Тази аларма е много елементарна и даже не се признава от застрахователите при застраховка каско.Аз освен при отваряне на врати и капаци не съм видял да се обажда за друго.Има един клаксон в заден ляв калник който свири при активиране на алармата.Допълнителните китайски или други аларми имаше тема в някой форум, че също има начин за вграждане в сгъваем ключ само, че там трябва да се прави нова платка и да се местят елементите от дистанционното.Ако имаш ключа от снимката ще се наложи също преправяне.


Потребителски аватар
peyu
Мнения: 493
Регистриран на: Сря 21 май 2008 0:10
Автомобил: Passat B7
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат Б5 (комби) - 1999г - проблем с централното

Мнениеот peyu » Нед 05 окт 2014 10:15


Купих колата само с такъв ключ:

Изображение

Като я закача с кабел ми показва, че е имала още 2 - общо 3. Един ключар ми каза, че този който имам е "титолярния ключ" и, че другите 2 са един черен пластмасов и един обикновен без лампичка и батерия.

Просто искам да си подкарам централното през дистанционно...
Един познат ми каза, че щом имам комфорт модул и централно трябва да имам опция за дистанционно.., но колко е вярно не знам. Възможно ли е модула примерно... да се е наводнил и да е изпушил тая опция.. или и аз нз какво..
Мога ли да го сменя с друг?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dig_1980, ktamen и 57 госта