PASSATB5.5 как да светне индикатора за теглич на таблото

Техническа и сервизна информация за Passat
passattdi1
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 21:44
Автомобил: passat-b3
Двигател: 1-8mono

PASSATB5.5 как да светне индикатора за теглич на таблото

Мнениеот passattdi1 » Пет 25 сеп 2015 11:40


Колата е Пасат Б5.5 1.9 ТДИ AWX мотор година 2004.Теглича съсмиго сложил допълнително но съм го направил фабрично като е свръзван гледър от кола със теглич същия модел пасат но друга година и посхеми съм гледъл също едначас съвързъх за дясния стоп а другата час във лявия там нанего си има празни места за букси и аз савали букси от еди пасат Б3 букси те са еднакви.И като ги свързъх закачих ремаркето всичкоси излезна на ремаркето ,мигачи,габарити,стопове,и осветление на номера при влучване на габарити.
Но мисълтамие дали може иконката във таблото за индикаци за прикачено ремърке дали може да се пусне или трява да се пуска жица от теглича чак вътре до претпазителите или до таблото.Колеги надявамсе че съм обясни както трябва ако имате някави идеи споделяте :th_up много щесъмви благодарен лек ден колеги :bowdown .

Последна промяна от passattdi1 на Пет 25 сеп 2015 16:29, променено общо 3 пъти.




JuStan
Мнения: 298
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Passat B5.5 как да светне иконката за теглича на таблото

Мнениеот JuStan » Пет 25 сеп 2015 12:46


по неграмотно написан пост не бях чел досега !


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Passat B5.5 как да светне иконката за теглича на таблото

Мнениеот nokiangage » Пет 25 сеп 2015 14:09


И аз, ама не знаем на колко бири е писан...:)
Колега, какво окабеляване си сложил - специфично за модела или универсално с реле?


passattdi1
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 21:44
Автомобил: passat-b3
Двигател: 1-8mono

Re: Passat B5.5 как да пусна лампата на таблото за тегличът

Мнениеот passattdi1 » Пет 25 сеп 2015 16:19


Колеги извинявам се за заглавието но бързо писъх затова съм го написъл неграмонто.Тегличът като го купих имах соамо исталацията към конектора за ремъркето другата част я нямах към купето затова по схеми съм гледъл как да я свържа към стоповето.Аз само изкъм да само да пусна лампата на таблото като съм закъчил ремаркето да светвалампа при пуснат мигач ляв или десен и инсталацията е фабрична от стопа до конектора затеглича но към таблото няма жици това е колега.


Потребителски аватар
jrc2
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 25 ное 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да светне индикатора за теглич на таблото за PASSATB

Мнениеот jrc2 » Пет 25 сеп 2015 16:38


ОЕМ теглича и инсталацията към него идват и с един модул.Пусни си "авариики" без да закачаш ремарке и буксата от него и виж дали ти свети индикацията за закачено реамарке? Ако не ти свети, го нямаш този модул.Отделно има и реле едно което е на инсталацията от женската букса за ремаркето към стоповете.Не е много лесно, не е и драматургия поставянето му...но не знам защо ти е чак толко да гледаш въпросната индикация...аз на моя даже не я отбелязвам...дори като съм без ремаркето и пусна авариики и почва да ми свети индикацията...всъщност не знам дали е нормално така да става, нека колегите да кажат.Само на авариики свети, на ляв и десен мигач БЕЗ да е закачено ремаркето не свети.


passattdi1
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 21:44
Автомобил: passat-b3
Двигател: 1-8mono

Re: Как да светне индикатора за теглич на таблото за PASSATB

Мнениеот passattdi1 » Пет 25 сеп 2015 16:44


Колега без модула и без реле го купих теглича но със отрязана истълация.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: PASSATB5.5 как да светне индикатора за теглич на таблото

Мнениеот nokiangage » Пон 05 окт 2015 20:25


Така колега, щом говорим за ремарке става дума за 7 пина а не за 13, може ли да щракнеш една снимка на окабеляването и да я качиш тук? Питам понеже за окабеляване като цяло има два варианта - универсален с реле да предпазва системата на колата, за да не дава грешка с мигачите и се захваща към кабелите на един от двата стопа или специфичен за модела, който работи с колата и е малко по-сложен и изпипан като съставни части комплект. Този вторият, с модулите работи заедно с колата и би изкарал някаква индикация на таблото. Кажи точно какво си монтирал и ако имаш някакви номера на частите и ще се радвам да помогна. Поздрави :drunk



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта