пасат б3 1.8 газ проблем с губене на антифриз

Техническа и сервизна информация за Passat
marsel4o
Мнения: 100
Регистриран на: Вто 15 сеп 2009 10:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

пасат б3 1.8 газ проблем с губене на антифриз

Мнениеот marsel4o » Вто 01 дек 2015 11:30


здравейте колеги,рибарския бегач взе да ми създава странни проблеми,преди 2 месеца на магистралата ми гръмна тройника за газта,след побългаряване и 2 часа наливане на вода някак си закърпихме положението, много трудно се обезвъздуши :( рибарихме си 3 дни няма проблеми ,прибрахме се от русе и се започна с гърбелите, смених термостат,водна помпа и 2 съединения, паля сутрин и на 3 тата минута колата вдигнала 100 гр парно няма и започва да гасне на газ (изпарителя замръзнал) оставям я за 2 часа после 2 месеца няма проблем,сега пък ми изчезва антифриза (няма видими течове) парното горе духа що годе топло а от страни студено та въпроса ми е възможно ли е мембраната на изпарителя да е издухала и от там да ми изчезва антифриза ? чудя от къде да го захващам :banghead




Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: проблем с губене на антифриз пасат б3 1.8 газ

Мнениеот Johnsword » Вто 01 дек 2015 17:06


Караш ли я на бензин, губи ли пак антифриза и на бензин ?


marsel4o
Мнения: 100
Регистриран на: Вто 15 сеп 2009 10:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: проблем с губене на антифриз пасат б3 1.8 газ

Мнениеот marsel4o » Вто 01 дек 2015 17:15


Johnsword написа:Караш ли я на бензин, губи ли пак антифриза и на бензин ?



няма бензин брат, 3 помпи изгоряха и ми писна ,карам я на газ 4 г :)


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: проблем с губене на антифриз пасат б3 1.8 газ

Мнениеот Johnsword » Вто 01 дек 2015 17:19


В самия изпарител загуба на антифриз не може да има освен ако не е скъсана " водната" мембрана.
Ако по някаква случайност това се е случило ,то в охлад. система ще навлиза газ ,мотора ще прегрее
поради образуване на газова възглавница в главата и съответно липса на нормално охлаждане.Призна
ците ще бъдат все едно има постоянно въздух в охл. система.При развиване на капачката в казанчето
ще се забелязват мехурчета и ще мирише на газ.
Ето това може да ти помогне. :) Не съм на газ и не разбирам много,много. Потърсих тази информация в гугъл, дано ти е полезна !


marsel4o
Мнения: 100
Регистриран на: Вто 15 сеп 2009 10:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: проблем с губене на антифриз пасат б3 1.8 газ

Мнениеот marsel4o » Вто 01 дек 2015 17:23


Johnsword написа:В самия изпарител загуба на антифриз не може да има освен ако не е скъсана " водната" мембрана.
Ако по някаква случайност това се е случило ,то в охлад. система ще навлиза газ ,мотора ще прегрее
поради образуване на газова възглавница в главата и съответно липса на нормално охлаждане.Призна
ците ще бъдат все едно има постоянно въздух в охл. система.При развиване на капачката в казанчето
ще се забелязват мехурчета и ще мирише на газ.
Ето това може да ти помогне. :) Не съм на газ и не разбирам много,много. Потърсих тази информация в гугъл, дано ти е полезна !


благодарско все пак :beer тея кошници са много здрави коли но получат ли факс може да те побъркат ,продължавам да търся проблема, особено с парното :gruebel


Потребителски аватар
пинко
Мнения: 162
Регистриран на: Пон 27 сеп 2010 17:54
Автомобил: passat b4
Двигател: 1.8 abs 1994
Местоположение: софия

Re: проблем с губене на антифриз пасат б3 1.8 газ

Мнениеот пинко » Вто 01 дек 2015 19:16


за обезвъздушаването си погледни щуцера на тройника оттам откъдето тръгва тънкото мъркуче към разширителя най често там се запушва :th_up


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: проблем с губене на антифриз пасат б3 1.8 газ

Мнениеот Iezekil » Вто 01 дек 2015 20:22


1.Какъв ти е ипаритела?
2.Развий свещите и виж някоя случайно да е с различен цвят от другите 3,например ръждив.
3.Намери канал и огледай мотора от задната страна дали няма теч.
4.Убеди се,че не хвърля от казанчето,провери улеите за влага.
5.Пробвай на развита капачка как е парното.


marsel4o
Мнения: 100
Регистриран на: Вто 15 сеп 2009 10:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: пасат б3 1.8 газ проблем с губене на антифриз

Мнениеот marsel4o » Вто 01 дек 2015 21:36


утре ще го огледам от до :)


Потребителски аватар
svepldi
Мнения: 56
Регистриран на: Пон 24 мар 2008 9:53
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: София
Контакти:

Re: пасат б3 1.8 газ проблем с губене на антифриз

Мнениеот svepldi » Пет 04 дек 2015 18:24


Колега, аз имах същия проблем. Не е задължително да има мокри следи, особено ако изпуска бавно антифриза директно се изпарява, когато е нагрят. При мен проблема бяха водните маркучи на изпарителя, имаше една почти невидима цепчица, от която течеше. Също така виж пластмасовия тройник, където ти се намира датчика за температурата на антифриза. Обикновено се напуква или някое "О" пръстенче се е вдървило и е за смяна. Провери снадките на маркучите да не са хлабави, както и самите маркучи дали не са напукани /стискаш и гледаш дали се появяват цепнатини/. Системата обикновено се обезвъздушава сама при работещ двигател, пробвай като загрее да го форсираш малко, за да помогнеш на въздуха да излезе. Това е от мен. Успех :th_up



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта