Passat B6 DSG -Смяна масло на ДСГ кутия

Техническа и сервизна информация за Passat
halilaga
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 08 авг 2015 19:47
Автомобил:
Двигател:

Passat B6 DSG -Смяна масло на ДСГ кутия

Мнениеот halilaga » Пон 07 мар 2016 11:57


Здравейте,скоро си купих пасат Б6 с ДСГ кутия,и искам да си сменя маслото,защото е станало на 60000 км.Гледах доста клипчета в ютуб ,но във всички по различен начин го сменят.Доколкото разбрах последователноста е тази.
1.Развиваме масления филтър 2.Развиваме пробката на кутията 3.Развиваме тръбичката ,която се намира в дупката на пробката и пускаме маслото.4.Слагаме новия филтър 5.Завиваме тръбичката на мястото и. 6.Чрез специален накрайник,който се завива на мястото на пробката наливаме маслото(около 6 л.). 7.Запалваме двигателя да работи 8.Закачаме автомобила към ВАГКОМ,откъдето следим температурата на маслото на скоростната кутия ,докато стане 35*С ,през това време сменяме предавките P-R-N-D-N-D-R-P. 9.След като достигне 35*С,маслото се е разширило, развиваме накрайника от пробката при работещ двигател и чакаме да изтече излишното масло (тръбичката която се намира в пробката според мен играе ролята на нивомер).10.Откачаме накрайника за наливане на маслото и стягаме пробката 11.Загасяме двигателя.
Някои които нямат накрайник наливат маслото през дупката на филтъра,посредством маркуч с фуния.Но незнам това доколко е правилно и дали влиза достатъчно масло в кутията.
Ако нещо съм объркал моля,колегите които са наясно да разяснят грешките ми или да допълнят последователноста.
Благодаря предварително.




Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Passat B6 DSG -Смяна масло на ДСГ кутия

Мнениеот Spas » Пон 07 мар 2016 15:35


Има тема за това, има писано по въпроса, потърси с търсачката. И един съвет от мен, безплатен. Аз съм квалифициран механик и на моето DSG няма да сменям аз маслото, а доказан специалист. Просто според мен не си заслужава да рискувам скъпоструващата и в момента в перфектно състояние кутия. Помисли си.


halilaga
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 08 авг 2015 19:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 DSG -Смяна масло на ДСГ кутия

Мнениеот halilaga » Пон 07 мар 2016 16:32


Ок.разбирам но никъде не можах да намеря във форума подробна информация,само отиди в тозсервиз в оня сервиз.Нали този форум е затова ,да се дават идеи сами да си оправяме колите.Пък всеки сам да прецени дали си заслужава да пробва сам или да се изръси едно хубаво при майстор.
Ако може да дадете някой линк който съм пропуснал ще съм благодарен.
Хубав ден.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Passat B6 DSG -Смяна масло на ДСГ кутия

Мнениеот Spas » Пон 07 мар 2016 17:03


Ето я темата:

viewtopic.php?f=6&t=452670&p=4413656&hilit=dsg#p4413656

Търси мнението на dobrin, там има линк, със точни описания на английски.

п.п. Колко ще се "изръсиш" при майстора? Че ми стана интересно? 300-400 лева? Даже са много, а колко струва кутията? 2000-3000? Евро? :th_up


dmode101
Мнения: 387
Регистриран на: Чет 19 май 2005 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Passat B6 DSG

Re: Passat B6 DSG -Смяна масло на ДСГ кутия

Мнениеот dmode101 » Пон 07 мар 2016 22:11


40 лв. струва смяната в София от хора, за които това е рутина. Наистина, поне за мен няма смисъл да рискуваш да омажеш нещата.


Zvezdoleta
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 03 ное 2017 11:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 DSG -Смяна масло на ДСГ кутия

Мнениеот Zvezdoleta » Пет 03 ное 2017 11:49


Spas написа:Има тема за това, има писано по въпроса, потърси с търсачката. И един съвет от мен, безплатен. Аз съм квалифициран механик и на моето DSG няма да сменям аз маслото, а доказан специалист. Просто според мен не си заслужава да рискувам скъпоструващата и в момента в перфектно състояние кутия. Помисли си.


Бихте ли посочили Вашия специалист, на който се доверявате, къде се намира и колко излиза цялата процедура по смяната на маслото на DSG кутията на Пасат B6 - консумативи и работа?
Благодаря предварително за отговора!


Atanas85
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 16 мар 2016 18:24
Автомобил: Vw touran 5Т1
Двигател: DFEA 2016

Re: Passat B6 DSG -Смяна масло на ДСГ кутия

Мнениеот Atanas85 » Пет 03 ное 2017 21:35


Аз си закупих маслото и филтъра и отидох в сервиз в който има машина за смяна на маслото плюс промивка. Платих 125 лв за труд и течност за промивка. Според мен е по добре, защото след промивката маслото, което излезе беше черно като катран, а преди промивката беше бистро. Мое мнение не ти налагам мнението си.


dmode101
Мнения: 387
Регистриран на: Чет 19 май 2005 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Passat B6 DSG

Re: Passat B6 DSG -Смяна масло на ДСГ кутия

Мнениеот dmode101 » Съб 04 ное 2017 12:21


А след промивката има ли някаква разлика в поведението на кутията?


Atanas85
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 16 мар 2016 18:24
Автомобил: Vw touran 5Т1
Двигател: DFEA 2016

Re: Passat B6 DSG -Смяна масло на ДСГ кутия

Мнениеот Atanas85 » Съб 04 ное 2017 20:02


Преди смяна на маслото имаше леко пукане при смяна от трета на втора скорост. След смяна вече не се чува. Според мен е по добре маслото да се смени с такава машина, понеже при нормална смяна не се сменя на 100% маслото, а с машината се сменя почти всичкото. Майстора ми каза, че с тази течност за промиване на кутията, освен че се промиване кутията се промиване и мехатроника. Може и да преувеличава, но аз видях какво беше маслото преди промивката и след. Самата машина има два филтъра, които обират всичко. Само ако се ползва такава машина за смяна на маслото са ви нужни два литра повече масло от това, което ви излиза по рама. Аз взех 9л и след процедурата ми останаха 800 мл.


Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Passat B6 DSG -Смяна масло на ДСГ кутия

Мнениеот mayma » Съб 04 ное 2017 20:23


Маслото на скоростните кутии при "VAG" НЕ СЕ СМЕНЯ с машина ! Абсолютно е забранено ! Има си процедура.
Преди време, бяхме направили една публикация в която се бяхме позовали на запитване до VW и до ZF. Човека от VW се беше засмял и беше казал, че имат машини за всичко и според нас, дали ако е имало нужда да се сменя с машина е нямало да направят оригинална такава ? :) И без това тази кутии са достатъчно чупливи , за да им се помага допълнително.

Обобщение: Маслото в тази кутия се заменя САМО с оригинално(разбира се, ако не ви се дават пари за ремонти.Ако имате излишни,може да се ползва всякакво масло), заменя се филтър, о-пръстен на капачката, пробка и дихтунга ! Вместимост 5-7 литра(зависи от кода на кутията и знанията на монтьора за процедурата ) Замяната става по процедура, като се налива ръчно, след което се прави адаптация на съединителите !


Поздрави



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: powerade, Zhorieff и 38 госта