Passat B6 2.0TDI - проблем с ел. мотора на стъклото - РЕШЕНО

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Steels
Мнения: 400
Регистриран на: Пон 28 юли 2008 17:59
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP
Местоположение: Бургас

Passat B6 2.0TDI - проблем с ел. мотора на стъклото - РЕШЕНО

Мнениеот Steels » Пон 22 юли 2019 8:25


Здравейте,

Имам проблем с преден десен мотор на прозореца. Проблема се изразява в това, че понякога ако се свали после докато не друсне или не блъсна вратата не иска да де вдигне до горе. Като отворих моята да видя какво да търся видях, че има и някакъв модул към машинката. Въпросът ми е, има ли начин да разбера, кое прави проблем, модула или самият мотор и продават ли се отделно, че на колкото места се обадих ми казаха даже, че я продавали с металната кора, която на мен не ми трябва. Грешката която ми дава е това. Изображение

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Последна промяна от Steels на Пет 26 юли 2019 12:20, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2214
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia_Golf 3_Volvo XC70
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B6 2.0TDI - проблем с ел. мотора на стъклото

Мнениеот w_smith » Пон 22 юли 2019 9:52


Виж да не е прекъснат захранващия кабел в маншона на вратата.


powerade
Мнения: 1053
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 2.0TDI - проблем с ел. мотора на стъклото

Мнениеот powerade » Пон 22 юли 2019 10:04


Колега слушай сега какво стана при мен на по-стара кола(но електродвигателя си е двигател и сега и преди 15 години). По същия начин мотора отказва докато не друсне или не блъсна вратата.
Аз свалих мотора, разглобих го(лесно беше при мен, за теб не знам) и вътре графитния прах от четките така беше заплескал колектора на ротора, че беше окъсил между намотките. Изчистих хубаво колектора и мотора върти като луд, джама се вдига по-бързо от другия. Така че направи това, според мен там е проблема. Другото което да направиш е да изчистиш и леглата на четките, за да се движат свободно


Потребителски аватар
Steels
Мнения: 400
Регистриран на: Пон 28 юли 2008 17:59
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP
Местоположение: Бургас

Re: RE: Re: Passat B6 2.0TDI - проблем с ел. мотора на стъклото

Мнениеот Steels » Пон 22 юли 2019 10:19


Да и аз мисля това да направя. Преди бях отварял вратата и с контактен спрей напръсках всички букси, като мислих, че това е проблема. Но явно ще е някъде в моторчето, ако някой може да даде линк с разглобен мотор ще съм му благодарен.

Последна промяна от IvanMan на Пон 22 юли 2019 12:37, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение! Използвай бутон нов "отговор"!


Потребителски аватар
Steels
Мнения: 400
Регистриран на: Пон 28 юли 2008 17:59
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP
Местоположение: Бургас

Re: Passat B6 2.0TDI - проблем с ел. мотора на стъклото

Мнениеот Steels » Вто 23 юли 2019 9:25


Каквото прочетох из нета, проблема е в модула, който е към моторчето. Мисля да закупя цял мотор, някой има ли идея с какъв код трябва да търся, че на едно място му обясниха, че има доста модели и трябва да видя с колко пина е моето.


Потребителски аватар
Steels
Мнения: 400
Регистриран на: Пон 28 юли 2008 17:59
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP
Местоположение: Бургас

Re: Passat B6 2.0TDI - проблем с ел. мотора на стъклото

Мнениеот Steels » Пет 26 юли 2019 12:11


Проблема беше в самият модул, който даваше, че наистина нон стоп прегрява маторчето. Като се извади модула, се вижда, че има един термодатчик, който явно при мен беше дал фира. Задължително си търсете същият модул, защото ако вземете друг, може да не ви работи осветлението на вратата и в краката. След като вземете новият модул и вашата кола има осветление на вратите, трябва да я кодирата с ВАГ-КОМ. -

Open the door controller, in this guide it’s the drivers door 42 and select “Coding – 07”

Към вашият номер просто добавяте 64. например. ако при вас е 0000688 трябва да стане 0000688 + 64 = 0000752(и този номер въвеждате)

Add 64 to the coding to enable the Door Exit/Warning Lights and select “Do It!” to save.

Това е всичко :).



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 38 госта