Passat B8 - подобрения

Техническа и сервизна информация за Passat
JORDITO
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот JORDITO » Сря 28 юли 2021 15:03






Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот netizen » Сря 28 юли 2021 15:15


Ако е това което си мисля, на тези картинки го няма.


Kolyo B8
Мнения: 119
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 21:20
Автомобил: Passat Variant B8FL DSG7
Двигател: DTSB
Местоположение: СВ

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Kolyo B8 » Сря 28 юли 2021 16:46


@beboyan, отиваш във всяко представителство на VW и ще ти извадят номер и можеш веднага да си я получиш. Преди година и половина взимах същото от Порше ЮГ в София. Май това са номерата, но върви заедно с предната част на подкалника: 3G0805911J и 3G0805911L. Сега като се замисля тогава го взехме като една част, а не само малката. Цената не беше висока.

Последна промяна от Kolyo B8 на Сря 28 юли 2021 17:59, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот VWGT » Сря 28 юли 2021 16:56


Как се активират офроуд и акселерейшън мониторите в миб2? Вярно ли е че става само с код, който само дилър може да ти предостави?


Kolyo B8
Мнения: 119
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 21:20
Автомобил: Passat Variant B8FL DSG7
Двигател: DTSB
Местоположение: СВ

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Kolyo B8 » Сря 28 юли 2021 17:01


Това е за Off road monitor: https://forums.ross-tech.com/index.php?threads/5822/

За Power monitor - май е с код от дилъра


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот VWGT » Чет 29 юли 2021 16:59


Мерси колега, задвижих въпроса да видим до къде ще го докарам :)

Имам още един въпрос за мултимедията. Вчера поставих сим карта, активирах я през медията и се закачих към мрежата на оператора. Вътре в колата се появи някаква VW wifi мрежа, до която обаче нямам достъп, защото не знам паролата. Не мога да намеря в менюто на юнита къде се конфигурира това.
Въпрос 1: как от къде се конфигурира wifi-то? Рових в нета, но не намерих нищо читаво като обяснение.

Докато разцъквах, взех че свалих мобилното приложение we connect. Направих си профил и при опит да закача колата, ми каза, че тя се води на друг профил ... което е логично, все пак не съм първи собственик. Но за да си я закача при мен, трябвало да приема някакъв договор, за да активирам car-net (ако правилно прочетох разясненията в приложението). След това стария собственик щял да получи уведомление по мейла и тн.
Въпрос2: Вярно ли е всичко това, само чрез заплащане на абонамент ли мога да си добавя колата? Какво става с аппа на стария собственик ако поставя активна СИМ карта в колата?


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот beboyan » Чет 29 юли 2021 17:54


Kolyo B8 написа:@beboyan, отиваш във всяко представителство на VW и ще ти извадят номер и можеш веднага да си я получиш. Преди година и половина взимах същото от Порше ЮГ в София. Май това са номерата, но върви заедно с предната част на подкалника: 3G0805911J и 3G0805911L. Сега като се замисля тогава го взехме като една част, а не само малката. Цената не беше висока.


Благодаря, за тези става дума!


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот netizen » Чет 29 юли 2021 18:05


@VWGT , WiFi настройките се правят от менюто на медията, ще ти снимам ако не се оправиш. За да ползваш WeConnect (CarNet) ти трябва абонамент към VW , а не бих ти го препоръчал - това са едни 130 или 150лв на година, че не помня точно за една доста безсмислена "услуга".


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот VWGT » Чет 29 юли 2021 19:20


Намерих го, оправих се с паролата. :th_up
За кар-нета и преди бях питал и тогава ми каза, че нямало смисъл от него, така че не мисля да го активирам :)

Но има един друг момент, тези коли вече съхраняват (и предават) все повече и повече лична инфорамция. Примерно аз в момента знам доста за предишния собственик, телефони, имената на жена му и дъщеря му, ПОИ-та, къде живее, къде работи и тн. Не че съм го искал, но нито той, нито VW са съобразили да изтрият тази лична инфорамция от колата (иначе сервизната история не ми я дават на принт, щото също била лична информация ...). Техен пропуск, не ме бърка, така или иначе изтрих, което не ми е необходимо. Но, както писах горе установих, че колата (по ВИН) все още се води регистрирана в нечие приложение. Като поразцъквах менютата в Car-net registration ми излиза следното:


Тук вече ми започват въпросите ...
1. аз нямам абонамент, но друг има ... ако вържа колата в нета, той дали ще започне да получава някаква моя инфорамция?
2. как мога да разкача колата от неговия апп, все пак знае ли се той какво може да вижда за нея?
3. като пробвам car-net ми казва, че нямам достъп до услугата, тогава обаче какво означава това, че вече съм регистриран за car-net?
4. този delete отдолу какво прави? Ще изтрие ли колата от неговия апп?

С две думи как мога да съм сигурен, че информацията, която тази кола събира няма да стигне до никого друг, освен до мен? До месец-два ще ходя до VW за обслужване и ще ги питам, но предпочитам да съм подготвен с някои отговори (все пак при препродажбата нищо от описаното горе не са направили, така че не знам колко компетентен отговор ще получа).

Прилагам и инструкциите от апп-а, които не ми вършат работа (или отговарят на въпросите).
Прикачени файлове
car-net registration.jpg
viber_image_2021-07-29_20-32-50-385.jpg


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 786
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот KGL » Пет 30 юли 2021 11:32


Аз лично съм доволен от кар-нета и си го подновявам. Удобно показва задръствания и затворени улици или участъци в ремонт. Тегаво ми е всеки път да вързвам уейз. Отделно, лесно си импортирам адреси от телефона към колата. Навигацията работи доста декватно, така че е въпрос на навик. Друга причина да ползвам това приложнеие е, че не обичам разни висящи, лепящи и други подобни стойки за телефони по предното стъкло и таблото.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот netizen » Пет 30 юли 2021 12:20


Не мисля, че някой може да гарантира изтичанет на лични данни. Клауд услугата на ФВ е меко казано комична, съпорта е меко казано неадекватен. Просто не знам тези хора как са тръгнали да влизат в дигиталната ера на колите като са голи и боси по темата, ама МНОГО.

Обичайно след мейл до съпорта , след два месеца идва отговор "Доволни ли сте от предоставената услуга (съпорт)" - ей такива забавни неща. По телефон пък е абсурд да намериш човек който знае за какво иде реч (тук вече говоря за България).


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот VWGT » Съб 31 юли 2021 17:59


За сега няма да активирам нищо. Поне докато не съм сигурен как точно стоят нещата.

Днес успях да снимам друга ситуация. Няколко пъти ми се случва отражението на декоративната лайсна в страничното огледало да е толкова силно, че не виждам нищо. Има ли начин да я облепя с нещо, което да намали отблясъка?
Прикачени файлове
C4BDB0FB-956D-4FDD-B4C9-0986FAE06D86.jpeg


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот group® » Нед 01 авг 2021 0:17


Хром делийт с фолио пиано лак става най-добре.
Но никога не съм имал такъв проблем!


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот netizen » Пон 02 авг 2021 8:19


Мдааа, едно от нещата които много харесах в В8 беше липсата на това отражение (което имах в В7). Но сега всъщност разбирам защо - В8-цата ми е с ламперия по таблото, а В7-цата беше с алуминиеви апликации...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот VWGT » Пон 02 авг 2021 9:39


Точно, до сега всичките ми коли са били с матирани в някаква степен лайсни. За първи път имам кола с лайсни от чист алуминий, които за съжаление отразяват светлината доста силно. Тази конкретно над ключа на фаровете създава най-много неудобство. Та само за нея се чудя за някакво фолио, което поне малко да намали това отразяване.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Perym, Shamata и 64 госта