Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Техническа и сервизна информация за Passat
TheHelios
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 30 яну 2011 20:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот TheHelios » Съб 21 май 2022 23:57


Здравейте Колеги,

най-най-накрая след смяна на дясната (дългата) полуоска с двете карета и реглаж в https://autoexpress-2.com/ колата е направо като нова.

Само да добавя , че момчетата от autoexpress си разбират от работата и останах адски доволен! Обслужването е на ниво и могат да ти дадат всякакви допълнителни съвети. Като при мен един от тях беше, че двигатея е много "стегнат", заради неправилно монтиране и позициониране на тампоните на двигателя. Та махнах акумулатора и всичко там нужно, и разгледах и двата тампона, и с непрофесионално око се виждаше , че болтовете не са центрирани, а то си има препоръчително отстояние за всеки болт , за което разбрах сега като попрочетох чак..

Все още има адски лека вибрация и според мен се дължи на това, но това ще го гледаме с майстора следващата седмица и ще пиша пак тук като имам резултат.

P.S. Ходих преди това на други две места на реглаж и ми взеха по 50лв, без да врътнат и една гайка , защото според тях всичко било ОК..ама туй то..толкоз си могат явно.

Благодаря на всички за съветите и помощта!

Бъдете здрави и карайте безаварийно!




gadnyara
Мнения: 266
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот gadnyara » Пон 23 май 2022 9:35


Излиза, че при смяната (която описвате в първото мнение) на вътрешните каре, някой е забравил да напълни дясното с грес...
Запазихте ли стария възел, опитахте ли да откриете проблема? Вибрация на Неутрална не е най-логичното следствие от проблем в карета.

Честита здрава кола!


TheHelios
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 30 яну 2011 20:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот TheHelios » Пет 27 май 2022 13:43


Здравейте,

след цялата тази смяна на всичките части аз лично стигам до извода , че изначало проблема е бил в крива дясна полуоска, която е разбила "оригиналните" вътрешни карета и след смяната им с афтермаркет такива (от Meyle марката), то това е доразбило и тях , от което е последвало и износване на тампоните на двигателя заради вибрацията.

Всичките майстори явно са приели за почти невъзможно полуоската да се изкриви. А след смяната на тампоните на двигателя и неправилното им позициониране вибрацията се е засилила допълнително като усещане на волана. Утре ще прегледаме с майстора тампоните на двигателя и ще споделя отново резултата.

P.S.: всичките вътрешни карета след демонтаж бяха със "сенки" и със сериозен луфт.

Поздрави.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 27 май 2022 14:26


като цяло марката Meyle не е за предпочитане за карета


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 28 май 2022 7:51


Подкрепям горното мнение. От личен опит с три /3/ комплекта карета, които издържаха средно по около 350-60 километра.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 204 госта