Passat B8 - смяна на акумулатор AGM

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Passat B8 - смяна на акумулатор AGM

Мнениеот alpinab » Пон 06 фев 2023 16:52


Колеги,

Някой да има впечатления от нов АГМ акумулатор без да смени БЕМ кода (реален или бутафорен). Оказа се, че кабела ми работи частично с Б8(и точно батери менаджмента не работи). Не мисля да купувам нов само за тази цел.

Питането ми е дали със сигурност му разказвам играта. По клипчета не дават ясен отговор, а само че трябва да се смени.




Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот ssssl » Пон 06 фев 2023 23:41


Ако сменяш агм с агм, със същите параметри, няма смисъл от "запознаване". 5 г. опит имам.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот alpinab » Вто 07 фев 2023 7:06


Ей това исках да знам. Мерси колега!!!


Потребителски аватар
steich
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 09 юли 2005 23:49
Автомобил: Passat B8 2 TDI 190hp DSG 2017
Двигател: DFCA
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот steich » Вто 07 фев 2023 11:13


Аз смених преди седмица оригиналния черен Varta 68Ah AGM с Varta Silver 70Ah AGM и с OBD Eleven само му смених капацитета от 68 на 70 и му зададох че е AGM ... код не ми е искало. Странното беше че беше на друга опция но не си спомням и гледам че нямам снимка.


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот milenski_77 » Вто 07 фев 2023 13:01


От това което съм чел (не твърдя че е вярно), при замяна на AGM акумулатор е нужно да се каже на компа, че е сложен нов. Дефакто може да се промени една цифра от номера, ако няма какво да се въведе от лепенката на новия. По този начин компа зарежда акумулатора като "нов" такъв, тъй като с времето и остаряването на акумулатора му се променят параметрите и компа променя зареждането.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - смяна на акумулатор AGM

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 07 фев 2023 13:21


аз съм на същото мнение , сменяш , въвеждаш код-а, Battery Regulation започва да зарежда по зададения алгоритъм. Ако не ти е активно това меню може да отидеш при някой който има подходящ Ваг Ком и да си спокоен, че си спазил процедурата. Аз смених моя преди 4 години и си въведох код-а , дали щеше да има разлика , ако не го бях направил няма как да знам , най-вероятно не , но не виждам нужда да го пробвам.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Passat B8 - смяна на акумулатор AGM

Мнениеот alpinab » Вто 07 фев 2023 13:42


Колеги Миленски и КиХот,

Да, запознат съм с процедурата с въвеждане на нов код - частично, реален нов или просто 0000000001 или 111111111 и т.н. Също и как се сменя АЧ и за зануляване на алгоритъма по зареждането. Това всичко е така, няма спор.


Питането беше дали някой кара ей така без нищо да е кодирал при подмяна с нов АГМ. Колегата ССССЛ написа, че без кодиране кара 5 години. Аз гаранцията на акумулатора да изкарам съм доволен, даже и колата може да сменя дотогава.

Много капризи ми идват с модела, че и да издирвам и работеща диагностика за този код .... Всеки сам си преценя където модерно му се казва напоследък.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - смяна на акумулатор AGM

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 07 фев 2023 13:45


Принципно те разбирам, но това , че някой кара така и не е имал проблеми, не мисля , че е необходимо и достатъчно условие :dontknow Най-малко не говорите за еднакви автомобили.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Passat B8 - смяна на акумулатор AGM

Мнениеот alpinab » Вто 07 фев 2023 13:48


И това е така..съгласен...живи и здрави след време ще ъпна темата с обратна връзка.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - смяна на акумулатор AGM

Мнениеот Sarafov_03 » Вто 07 фев 2023 19:43


Аз съм сменял същия акумулатор (черна Варта 68 Ah) със сивия Варта 70Ah, но на предишния ми Пасат b7, без да я закачам на никакъв компютър, даже се обаждах в "Автотрейд" тогава и те ми казаха, че няма смисъл да ми вземат парите, да сменям направо.
Така и направих, нищо не се случи, никаква лампа по таблото не светна, мисля, че само часовника сверих.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Passat B8 - смяна на акумулатор AGM

Мнениеот group® » Вто 07 фев 2023 20:27


Масово се кара без това кодиране. (Впечатления от хора около мен и писаници по групи и форуми).
Не вярвам да има реално значение, ако акумулатора е със същите параметри. Вероятно е малко по-важна, ако се смени ампераж или нещо друго (някои хора слагат даже не AMG).

Аз съм си го направил, защото мога и ми е лесно. Ако нямах възможност, нямаше да го мисля.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - смяна на акумулатор AGM

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 07 фев 2023 20:32


А адекватно ли работи зареждането на акумулатора? Имам предвид онези специфични разлики при студено време да зарежда на 14.7в , при топло време и зареден да пада на 12.9в , при натоварване на двигателя да пада на 12.9в , за да не го товари излишно, при спускане или натискане на спирачките да отива на 14.7в и да спомага спирането с моторната спирачка. Някой наблюдавал ли е ? Аз сложих най-обикновен електролитен акумулатор за 2 дни докато пристигне поръчания Exide , че моя умря рязко. С обикновения зареждането беше перманентно на 14.7 , разбира се не мога да съм сигурен дали причината не е в състоянието му защото е стар акумулатор свален от кола която не се кара и най - вероятно не е бил в добро здраве, но си палеше без проблеми зимата на температури около нулата та не е бил и някакъв умрял акумулатор.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Passat B8 - смяна на акумулатор AGM

Мнениеот group® » Вто 07 фев 2023 21:02


Сам си отговаряш на въпроса - прост алгоритъм с няколко условия за зареждане, основно базиран на волтажа и ампеража на акумулатора според дадени условия.

Какво може да се случи? Да зарежда, без да е съвсем необходимо, което води до 0.00000..1 повече емисии :smile
Нито ще презареди, нито ще го остави да падне.

Работи ли старт/стопа, всичко е 6.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - смяна на акумулатор AGM

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 07 фев 2023 21:17


Въпроса е дали като не го кодирате тези разнообразни режими са на лице ? Ако не са , за мен е достатъчно да е задължително да се прави кодиране.


JORDITO
Мнения: 247
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Passat B8 - смяна на акумулатор AGM

Мнениеот JORDITO » Вто 07 фев 2023 23:01


Спокойно. И аз съм 5-та година без опознаване на дизел. Няма драми. Те в оторизираните сервизи не го опознават, вие се кахърите :biggrin



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: nikivel, spallding86 и 65 госта