Passat B7 2.0TDI - Тресе/Вибрации

Техническа и сервизна информация за Passat
Aegnor
Мнения: 24
Регистриран на: Вто 29 май 2018 15:06
Автомобил:
Двигател:

Passat B7 2.0TDI - Тресе/Вибрации

Мнениеот Aegnor » Пет 24 май 2024 12:55


Привет,

С годиниките, явно зачестяват и проблемите - нищо неочаквано. Този проблем го има от година сигурно вече, но със сигурност не го намирам за нормално и ми се иска да го оправя.

Не винаги, но при ускоряване колата тресе. Нямам предвид агресивно ускоряване, а стандартно. В началото го правеше сякаш в определен скоростен диапазон 50-80км/ч и по-скоро като е по баир нагоре. Вече го прави и в други ситуации, по равно, на по-ниски скорости може да е, даже и на по-високи. Последният път преди месец до морето го правеше и на по-високи скорости 100-120км/ч. Не изглежда да е тампон на двигател, тъй като мотора не подскача на място, а при крузване вибрация няма. Сякаш като е по-студена колата не го прави/го прави по-малко, но не съм убеден в тази зависимост.

Начетох се на десетки теми, говорещи за подобен проблем, но тъй като имаше поне по 10 предложения/варианта за това какво може да е, ми се искаше да се допитам конкретно и до VW Passat групата за насоки, тъй като другите бяха на други марки/модели/агрегати. Иначе говорят за вътрешни карета, скоростна кутия и какво ли още не. Дали имате представа/насока какво може да е? Също така някой подходящ майстор, който да я диагностицира, по възможност без да ме прекара през пътя на ремонти за 5000лв едно по едно ако няма нужда... Моят майстор специализира в двигатели и предложението му за този проблем е също 'вътрешно каре', но самият той предложи ако искам да потърся второ мнение.

Ще съм благодарен на съвети, предложения и препоръки!




Потребителски аватар
railfan
Мнения: 705
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Passat B7 2.0TDI - Тресе/Вибрации

Мнениеот railfan » Пет 24 май 2024 12:59


И аз залагам на вътрешно каре. При ДСГ са скъпи, ако е ръчка са по 80-100 лв.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6117
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 2.0TDI - Тресе/Вибрации

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 24 май 2024 17:53


Пробвай първо да сложиш други гуми , било то и зимните ако са ти на други джанти, че аз смених двете вътрешни карета и един лагер заради крива 6 годишна гума


gadnyara
Мнения: 274
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Passat B7 2.0TDI - Тресе/Вибрации

Мнениеот gadnyara » Съб 25 май 2024 9:07


Не е задължително карето да е за смяна. Възможно е да е сухо - недостатъчно грес.Обикновено при лек пробив в маншона губи по малко от смазката и съответно постепенно се увеличават вибрациите.


Потребителски аватар
hudson
Мнения: 39
Регистриран на: Вто 20 апр 2021 7:58
Автомобил: Passat b6
Двигател: CBAB 2009
Местоположение: Пазарджик

Re: Passat B7 2.0TDI - Тресе/Вибрации

Мнениеот hudson » Съб 01 юни 2024 1:25


Тези трипоидни карета останат ли без смазка са си за смяна.
Бърз тест за проверка кое каре ти е за смяна: колата на подемник (или на крик ако не ти проблем да лежиш под нея), хващаш гумата и започваш леко да я завърташ напред-назад. Чашата на карето трябва да се завърта заедно с гумата. Всеки луфт е признак на износване.
И един съвет от опит - не избирай най-евтините части.
При мен бяха и двете за смяна, смених първо дясното (защото имаше много грес около него), тресенето намаля значително, съответно след няколко дни смених и лявото. За два дни нямаше вибрации, но се усилиха рязко и дори повече отпреди да сменя лявато. При гореспоменатия тест, лявата гума се завърта с около 2см преди да мръдне чашката на карето.
И двете карета са една и съща марка GSP. Все пак, съм наясно какви части ни продават тук и факта, че да избереш реномирана марка на съответната цена, във никакъв случай не е застраховка срещу подобна случка.


Потребителски аватар
kuban
Мнения: 234
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 13:53
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Passat B7 2.0TDI - Тресе/Вибрации

Мнениеот kuban » Вто 11 юни 2024 17:42


може и от маховик да тресе



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта