Passat B6 - Дребни болежки

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
BTTN
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 27 апр 2024 20:45
Автомобил:
Двигател:

Passat B6 - Дребни болежки

Мнениеот BTTN » Пет 24 май 2024 13:44


Здравейте, колеги! От скоро съм собственик на Passat B6 Variant 2.0 TDI 140. Да чукна на дърво за момента съм доволен от автомобила. Работи добре, вози добре, но има дребни проблеми, които ме дразнят и искам да изчистя с времето. Извинявам се на модераторите, ако се повтарям с някого, търсих информация по форума, но не открих кой знае какво!

1) Колата е била с обикновен волан, но някой преди мен е сложил мултиволан, който не работи. Клаксона също не работи. Въпроса ми е какво трябва да сменя, зада подкарам мултиволана и клаксона?

2) Парктроника няма индикация. От VW казаха, че компютъра/модула за парктроник е изгорял и не работи. Тези модули имат ли разлики(според двг и т.н), какъв да търся?

3) Страничните огледала не се прибират и функцията за размразяване не работи. Мисля си, че пак някой интусиаст си е правил ретрофит и най-вероятно самата функция я няма. Къде да търся проблема и как да го реша? (Мога да настройвам огледалата, прозорците също работят)

4) Когато климатроника работи, и най-вече, когато е пусната функцията за автоматично циркулиране на въздуха в купето се чува зловещо тракане зад панела на климатроника. Навярно някоя клапа за въздух заминава. Някой сблъсквал ли се е, правилно ли съм се насочил?

5) Колата има фарове с лупи, но с обикновена крушка. Потресен съм, но факт. Какви са вариантите за алтернативно осветление(ксенон/лед), плъг енд плей ли е или иска някаква преработка?

Благодаря на всички за вниманието! :bowdown




Потребителски аватар
railfan
Мнения: 712
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Passat B6 - Дребни болежки

Мнениеот railfan » Пон 27 май 2024 8:06


1) Колата е била с обикновен волан, но някой преди мен е сложил мултиволан, който не работи. Клаксона също не работи. Въпроса ми е какво трябва да сменя, зада подкарам мултиволана и клаксона? -> Когато се прави такава интервенция, задължително се сменя и модула, който се намира зад волана, в самата кормилна колона. Не си уточнил колко бутонен е мултиволана, ако е 8 се поддържа от доста модули, ако е 12 само от 3 модула. Уточни броя бутони на волана(или направо снимка) и ще ти кажа какъв код модул да търсиш. След това следва да го свалиш и замениш модула, ще ти пратя клипче как става. Също ще трябва да се прекодира в гейта, че е с мултиволан, както и ще трябва да се калибрира G85 затова си приготви човек с VCDS, ако ти нямаш.

2) Парктроника няма индикация. От VW казаха, че компютъра/модула за парктроник е изгорял и не работи. Тези модули имат ли разлики(според двг и т.н), какъв да търся? -> Имат разлики. Прочетете колата с диагностика и дайте грешка, по-вероятно е да изгорял датчик отколкото целия модул, иначе такива модули под и над път, не са скъпи.

3) Страничните огледала не се прибират и функцията за размразяване не работи. Мисля си, че пак някой интусиаст си е правил ретрофит и най-вероятно самата функция я няма. Къде да търся проблема и как да го реша? (Мога да настройвам огледалата, прозорците също работят) -> Това е функция на модулите по вратите. Някои модули не поддържат автоматично прибиране, както и подгрев. Трябва да се провери с какви модули разполагаш. Възможно е да е изключена функцията и да трябва прекодиране. Прочетете какви са модулите е и дайте настоящата кодировка.

4) Когато климатроника работи, и най-вече, когато е пусната функцията за автоматично циркулиране на въздуха в купето се чува зловещо тракане зад панела на климатроника. Навярно някоя клапа за въздух заминава. Някой сблъсквал ли се е, правилно ли съм се насочил? -> Пак диагностика ще трябва, за да се прочете модула и да се види коя клапа точно дава грешка. Тази за циркулацията вътре-вън е отдясно, зад жабката и най-вероятно не е тя проблема според това къде казваш, че го чуваш, може би е тази, която насочва въздуха между краката и централните клапи.

5) Колата има фарове с лупи, но с обикновена крушка. Потресен съм, но факт. Какви са вариантите за алтернативно осветление(ксенон/лед), плъг енд плей ли е или иска някаква преработка? -> Би следвало тук само да смениш крушките да бъдат лед или ксенон. Каквито си избереш, аз карам с ксенон и съм доволен, лед-а също не е лош вариант.


Потребителски аватар
BTTN
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 27 апр 2024 20:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 - Дребни болежки

Мнениеот BTTN » Пет 31 май 2024 22:49


Благодаря за мнението! На първо време мога да започна с волана. Това е той:
Изображение



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта