Пак проблем с Пасаторчето!

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Dodi_Dogg
Мнения: 420
Регистриран на: Чет 24 фев 2005 13:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Пак проблем с Пасаторчето!

Мнениеот Dodi_Dogg » Пон 10 сеп 2007 9:44


Колеги помагайте. Мойта колица ме изостави. Сега проблема е че при натискането на съединителя колата гасне. Не мога да тръгна ама никаде. Ужас ако някой измисли нещо нека да сподели.




Потребителски аватар
Geleto
Мнения: 2394
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 10:12
Автомобил: Passat B4
Двигател: 1.8 MI 1994
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Geleto » Пон 10 сеп 2007 14:20


Дай малко по - подробно? При какви обороти натискаш съединителя и колата ти гасне, включва ли на скорост..... Е такива работи!


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Теодор » Пон 10 сеп 2007 17:13


На първо четене проблема ти е в съединителя не отделя хубаво но дали е от помпата или от самите дискове/феродов или притискателен/ ще трябва някой майстор да я погледне така дистанционно можем само да гадаем.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Пон 10 сеп 2007 19:49


Теодор написа:На първо четене проблема ти е в съединителя не отделя хубаво но дали е от помпата или от самите дискове/феродов или притискателен/ ще трябва някой майстор да я погледне така дистанционно можем само да гадаем.


Ами ако е от не добро отделяне нямаше да може да включи скорост а за да успее да я загаси опитвайки се да нахаца 1-ва трябва да изрине скоростите най-напред.
По-скоро истината е някъде другаде.
Ако притискателя или феродовия се е строшил е възможно кгоато го натиска да отдели да заклини някъде някое парче ама пак трудно би загасил двигателя (при мен на 1.4 двигател в такъв момент потроши камбаната на скоростите и направи пробойна ама не изгасна).
Ако феродовия или притискателния е много крив (пак някакво счупване) е възможно да има такъв дерт макар че щеше нещо да мели,да тропа,да трака,да дрънчи на тенекия :roll:
Няма да е лошо повечко подробности около ситуацията за да мислим в някаква насока :?:


Потребителски аватар
Dodi_Dogg
Мнения: 420
Регистриран на: Чет 24 фев 2005 13:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Dodi_Dogg » Вто 11 сеп 2007 8:15


Ее благодаря на всички отзовали се. Реших си проблема. Оказа се, че при натискане на педала ми закача една жичка под таблото и гасне. Друго си е като я погледне човек който си разбира от токове.
10х на всички;)


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Вто 11 сеп 2007 8:38


Dodi_Dogg написа:Оказа се, че при натискане на педала ми закача една жичка под таблото и гасне.

Е точно това никога нямаше да го предположа !


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Вто 11 сеп 2007 9:40


gr_kanev написа:
Dodi_Dogg написа:Оказа се, че при натискане на педала ми закача една жичка под таблото и гасне.

Е точно това никога нямаше да го предположа !

Аз си мислех за някоя жичка отпред ама се замислих че отпред няма нищо около съединителя и е практически невъзможно да е отпред.
За под таблото нямаше да се сетя.
Евала на майстора :)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта