Проблем при каране на 6-та (и не само) , Б5.5 !

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
batsasho1
Мнения: 152
Регистриран на: Пет 10 фев 2006 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем при каране на 6-та , Б5.5 !

Мнениеот batsasho1 » Пон 11 окт 2010 18:15


pavlikianov написа:
batsasho1 написа:А корекциите гледа ли ги? Аз залагам да е дюза проблема.


Кой корекций колега, малко не съм наясно?

13 или 14 там някъде група на вагком дава коя дюза с каква компенсация или отклонение спрямо нормалното работи.




Потребителски аватар
soto73
Мнения: 397
Регистриран на: Нед 26 авг 2007 12:11
Автомобил: VW Passat B8 SPORT 2TDI BMT
Двигател: CRLB 2015
Местоположение: Мадрид/Ямбол
Контакти:

Re: Проблем при каране на 6-та , Б5.5 !

Мнениеот soto73 » Пон 11 окт 2010 19:39


kirhadj написа:Ами 6-та е индиректна и по принцип е за поддържане на скорост и бавно ускоряване. При подаване на газ по-рязко се получава недостиг на гориво и колата притриса.

Не съм много съгласен с теб колега!Аз съм със 6 скорости и дори понякога карам на 6-та с 80 и когато дам рязко газ колата си набира без проблеми и не претриса!
Виждам че и други колеги мислят че е от ниската скорост!Не е това проблема за претрисането!От личен опит го казвам :wink:


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем при каране на 6-та , Б5.5 !

Мнениеот pavlikianov » Сря 13 окт 2010 17:38


batsasho1 написа:
pavlikianov написа:
batsasho1 написа:А корекциите гледа ли ги? Аз залагам да е дюза проблема.


Кой корекций колега, малко не съм наясно?

13 или 14 там някъде група на вагком дава коя дюза с каква компенсация или отклонение спрямо нормалното работи.



Някой може ли да анализира данните , нека само това което не е както трябва ? Благодаря ви предварително!
Прикачени файлове
1 (1).jpg

Последна промяна от pavlikianov на Вто 19 окт 2010 15:58, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем при каране на 6-та , Б5.5 !

Мнениеот pavlikianov » Сря 13 окт 2010 17:39


:-)

Последна промяна от pavlikianov на Вто 19 окт 2010 15:59, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем при каране на 6-та , Б5.5 !

Мнениеот pavlikianov » Сря 13 окт 2010 17:41


:-)

Последна промяна от pavlikianov на Вто 19 окт 2010 16:00, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем при каране на 6-та , Б5.5 !

Мнениеот pavlikianov » Сря 13 окт 2010 17:42


Веднага щом някой ги анализира , лично ще ги изтрия , моля модераторите да проявят малко търпение! Благодаря предварително!


Потребителски аватар
vwtaz
Мнения: 74
Регистриран на: Пон 08 юни 2009 16:02
Автомобил: Passat 3BG
Двигател: AVF
Местоположение: Varna

Re: Проблем при каране на 6-та , Б5.5 !

Мнениеот vwtaz » Пет 15 окт 2010 8:29


Колега единствено в група 1 след Engine speed имаш Injected quantity 8,0 mg/str ,този параметър е почти на горната граница която е 9,0 mg/str, може малко да се намали но пък може да доведе до по труден топъл старт. Другото сичко си е нормално и в допустимите граници. В група 4 на последно място е Synchro angle -1,1 ,но и това е в границите на допустимото -3 до +3 градуса.


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем при каране на 6-та , Б5.5 !

Мнениеот pavlikianov » Пет 15 окт 2010 9:16


vwtaz написа:Колега единствено в група 1 след Engine speed имаш Injected quantity 8,0 mg/str ,този параметър е почти на горната граница която е 9,0 mg/str, може малко да се намали но пък може да доведе до по труден топъл старт. Другото сичко си е нормално и в допустимите граници. В група 4 на последно място е Synchro angle -1,1 ,но и това е в границите на допустимото -3 до +3 градуса.


Ами Injected Quantity защо е толкава високо , с какво е свързано това покачване ?


Потребителски аватар
vwtaz
Мнения: 74
Регистриран на: Пон 08 юни 2009 16:02
Автомобил: Passat 3BG
Двигател: AVF
Местоположение: Varna

Re: Проблем при каране на 6-та , Б5.5 !

Мнениеот vwtaz » Пет 15 окт 2010 11:30


Колега Injected quantity на канал 1 се настройва и заводски требва да е 5,5 или по малко, числото е 32768.
При промяна на това число се увеличава или намаля Injected quantity. Нещо е имало проблем и за това може би предишния собственик е променял заводските настройки.


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем при каране на 6-та(и не само) , Б5.5 !

Мнениеот pavlikianov » Пет 15 окт 2010 12:43


vwtaz написа:Колега Injected quantity на канал 1 се настройва и заводски требва да е 5,5 или по малко, числото е 32768.
При промяна на това число се увеличава или намаля Injected quantity. Нещо е имало проблем и за това може би предишния собственик е променял заводските настройки.



Колега , доколкото знам трябва да е и под 5 , някъде към 3-3,5 но не може да се промени , промених много пъти числото но не променя нищо. Преди време бях при един познат който работи в VW и той ми каза също че е много високо , най вероятно и оттам ми идва високия разход (7-7,5 извън и към 10 в града) ,и каза че не може да се промени софтуерно, тоест с ВАГ КОМ, трябвало да се сменят някакви уплътнения на дюзите и на тандем помпата , имало вероятност като се отвори да се окаже че леглата на дюзите са се износили елипсовидно и да не се оправи и слид новите уплътнения, някакви такива работи. Двигателя не трупа грешки , случвало се е да пали малко трудно когато е паркирана на наклон с багажника на долу , или колебливо когато не се кара няколко дена - все едно е върнала нафта в резервоара. Предполагам това е от тези гумички защото изпуска налягането от системата. Възможно ли е всичко това и това да е причината за претрисане , интересното е че след много внимателно каране вече се убеждавам че тя тресе май постоянно, само на 6-та се усеща ясно. сега ще променя заглавието н темата,ако може някой да даде информация със снимки и съвет.


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Проблем при каране на 6-та , Б5.5 !

Мнениеот Тони1 » Пет 15 окт 2010 14:31


това с паленето и на мен ми се е случвало няколко пъти да се позамисли а един път направо си въртеше много време и нямаше никой... и се чудех от какво може да е не го е правила от 3-4 месеца ,дали нафтата не е кофти или е нещо друго...и при моята я гледах,че претриса като я мъча на по-ниски обороти и на 4-та и 5-та а на 6-та най много ...


Потребителски аватар
kiki1
Мнения: 465
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем при каране на 6-та (и не само) , Б5.5 !

Мнениеот kiki1 » Пон 18 окт 2010 11:27


Колега pavlikianov ,пиши на Dobromirski(той е от вашия град мисля) ,за да потърсите проблема ,който според мен е точно по горивоподаването.За да пуска такива милиграми значи има проблемна пикаеща дюза(компа за да компенсира пуска повече гориво)или както ти е казал човека от VW проблем с леглото й,но като начало сменете 0 пръстените и ги регулирайте.


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем при каране на 6-та (и не само) , Б5.5 !

Мнениеот pavlikianov » Вто 19 окт 2010 16:02


kiki1 написа:Колега pavlikianov ,пиши на Dobromirski(той е от вашия град мисля) ,за да потърсите проблема ,който според мен е точно по горивоподаването.За да пуска такива милиграми значи има проблемна пикаеща дюза(компа за да компенсира пуска повече гориво)или както ти е казал човека от VW проблем с леглото й,но като начало сменете 0 пръстените и ги регулирайте.


Блгадаря колега , някой може ли да пусне снимков материал на подобно разглабяне и смяна или на самите дюзи и тези О пръстени ?


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Проблем при каране на 6-та (и не само) , Б5.5 !

Мнениеот Тони1 » Пет 12 ное 2010 10:30


пичове разрешихте ли проблема ?


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем при каране на 6-та (и не само) , Б5.5 !

Мнениеот pavlikianov » Пет 12 ное 2010 14:49


Аз поне още не, не съм имал време защото колата ми трябва и нямам кога да я спра ! Май така ще я пее попа още дълго време!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: rady66 и 37 госта