В 5.5 Проблем с ESP

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Grizzlito
Мнения: 732
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:11
Автомобил: Volkswagen T5 4motion
Двигател: AXE 2006
Местоположение: София
Контакти:

В 5.5 Проблем с ESP

Мнениеот Grizzlito » Съб 09 авг 2008 11:05


нпоследък забеляах че след 10 км каране извънградско ми светва ламоата на ЕСП-то, след това се оправя като изгася колата в града не свети никога дори и при продължително каране получва се като карам дълго време с постоянна скорост, не знам какво би могло да е




Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Съб 09 авг 2008 12:18


и аз не знам...
но се басирам че ваг кома знае...mhihi


Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kirhadj » Съб 09 авг 2008 20:09


Дааааа..... Васко е прав.Първо на компа и след това търсиш/отстраняваш проблема.


Потребителски аватар
Grizzlito
Мнения: 732
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:11
Автомобил: Volkswagen T5 4motion
Двигател: AXE 2006
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Grizzlito » Съб 09 авг 2008 22:15


мерси колеги ще го закача да си каже какво го боли


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Мнениеот Peteff » Нед 10 авг 2008 8:07


само дето ми се струва че като свети тогава трябва да я закачиш,иначе няма да покаже нищо.успех колега


Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Rumen » Нед 10 авг 2008 9:51


Peteff написа:само дето ми се струва че като свети тогава трябва да я закачиш,иначе няма да покаже нищо.успех колега
точно!

А и един такаъв въпрос: случайно да си забелязал светването да се получава при трусване/друсване особенно ако си бил малко понатоварен отзад (2ма мъжаги по 80 кила и половин резервоар са напълно достатъчни и говорим само за на дълъг път) ... ?


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Мнениеот niks76 » Нед 10 авг 2008 9:58


Peteff написа:само дето ми се струва че като свети тогава трябва да я закачиш,иначе няма да покаже нищо.успех колега

има записана грешка,дори и да не свети лампата


Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Rumen » Нед 10 авг 2008 11:03


niks76 написа:има записана грешка,дори и да не свети лампата

При мен се е случвало да няма.

Лично аз свързвам това светване на лампата с регулатора на налягането на спирачната течност на задния мост. При дълъг път и по висока скорост при "пропадане" в тези "плавните падинки" (всички сте ги срещали по пътищата) и ако съм по-натоварен отзад ми се е случвало да светват лампите на ABS/ASR/ESP. Ама на път посред нищото (пък и с над 100/120) кой ти спира да ти закача/гледа компютри и т.н. Обаче спирам пия едно кафе, сядам паля, колелата правят точно половин оборот и ... о чудо! - лампите си изгасват. Пристигам там за където съм тръгнал, намирам време, компютри VAG-COMи - нищо! Никаква грешка, никакви проблеми! Контролера чист като девица. При подобна ситуация веднъж само съм имал случай на регистрирана грешка - пулсиращ сигнал от единия от задните сензори на ABS. Но тогава ламБите не искаха да изгаснат ... докъто не изчистих грешката. Та за това си мисля, че ако изобщо има нещо, то евентуално би могло да се хване "на момента". Разбира се една диагностика след всичко това не само не е излишна ами направо си е желателна. Но ако няма записана грешка - карай си и се радвай на живота.

Между другото при мен този проблем изчезна след като смених задните амортисьори и пружини (поради което казвам, че по някакъв начин го свързвам с регулатора на налягането на спирачната течност на задния мост).


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Мнениеот Peteff » Нед 10 авг 2008 14:42


сега ще ви кажа преди време какъв проблем имах.бях пуснал тема но последното ми мнение с обяснението как реших проблема е изтрито.та от време на време ми светваха лампите за есп и абс.няма да ви обяснявам подробно какво стана , само ще кажа че се оказа някакво реле намиращо се в областта на жабката , което явно не правеше контакт добре.то си работеше когато го замериха на тестер , почистиха ми клемата в която се включва релето и като го сложиха се оправи проблема и да чукна на дърво от тогава не са светвали лампите.това в сервиза на vw.преди това един майстор на който я карах искаше да сменя абс помпата...къв луд :)незнам дали проблема ти е същия но може и при теб да се окаже някоя не добра връзка с реле или нещо от сорта.успех в разрешаването на проблема


Потребителски аватар
ifidik
Мнения: 1709
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 18:34
Автомобил: Corrado TDI 4x4
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот ifidik » Нед 10 авг 2008 21:33


ако има някъде лоша ел.връзка и компа на абс-а остава без захранване,лампите светват,но няма записана грешка.


Потребителски аватар
Grizzlito
Мнения: 732
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:11
Автомобил: Volkswagen T5 4motion
Двигател: AXE 2006
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Grizzlito » Нед 10 авг 2008 21:50


да като съм сам не го пражи или поне мн рядко :) абс'а работи така че едва ли е от датчиците на колелата


Потребителски аватар
krasig
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 05 юни 2007 8:47
Автомобил: Passat B8 Variant
Двигател: DDA 2015
Местоположение: София

Мнениеот krasig » Вто 12 авг 2008 18:25


Grizzlito написа:да като съм сам не го пражи или поне мн рядко :) абс'а работи така че едва ли е от датчиците на колелата


Прави го само, когато има седнал някой на задната седалка, нали ?

Щото и аз имах подобен проблем.... забелязах, че когато съм сам, или двама отпред, нама никакви проблеми, но когато на задната седалка има макар и само един човек, отвреме на време ми светка лампичката за ЕСП... И един хубав ден отивам аз в Юнитрейд на диагностика ... и резултата - "За смяна е датчика за надлъжно и напречно люлеене на автомобила - цена 1156 лв." .... побеля ми косата .... но тогава се сетих, че проблема се появява само когато има някой седнал на задната седалка ....

Вдигнах седалката ... датчика се намира под задната седалка, извадих куплунга, напръсках двете части с контактен спрей за почистване и - "воаля" ... вече 2000 км - никакви проблеми !!!

С пожелание за успех и толкова леко разрешаване на проблема :

Краси.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот StS » Вто 12 авг 2008 20:32


krasig написа:
Grizzlito написа:да като съм сам не го пражи или поне мн рядко :) абс'а работи така че едва ли е от датчиците на колелата


Прави го само, когато има седнал някой на задната седалка, нали ?

Щото и аз имах подобен проблем.... забелязах, че когато съм сам, или двама отпред, нама никакви проблеми, но когато на задната седалка има макар и само един човек, отвреме на време ми светка лампичката за ЕСП... И един хубав ден отивам аз в Юнитрейд на диагностика ... и резултата - "За смяна е датчика за надлъжно и напречно люлеене на автомобила - цена 1156 лв." .... побеля ми косата .... но тогава се сетих, че проблема се появява само когато има някой седнал на задната седалка ....

Вдигнах седалката ... датчика се намира под задната седалка, извадих куплунга, напръсках двете части с контактен спрей за почистване и - "воаля" ... вече 2000 км - никакви проблеми !!!

С пожелание за успех и толкова леко разрешаване на проблема :

Краси.


Eгати това е гавра ! 1156лв !? ти сериозно ли и само контактен спрей...!? и сичко е окси !? браво иначе ...ма това си е просто нз


Потребителски аватар
Grizzlito
Мнения: 732
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:11
Автомобил: Volkswagen T5 4motion
Двигател: AXE 2006
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Grizzlito » Сря 13 авг 2008 9:21


сещам се къде е този датчик, но не знам дали е от него проблема защото, когато карам по планински път с мн спирачки и завой и 3ма човека отзад не го прави а когато карам дулго време само с газ, имам 1 измъкнат вакум отпред, дане би да е от него но не знам къде се слага така взех колата :( но пък не съм имал проблеми до сега, нямам идея, инче ще погледна и датчика, но май най- добре да го закача на комп и да си каже ако има запаметена грешка иначе когато не свети съм го пробвал на мокро системата работи супер , но стана закон на дълъг път да ми светка лампата вече и то след 10-20 км постоянна скорост, например магистрала или софия-варна пътя като е по празен ,


Потребителски аватар
krasig
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 05 юни 2007 8:47
Автомобил: Passat B8 Variant
Двигател: DDA 2015
Местоположение: София

Мнениеот krasig » Сря 13 авг 2008 18:18


StS написа:
Eгати това е гавра ! 1156лв !? ти сериозно ли и само контактен спрей...!? и сичко е окси !? браво иначе ...ма това си е просто нз


Цената на датчика е от 350 до 600 Е, според различни източници ... но наистина само това съм правил ... пръс ... и готово ...

Grizzlito написа:сещам се къде е този датчик, но не знам дали е от него проблема защото, когато карам по планински път с мн спирачки и завой и 3ма човека отзад не го прави а когато ....


При мен също си го правеше когато си иска, но задължително с човек на задната седалка ...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 162 госта