Стържене на първа скорост!

Техническа и сервизна информация за Passat
chando
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 01 фев 2006 8:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: b.slatina

Мнениеот chando » Нед 05 фев 2006 17:57


Повечето проблеми идват от гумената втулка която е на лоста за скоростите и жилото което измества избирача към позициите за 1-2 съответно към 4-3 и 5 ск.тя е малка колкото 1 ст.но зада се смени(трябва ви канал или подемник всичко е от долу) сваля се;1.аспуха 2. две гаики за 13 кл.които държат цялата конзола(кутията в която влизат жилата)




Потребителски аватар
Petyoffy
Мнения: 625
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 13:29
Автомобил: Passat B7
Двигател: CBBF 2012
Местоположение: София

Мнениеот Petyoffy » Вто 21 фев 2006 12:24


Ich0 написа:Пасат В3 91г. - същия проблем. При тръгване на първа нещо чегърта и никой не знае какво е, ама за 30 000км не се е променило към по-лошо. Какво казвате, че трябва да се гледа за да се оправи ? И аз си мислех да не би да не са регулирани както трябва тия жила и да не влиза първата предавка както трябва и от там да се получава тва нещо. Тракането е почти като тракане от разбито каре, само че си го има винаги на първа, дори и в права посока !

Пасат 1,6 ТДИ 90г. - същия проблем. От около 3 седмици извеннъж започна на 1-ва скорост да стърже ама здраво. До сега нищо не се е променило нито към по-лошо, нито към по-добро. Когато е студена колата ( или скоростите? ) не се усеща нищо, но като мина около 10 км. започва да стърже. Когато включвам скоростите няма проблем, но като потегля самия скоростен лост вибрира и ми побутва ръката. Това го имиа и при леко движение на 1-ва по инерция и натиснат съединител. Отвън шумът е още по-силен.
Ако някой е установил вече какво е нека сподели, че това вече ме плаши а ми предстои път ( София-Варна-София ) и да не вися някъде по пътищата :stll think: .



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Niksan42, Shamata и 202 госта