Изтичане на антифриз

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот silent » Сря 22 фев 2006 13:37


Winner25 написа:Най накрая разбрах от каде ми се губи антифриза. От пластмасовия накрайник който се намира над скоростната кутия. Като го дръпнах леко видях как пръска към блока. Сега утре ще го сменя и се надявам само от там да е текло

И моя е пукнат ама чакам да се стопли.....че при мен бая неща трябва да сваля дорде се добера до него.




Потребителски аватар
Kentavar
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 16 ное 2005 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Kentavar » Сря 22 фев 2006 15:36


Ще почакам и аз да се стопли и като си ида на село понеже там имам канал ще постоя под нея над нея та белким видя от къде ми тече.Не е много пак ви казвам ама е кофти усещането,все едно всеки момент нещо ще стане с колата и си все на тръни.От скоро я имам и не знам къде да гледам ама ще следя темата и ще погледам после та белким видя от къде тече.


Потребителски аватар
Petyoffy
Мнения: 625
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 13:29
Автомобил: Passat B7
Двигател: CBBF 2012
Местоположение: София

Мнениеот Petyoffy » Сря 22 фев 2006 22:49


Аз също имах подобен проблем. Губех антифриз, а не се виждаше никакъв теч. Мотора е 1,6 ТДИ, но в случая това нямаше значение. Оказа се, че е точно този пластмасов накрайник, който излиза от блока и от него отива маркуч към радиатора и друг къ водната помпа. Беше се деформирал и беше станал с елипсовидно сечение откъм блока, а покрай металните втулки през, които се закрепва към блока сълзеше по малко, но като е топъл двигателя веднага се изпарява. Като се опитах леко да го постегна съвсем се прецака и започна да тече на струя. Сменя се лесно и в зависимост от броя на датчиците по него струва от 6 до 14лв. Моя е с три датчика и е 6 лв. След като го монтирах сложих и датчиците, заредих с антифриз и хоп... пак тече. Този път пък от единия датчик. Гуменото му уплътнение - 1лв. ново и готово.


Потребителски аватар
Kentavar
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 16 ное 2005 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Kentavar » Вто 07 мар 2006 16:58


Видях от къде тече.Значи маркуча от парното дето влиза в тройника.Но не съм сигурен дали е от тройника,маркуча или скобата.Поразпитах за антифриза ,за източването,за промиването и като се стопли,източвам,промивам проверявам от кое тече и сменям и след това слагам оригиналния атифриз Г12 а не който е сега.Благодаря на всички колеги за разясненията,помоща и инфото.Благодаря. :lol:


Ludiqmax11
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 11 яну 2024 9:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Изтичане на антифриз

Мнениеот Ludiqmax11 » Чет 11 яну 2024 9:29


Здравейте, снощи малко преди да се прибера блъснах един заек, отбих и видях че капе яката и за секунди изчезва антифриза, днес на светло долях и за секунди казанчето се изпразва, дали съм задължително за радиатор или може от някъде другъде да изпуска толкова много?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Изтичане на антифриз

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 15 яну 2024 9:44


А каква е колата? Двигателя? Бензин, дизел?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 229 госта