Пасат Б5.5 коланите едвам се прибират

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Имам проблем с коланите - едвам се прибират - Пасат Б5.5

Мнениеот longora » Сря 08 апр 2009 18:58


Е те нали са си 1:1. Сигурно и Skoda и Seat ги имат. Което е калпаво на едната марка е калпаво и на всички останали от групата ..




Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Имам проблем с коланите - едвам се прибират - Пасат Б5.5

Мнениеот Ljubon » Чет 21 апр 2011 11:38


Да разбутам тая тема малко... mhihi
Някой дали има успех с оправянето на ленивите колани на Пасат Б5? Четох, че колеги пръскат със спрей на механизмите. Някой знае ли какво точно трябва да се разглоби и как, за да има достъп за пръскане? Имам и Б2, там коланите работят като нови, а са на 25г. Явно са влошили качеството, за да се прибират и пари от резервни части. death


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Имам проблем с коланите - едвам се прибират - Пасат Б5.5

Мнениеот dlug » Чет 21 апр 2011 18:36


niks76 написа:прецаквал съм 20-тина здрави ,а за блокираните да не говорим-сори ,ама се оправят с други(нови)

Човекът мисля е казал достатъчно ясно :)


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Имам проблем с коланите - едвам се прибират - Пасат Б5.5

Мнениеот Ljubon » Чет 21 апр 2011 20:51


dlug написа:
niks76 написа:прецаквал съм 20-тина здрави ,а за блокираните да не говорим-сори ,ама се оправят с други(нови)

Човекът мисля е казал достатъчно ясно :)

Да, това го прочетох, както и това:
niks76 написа:от 100 евро запо4ва броиката и нагоре за разли4ните модели

Моля, само полезни мнения по темата. Това за новите като възможност всички го знаят. :012:


krasi angelov
Мнения: 79
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 22:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko tarnovo

Re: Имам проблем с коланите - едвам се прибират - Пасат Б5.5

Мнениеот krasi angelov » Пет 22 апр 2011 8:44


колега моят на предният ляв беше по същият начин прибира ше се с побутва не.изпрах го с някакъв почистващ препарат за тапицерии и сега си се прибира сам не е като стрела но си се прибира


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Имам проблем с коланите - едвам се прибират - Пасат Б5.5

Мнениеот stefan4o » Пет 22 апр 2011 8:48


Аз съм забелязал, че моите и те се прибират трудно... като навън е влажно и колата е била отвън. По някакъв начин самият текстил на колата се навлажнява и това му пречи.


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Имам проблем с коланите - едвам се прибират - Пасат Б5.5

Мнениеот K » Пет 22 апр 2011 18:09


Май съм единствения, на който му работят коланите нормално. :)
Мислех в един момент евентуално да ги свалям за пране, но се отказах бързо като видях, че има еърбег там.


Потребителски аватар
gogo_lv
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 05 мар 2011 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ловеч

Re: Имам проблем с коланите - едвам се прибират - Пасат Б5.5

Мнениеот gogo_lv » Пет 22 апр 2011 19:51


Здравейте, има едно решение , но е временно. :mrgreen:
сваляте машинката от купето,издърпвате колана до края,след това с права отверка зацепвате самия механизъм да не се върти и бутате колана да излезе от механизма ,принципно има една продълговата пластмаса която дърйи колана да не излезе .
изкарвате въпросната пластмаса, след това изваждате колана и натягате въртящият механизъм докрая,след това по обратен ред връщате колана на мястото му , заклинвате с пластмасата и Това е :screwy
Съжелявам ,че нямам снимков матерял. правил съм го отдавна на личната кола(VW-golf2) и на служебния бус (Mercedes-Sprinter CDI213) който е с еърбег.
работата им се подобри и на двете .
на буса вече се усеща как пак отслабват пружината .
поздрави и успех , дано съм останал разбран :mrgreen:


Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Имам проблем с коланите - едвам се прибират - Пасат Б5.5

Мнениеот fena_vd » Съб 23 апр 2011 9:29


И като почнете да разглобявате много внимавайте, че в прага има пиропатрон за натягане на колана при катастрофа. Поне на Б4 с аербеци имаше.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Имам проблем с коланите - едвам се прибират - Пасат Б5.5

Мнениеот k_garchev » Съб 23 апр 2011 9:44


Има специален силиконво спрей за колани!Прави чудеса!Поне при мен направи чудеса!И моите не искаха да се прибират и като напръсках няколко пъти и сега ще строшат колоната!В една друга тема бях постнал и снимка на този спрей!На Wurth е!


ltolev
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 08 апр 2007 23:52
Автомобил: VW Multivan T5
Двигател: AXE 2005
Местоположение: София

Re: Имам проблем с коланите - едвам се прибират - Пасат Б5.5

Мнениеот ltolev » Съб 23 апр 2011 10:22


Здравейте!
Миналата година като купих моя Пасатор се наложи да отваря предния десен колан. Понеже взех колата ударена от дясно, след ремонта и нареждането на всички еърбеци реших да оправя и колана, защото бе останал издърпан/ от удара бе гръмнал пиропатрона и беше блокирал самия колан. Естествено с един приятел като го отворихме се видяхме в приключение. Има една дъъълга стоманена лента вътре, която играе ролята на връщаща пружина. Та като отстранихме блокировката на колана той се прибра ама по-лениво. Тогава отново го отворих и срязах малко от въпросната лента/пружина/ По този начин, тя взе да се натяга повече и колана стана перфектен. Отворихме го на майтап, като си мислехме, че нищо няма да направим, но то взе че стана. :D Разбира се пружината хвърча във всички посоки, докато успеем да я приберем в леглото й.....много често се чуваха псувни....но накрая всичко заспа. След няколко месеца смених целия колан с друг, тъй като исках нов с действащ пиропатрон.
Така че на който му се занимава може да пробва да натегне пружината. Предупреждавам, че никак не е лесно. Самото тяло на колана на Пасат Б6 е нитовано, не знам при Б5 и Б5.5 как е.
Успех на опримистите дръзнали да пробват описаното от мен! :D :да:


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Имам проблем с коланите - едвам се прибират - Пасат Б5.5

Мнениеот Ljubon » Съб 23 апр 2011 10:48


k_garchev написа:Има специален силиконво спрей за колани!Прави чудеса!Поне при мен направи чудеса!И моите не искаха да се прибират и като напръсках няколко пъти и сега ще строшат колоната!В една друга тема бях постнал и снимка на този спрей!На Wurth е!

Колега, би ли обяснил по-подробно къде точно пръскаш със спрея, откъде си го взел и за каква кола става въпрос? Благодаря! :bowdown


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Имам проблем с коланите - едвам се прибират - Пасат Б5.5

Мнениеот k_garchev » Съб 23 апр 2011 18:47


Ljubon написа:
k_garchev написа:Има специален силиконво спрей за колани!Прави чудеса!Поне при мен направи чудеса!И моите не искаха да се прибират и като напръсках няколко пъти и сега ще строшат колоната!В една друга тема бях постнал и снимка на този спрей!На Wurth е!

Колега, би ли обяснил по-подробно къде точно пръскаш със спрея, откъде си го взел и за каква кола става въпрос? Благодаря! :bowdown

Спрея е на силиконова основа!Производител е Wurth!Разпъвам колана и напръсквам обилно от двете страни по цялата дължина!Така няколко пъти и колана става като нов!На самия спрей си е нарисуван колан за автомобил!Струваше по спомен около 17-18лв!Пръскал съм на много коли от него!


Потребителски аватар
to4igolf3
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 29 дек 2011 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Севлиево

Re: Имам проблем с коланите - едвам се прибират - Пасат Б5.5

Мнениеот to4igolf3 » Съб 24 ное 2012 2:32


Здравейте колеги,от няколко дни имам проблем с шофиорския колан на golf 3 GT,забелязах че като го дръпна напълно и като го пусна се прибира до едно положение и след това не се прибира help? :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 коланите едвам се прибират

Мнениеот buller » Сря 28 окт 2020 8:34


Добро утро, колеги.
Да повдигна малко темата с трудно прибиращите се колани. При мен всичките "бавеха" и се налагаше ръчно да ги прибирам, особено в студено време и особено шофьорския колан.
Та, по препоръки в нета ги изпрах с четка с мек косъм + прах за пране и хладка вода. Шофьорският колан пусна буквално кафява вода :eek :eek :eek Другите бяха по-добре.
Процедурата я извърших преди 1-2 месеца, като изтеглих коланите докрай, защипах ги с щипки за простор и ги покиснах в хладка вода + прах за пране. После ги изтърках добре от двете страни и повторих за предните колани (второто пране бе почти излишно). След това ги покиснах в студена вода, за да се изплакнат и подсуших с лек натиск с памучна хавлиена кърпа.
Резултатът: всички колани се прибират с лекота, почти като на нова кола (имам приятел който кара буквално нов автомобил и имам с какво да ги сравня). Самите колани станаха супер еластични и меки, без чувството за вдървеност и мръсотия. За съжаление, шофьорският явно си е доста амортизиран и се прибира с леко забавяне.
Силно препоръчвам всеки да извърши тази процедура - не отнема повече от 30 минути за всички колани, а резултатът е повече от добър :th_up



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта