Тампони на Амортисьори

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Чет 02 фев 2006 15:18


Kолега на старата ми 2 кат търсих тампоните с лагера на предни амортисори. Гледах по магазините и все едни ментета имаше-гумата много подозрителна. отидох на 1 морга и си взех прекрасни истински тампони на цена по-ниска от магазините. Да не всичко е да се купува от моргите но голяма отврат са тези ментета . с тях само се учим за автомонтьори / честа смяна на части/. :?




dj_apolon
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 08 фев 2006 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот dj_apolon » Сря 08 фев 2006 23:36


Мисля(не гарантирам)че частите в магазин "Елит кар"са добри.Все пак предлагат лемфьордер.... :)


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Чет 09 фев 2006 10:38


аз преди 6 год като си взех колата ги смених тези тампони на амортисорите с ментета - за 20 лв парчето , нямах избор тогава частите бяха кът, а в Юнито яко цифра. Та тез ментета едва оня ден се разхлопаха, мисля че за 6 год по нашите прекрасни пътища е перфектно ;)


Потребителски аватар
Passat_bs
Мнения: 595
Регистриран на: Пон 08 авг 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот Passat_bs » Сря 15 фев 2006 11:05


One написа:аз преди 6 год като си взех колата ги смених тези тампони на амортисорите с ментета - за 20 лв парчето , нямах избор тогава частите бяха кът, а в Юнито яко цифра. Та тез ментета едва оня ден се разхлопаха, мисля че за 6 год по нашите прекрасни пътища е перфектно ;)
6 години? :shock Баси, искам и аз да имам този късмет. :( И по 100 лева да са, пак ги купувам, стига да знам, че 6 години спокойно ще ме карат.


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Сря 15 фев 2006 11:13


;)) e аз не разчитах и 6 месеца да изкарат ама чудо.... ))мисълта ми е че има и читави ментета ама поне на мен ми казаха ментета са и аз си знам Кофти е като ти кажат- оригинални са а те ментета ама от най-гадните ...Напролен съм решил да ги сменя моите пак, тоз път с "оригиналните" на D&N 30лв бройката и 15 лв за смяна. Колко са читави - ще разбера след това.. Засега поне от към части с тях проблем не съм имал
успех в начинанието ти пожелавам


WasteLand_TD
Мнения: 740
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 9:31
Автомобил: E60_LCI_M57TU2_235+Golf4_ASV
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот WasteLand_TD » Сря 15 фев 2006 13:28


не купувай от Д&Н - и двата ги смених там преди година - Лемфьордер уж - след 2-3 месеца десния се разхлопа, а аз карам изключително внимателно, дори през кофти дупки не съм минавал!
Брат ми, на пасата също ги смени там веднага след мен - на него пък левия се разхлопа.
Та отидох в Д&Н то4но 2 дни преди да ми е изтекла гаранцията на тампоните(дават 1 год гаранция!) и им викам потропва единия.
Те гледат, гледат и викат - амортисьорите ти тропат - ГЛУПАЦИ - амортисьори на една година Монро газо-маслени потропвали!
Как като ги сложиха тампоните вси4ко беше на 6 и след два-три месеца се разтропаха и шума напоследък запо4на да става зна4ителен(сигурно ще да е от амортисьорите Screwy )....бягай от Д&Н поне за тези тампони

Последна промяна от WasteLand_TD на Сря 15 фев 2006 13:30, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот i.e.i » Сря 15 фев 2006 13:29


OPTIMAL или както там се казват-гумата
се отлепи от метала още при пускането
на колата от крика.


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Сря 15 фев 2006 13:46


WasteLand_TD - лошо
добре тогава какво излиза ? няма читави части ?


WasteLand_TD
Мнения: 740
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 9:31
Автомобил: E60_LCI_M57TU2_235+Golf4_ASV
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот WasteLand_TD » Сря 15 фев 2006 14:08


и аз не знам.....предлагаха ми монро оригинални за по 50лв бройката, в унитрейд са по 140лв(аз съм с венто 1.9ТД) та много се 4удя какво да правя - ама представи си 4е ги дадеш тези пари и пак по4не да хлопа - кофти
има един магазин на христо ботев - бил е за оригинални 4асти на VW, сега продава и други
та вътре има един продавач - много е в 4ас
та той ми разправя така - частите се правят от някой производител - VW ги взема - тества ги за ка4ество, който минат - слагат тяхна щампа и цените стават по 5
има и 4асти който не минавали през VW но са от същия производител като цената им е по-ниска - та в този магазин има такива части...
Сега, доколко можеш да попаднеш на хубава част не знам.....но мисля следвашите тампони да си ги купя оттам(просто 140лв бройката от унитрейд и МНОГО)
Въпреки че каквото и да съм взел от Унитрейд(не 4е е много:) вси4кото е било ка4ествено
П.С
Когато бях в Д&Н и ми сменяха тампоните отидох до майсторите, който тъкмо по4ваха да работят по колата.Едно мом4е донесе тампоните в кутии.На кутиите отвън пишеше Лемфьордер.Отворих аз едната кутия, извадих тампона и на него никъде не пишеш Лемфьордер, убеден съм , 70-80% си мисля 4е пишеше INA или нещо друго беше не помня то4но и останах доста озада4ен.Но си казах - сигурно си е така.
А тампона който ми показа продава4а от този магазин за който говоря пишеше на вътрешната страна - Лемфьордер - ясно се виждаше...
Сега, може да съм случил на кофти тампони в Д&Н, ама и брат ми и той ли е слу4ил на същите, та му се разтропаха и на него!?!!!?!?!?


jerrry
Мнения: 355
Регистриран на: Вто 11 окт 2005 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот jerrry » Сря 15 фев 2006 16:11


От D&N никога повече!Те купуват частите от "Симеон",слагат ги в други кутий, клиента вижда уж марковата част и после извършват монтажа.По този начин на мен ми подмениха хидравличната помпа на съединителя-140 лв,кормилна щанга или накрайник уж марка TRV-160 лв,и въпросните тампони 2х25 лв.Разбира се помпата и щангата не бяха тези марки за които им платих.За тампоните-незнам,но се слегнаха на 3-тия месец.Така че бягайте далече от този сервиз( в Суха река).


Потребителски аватар
Passat_bs
Мнения: 595
Регистриран на: Пон 08 авг 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот Passat_bs » Чет 16 фев 2006 10:15


WasteLand_TD написа:не купувай от Д&Н - и двата ги смених там преди година - Лемфьордер уж - след 2-3 месеца десния се разхлопа, а аз карам изключително внимателно, дори през кофти дупки не съм минавал!
Брат ми, на пасата също ги смени там веднага след мен - на него пък левия се разхлопа.
Та отидох в Д&Н то4но 2 дни преди да ми е изтекла гаранцията на тампоните(дават 1 год гаранция!) и им викам потропва единия.
Те гледат, гледат и викат - амортисьорите ти тропат - ГЛУПАЦИ - амортисьори на една година Монро газо-маслени потропвали!
Как като ги сложиха тампоните вси4ко беше на 6 и след два-три месеца се разтропаха и шума напоследък запо4на да става зна4ителен(сигурно ще да е от амортисьорите Screwy )....бягай от Д&Н поне за тези тампони
Колега, какво съвпадение и аз карам с Амортесьори Монро Рефлекс и аз си купих тампони Лемфьордер. Вече карам от 10 дена с тях и още нямам оплаквания. :lol: Но да видим-още не е късно. :roll:



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: padrino и 213 госта