Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Мнениеот samo_pechka » Сря 27 мар 2019 20:29


Кормилните наистина не издържат на Беса. На едната вече съм с ЛМО кормилни. На другата ще се сменят и те с ЛМО.




Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Мнениеот mitko85 » Сря 27 мар 2019 22:52


Около 30к км/2 години с itn цяло окачване. Зимата на 16", лятото на 17". Не са мръднали, но преди монтажа махнахме маншоните на шарнирите и ги напълнихме с грес. Даже и накрайниците не са се предали, а накрайник ми е гърмял за два месеца. Цената е смешна за един кашон носачи и една торба болтове.


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Мнениеот Svetlix » Нед 31 мар 2019 10:06


Преди година и половина смених 8-те носача. Нарочно не смених накрайниците. Точно на 20-хилядния километър се предаде един от големите ми носачи от дясно. Аз също карам с Беса. Смених го с този от стария ми комплект. Надявам се скоро да не пипам нищо.


Потребителски аватар
stan4_kz
Мнения: 30
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 15:11
Автомобил: VW Passat TDI
Двигател: AWX 2002
Местоположение: Burgas

Re: Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Мнениеот stan4_kz » Нед 31 мар 2019 17:48


Здравейте! 2015 есента взех комплект BESA oт колегата IRRATING. Тази зима, след около 50К км. взе да потропва от дясно и се оказа кормилен накрайник.
Мисля да сменям целия комплект, да не съм през два месеца в сервиза за смяна на поредния разбит...явно са тръгнали и е въпрос на време. Позачетох темата назад и видях още няколко бюджетни варианта, които масово се рекламират из пространството, но тук не видях отзиви за никой, освен въпросната BESA. Та мисълта ми е заслужават ли си ATEC и MS Germany , които са от ценовата категория на BESA-та , ако не се лъжа? Или пак да слагам турското и дай Боже :bishop да изкара още 50К ?


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Мнениеот KBK » Нед 31 мар 2019 23:14


Карам пасата от около 100к и два или три пъти съм сменял различни носачи, като до сега никога не съм повтарял смяната на един и същ, НО винаги с лемфьордер. Знам че цената е доста висока, но от това което чета тук, не мога да разбера какъв е смисъла да сложиш носач който е два-три пъти по евтин, но и съответно се налага много по честа смяна. Знам че винаги става дума за пари, но цената за труд и времето в което колата е в сервиза не влизат в сметките. Ако идеята е колата да се закрепи временно е ясно, но ако имате намерение да си карате колите си струва човек да се замисли.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 01 апр 2019 15:49


подкрепям мнението на KBK моя B5.5 за 120хил км има сменени два външни кормилни накрайника, и един единствен тампон преден десен долен-задния от двата с TRW. Тази смяна на всичко ми звучи, като "дай да сменим всичко, все ще оцелим от къде тропа" , което е несериозно. Правилната диагностика и замяна на повредения детайл е трудна,но най-разумна според мен. Също теорията, че то всичко е на едни и същи километри и щом едно е заминало , значи всичко почва да се скапва е меко казано неправилна. Няма как всеки детайл от окачването да е подложен на едни и същи натоварвания. Има си конструктивно по-натоварени детайли, които обират боя по дупките в много по-голям процент, също така едва ли сте удряли по идентичен начин, в идентични дупки и от ляво и от дясно и с еднакво навит волан.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Мнениеот kris11 » Пон 01 апр 2019 17:32


само като чуя " лемфьордер." и бягам надалече. лагер тампони на тази марка изкараха едва 2г и започна троплене - сплескани като мекица . Радо и той страда от тази марка.
П.П. Едно време 2005/6 слагах носачи на тази марка на 155 цата - едва изкараха 15 к км. Сложих Ас метал носачи и след 40к я продадох без луфт и почикване.
Ама явно и те са се покитайчили с качеството.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 02 апр 2019 10:14


а сигурно ли е , че сплесканите са били Lemforder (LMI)? Защото аз преди години на B4 сменях опорни тампони в сервиз и ми казаха най-добре да са най-скъпия вариант Lmi, съгласих се. След 3 месеца отвориха супер много и осезаемо тропаха при слизане от легнал полицай. Прив вдигане на крик макферсона ходеше нагоре надолу по 3-4 см и се хванах за главата. Този път ги правих в друг сервиз и познай , свалихме Topran. A бях отписал LMI тотално преди това, защото бях разочарован. Не изключвам да си попаднал на менте или наистина LMI да се е предал, но принципно аз TRW и LMI ги имам за доста високо ниво в алтернативите .


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Мнениеот KBK » Вто 02 апр 2019 11:29


:mhihi
Интересно мнение за лемфьордер. Не е изключено да се попадне на менте или както е писал DoH_KuXoT по-горе, но не ми се струва сериозно да се заблуждават хората че и тази марка носачи не стават. Аз имам 2 носача на 100 к и 3 на 60 к, а кормилните накрайници, останалите 3 носача и биалетките съм почти сигурен, че са набор на колата (оригиналните). А относно дали лемфюрдер са алтернативни/афтермаркет, не съм много съгласен, защото от тези 5 сменени носача, 3 бяха със заличени щампи VW/AUDI и 2 бяха с незаличени щампи VW/AUDI - тоест за мен това означава за оригинално вграждане? Пак казвам не са евтини и всеки сам си преценява, но да се обяснява че дадена марка е изкарала 40 к и това да се счита за постижение е странно :beer


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 02 апр 2019 11:58


Заличените щампи VW/Audi ги има и при TRW както и по много други марки, които просто произвеждат за първоначално вграждане и нямат право да продават с щампи за ОЕ, което и за мен означава оригинално качество, просто сложи ли се щампата и цената става по две в най-добрия смисъл


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Мнениеот w_smith » Вто 02 апр 2019 18:34


Моя опит не е от областта на темата, но да кажа на крис11, че вече карам над 50 к километра с тампони и лагери на макферсона на Лемфьордер. Онзи ден колата се върна от майсторите, предницата е перфектна.


artyom
Мнения: 120
Регистриран на: Вто 18 авг 2015 21:57
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Re: Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Мнениеот artyom » Вто 09 апр 2019 21:15


Колеги вчера смених 4-те носача отляво, нужен ли е реглаж на предница при положение, че кормилния накрайник не е пипан?
Колата върви в права линия с пуснат волан.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 09 апр 2019 21:46


Не.


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Мнениеот Svetlix » Сря 10 апр 2019 19:41


Потвърждавам - не е нужно.


Sasho-1.9TDI-110
Мнения: 227
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 7:23
Автомобил:
Двигател:

Носачи избор

Мнениеот Sasho-1.9TDI-110 » Сря 06 ное 2019 13:41


Здравейте колеги.
Колеги може ли мнение за окачване на Atec досега бях с на ms Germany но изкара 40000км и то с пазене и 16-ска джанта.
Или да се насоча към нещо по скъпо
Пасат б5



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Дечев89 и 51 госта