Проблем с врата на Пасат Б3: не се отваря

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Проблем с врата на Пасат Б3: не се отваря

Мнениеот Harrry » Съб 14 ное 2009 18:14


Колеги, бихте ли ми помогнали за следното: вратата на колата ми отдясно на шофьора не иска да се отваря. Миналата зима беше замръзнала, доста се потрудих да я оправя, по едно време резето се обърна и не искаше да се затвори, как да е, оправих резето... Спестявайки подробностите, факт е, че оттогава тя се отваряше някак капризно,- ту се отваря, ту заяжда, - дали смазката беше се сгъстила, или нещо механично вътре се беше объркало, но преди седмица въобще престана да се отваря - независимо дали се опитвам с дистанционното, или отвън с ключа, или пък отвътре с ръка дърпам пъпката догоре. При това останалите четири врати безпроблемно си се отварят с дистанционното, значи централното заключване си е в ред. За да не давам грешни пари по сервизи (сега в момента финансово нещо съм на червено...), можете ли да ми отговорите на следните въпроси:
1. Как да отворя вратата?
2. Като я отворя, как да махна кората, за да видя какво вътре е станало на механизма, та заяжда, и евентуално да отстраня повредата?

Последна промяна от gr_kanev на Съб 14 ное 2009 19:39, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Проблем с врата на Пасат 3: не се отваря

Мнениеот drago_tr » Съб 14 ное 2009 22:22


А каква е колата?...и отвътре ли неможеш да я отвориш?


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с врата на Пасат В3: не се отваря

Мнениеот Harrry » Съб 14 ное 2009 23:48


drago_tr написа:А каква е колата?...и отвътре ли неможеш да я отвориш?

Писал съм в заглавието на темата- Пасат В3 комби, производство края на 1991 година, 90 коня, 1800 кубика, мотор ABS, ама това няма отношение към вратата. Да, от известно време вратата и отвътре вече не се отваря, макар че жилото не е скъсано, централното работи - вдига пъпката, само че не догоре, а до средата. Като я издърпвам ръчно догоре, ефект няма. Дърпам ръчката отвътре до крайно положение - пак няма ефект. Явно нещо отвътре се е разкачило, разместило, клеясало. Попрочетох някои сходни теми тука, и ми хрумна, че може би първо трябва да сваля кората отвътре, и тогава вече да отворя вратата? Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Проблем с врата на Пасат 3: не се отваря

Мнениеот drago_tr » Нед 15 ное 2009 0:14


Може да опиташ така....отвори задната врата и виж дали в пролуката на предната врата може да достигнаш до механизма за отваряне.На WD40 (препарата за почистване нали се слага една сламка)...та оптаи се да стигнеш до механизма и да напръскаш хубаво .....пък дано се раздвижи нещо и успееш.Опитаи също дали може да свалиш бравата в затворено положение на вратата...пак при отворена задна врата....успееш ли пак там кадето видиш де що има движещи се части пръскаи пак с това.Аз несъм го пробвал това но за сега това ми идва на акъл :roll:


vesko5
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 15 ное 2009 8:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Проблем с врата на Пасат 3: не се отваря

Мнениеот vesko5 » Нед 15 ное 2009 8:57


колега това със свалянето на кората ще стане много трудно без да отвопиш вратата защото видиите са отстрани


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Проблем с врата на Пасат 3: не се отваря

Мнениеот drago_tr » Нед 15 ное 2009 11:29


Значи колега сега погледнах на моита врата как е....по горе описания начин както казах имаш малък достъп до бравата на вратата а също може и дръжката да свалиш с малко чалъм.Пиши после какво е станало.Успех.


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с врата на Пасат Б3: не се отваря

Мнениеот ligustrum » Нед 15 ное 2009 18:03


тук даващите акъл все майни.. mhihi иначе подкрепям колегата по-горе.същата случка съм я имал и аз-през задната врата достигаш до болта който държи бравата,развиваш го(с дълга отверка)и съответно така сваляш бравата отвън.след това през получилия се отвор отваряш вратата.тогава развиваш видиите отстрани на на кората и я сваляш.тогава вече имаш достъп за раздижване и смазване на който и да е механизъм.това е накратко,ако нещо не ти е ясно-пиши
:beer


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с врата на Пасат Б3: не се отваря

Мнениеот Harrry » Нед 15 ное 2009 20:57


Колеги, благодаря ви сърдечно за отзивчивостта, сега ми предстои да опитам тези способи, които ми предлагате! :да: Стискайте палци!
Разбира се, ако някой има да добави нещо, приемам всякакви съвети! :idea:


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с врата на Пасат Б3: не се отваря

Мнениеот Harrry » Вто 17 ное 2009 1:54


Значи колеги, съветите ви дадоха резултат.
Отворих задната врата и почнах да впръсквам в къде що достигна контактен спрей с тръбичката. Но най-много наблегнах отгоре през луфта около пъпката отвътре. И най-накрая чрез леки, а не резки раздвижвания и команди с дистанционното вратата се отвори. После продължих да впръсквам контактен спрей и да раздвижвам вътрешния механизъм посредством дистанционното и ръчно чрез пъпката и двата лоста на бравата - вътрешния и външната дръжка. И стигнах до доста добро ниво на отваряемост, но не и идеално. Съдя по това, че вътрешната ръкохватка продължи да е малко халтава, сиреч да има луфт, хлабина при издърпване, а не е стегнат, както на останалите врати и както подобава на такава престижна лимузина като VW Passat B3 :lol: . Това ме дразни и смятам да дораздвижа вътрешния механизъм, като снема кората за да го достигна. Но като развинтих видиите отстрани, кората си остана все така непоклатима, както и преди, че даже се зачудих, има ли изобщо смисъл да се завиват отново! Нямам си идея също, за да сваля кората, как се махат различните дръжки по нея??


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Проблем с врата на Пасат Б3: не се отваря

Мнениеот drago_tr » Вто 17 ное 2009 7:57


Всички винтове се отвиват с хубава кръстата отверка.Първо сваляш врътката за прозореца,поле дръжката на вратата(вътрешната)и двете са с капачета които внимателно се махват с някоя по-тънка отверчица (дръжката е с 2 болта а врътката с един) и имаш достъп до болтовете,маха се топчето за регулиране на страничното огледало(това става с издърпване,маха се и гумения маншон под нея)после махаш пласмасата която е около дръжката за отваряне(сваля се като самата пласмаса я пъзгаш напред или назад...непомня точно, и после дърпаш към теб ) развиваш четирите видии(явно ти които си развил ) и с леко подръпване оттук оттам и кората трябва да излезе.След като си свалил горната кора,долната кора с джоба се държи на 3 видии които се падат в горната и страна отвиваш ги и с леко движение първо малко нагоре и после към теб и долната кора трябва да излезе(отдолу се държи на скоби които я подпират).Махаш наилона (после се залепва с обикновена грес ако си го скъсал се сменя с нов може да не е същия)и вече имащ достъп до целия механизъм вътре.Успех! :beer


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с врата на Пасат Б3: не се отваря

Мнениеот Harrry » Вто 17 ное 2009 13:27


drago_tr,
мерси много!
:bowdown
Ще се пробвам в разпарчосването, намерих и документация на руски за мойта кола, ама снимчиците доста неясни, заедно с обясненията, надявам се да се справя!


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с врата на Пасат Б3: не се отваря

Мнениеот Harrry » Съб 21 ное 2009 19:03


Към подробното ти описание имам две допълнения, без които кората не може да се свали. Първо, пъпката за бравата трябва да се отвърти обратно на часовниковата стрелка, и второ, освен тия три винта на долната кора, за които пишеш, има още две видии отстрани, отляво и отдясно, като лявата е скрита, и за да се достигне, трябва да се отвори навътре чекмеженцето чрез квадратния бутон. Пластмасата около врътката за огледалото се издърпва назад. Пиша тия работи за някой несведущ като мен, който може да се сблъска със същия проблем. За да обера луфта на вътрешната дръжка, май не е достатъчно да сваля кората, трябва да се свали и цялата брава, която се държи с женски шестограни. Има обаче и начин без свалянето й, ако на човек не му се ще да губи много време - като телта към вътрешната дръжка се огъне на чупките повече, отколкото е, с клещи.


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с врата на Пасат Б3: не се отваря

Мнениеот Harrry » Пон 23 ное 2009 13:42


Успях да обера луфта на вътрешната дръжка за бравата, (макар и с известно усложнение), и сега тя е стегната както подобава. Усложнението е следното- опитвайки се да огъна повече телта, свързваща бравата с дръжката с клещи, в един момент куката откъм бравата се откачи... Доста неприятно, тъй като мястото на закачането й няма абсолютно никаква видимост, макар и при свалена кора, и аз не знаех къде точно се закача тази кука. След доста мъки и главоблъскане се наложи да сваля кората на една друга врата, за да видя къде се закача тази кука. Оказа се, че се захваща за едно езиче на пружинка, скрито отдолу в самата брава - там, където тя контактува със страничната част на вратата.За да я закача отново, трябвяше да развия двата женски шестограна и да сваля самата брава. Луфтът на дръжката всъщност може би се дължеше не на хлабава тел, която е страшно яка, а на недостатъчната подвижност на това скрито пружиниращо езиче в бравата поради сплъстена смазка, така че майката му е пръскане с контактен спрей и разработване! Както и да е, всичко е добре, което свършва добре. :да: Благодаря на колегите за съветите.


Потребителски аватар
Велко9287
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 14 апр 2022 17:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с врата на Пасат Б3: не се отваря

Мнениеот Велко9287 » Чет 14 апр 2022 18:15


Здравейте колеги не мога да си отворя задната лява врата имам пасат б3 седан 90 к.с мушнах си раката между вратата и кората но нищо не стана аз мисля че детето е бутнало палчето за защита за деца май така се води нз но ви моля да ми кажете как мога да е отворя ако е бутнато това прословуто палче


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с врата на Пасат Б3: не се отваря

Мнениеот viksanlg » Пет 15 апр 2022 17:39


Дори палчето за защита от деца да е бутнато, то при отключена кола трябва да се отваря само отвън, а не отвътре...Преди това отваряше ли се нормално отвън?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта