passat b4 размер на тонколони

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: passat b4 размер на тонколони

Мнениеот Asko VW » Сря 09 яну 2013 16:09


При мен, самият гумен маншон е кух, т.е. обикновен гуфриран маркуч, които влиза в кръгла дупка във врата, лесно се вади и пъха обратно. От другата страна обаче (от към колоната), нещата са малко по-сложни. Маншона завършва в кръгла пластмасова капачка/розетка, която е навита на самата греда. Тъй като аз не успях да я отвия от гредата (беше ме страх да напъвам, да не я счупя) успях да измъкна маншона от самата пластмаса и като заничнах (до колкото можах) забелязах, че челната повърхност представлява нещо като решетка през която минават кабелите за колоните и централното, както и едно маркуче, за което предполагам, че е за отводняване на шибидаха (не съм сигурен). Все си мисля, че ако отделиш двете кабелчета за колоните едно от друго, всяко по отделно ще мине през дупчиците на пластмасовата решетка/розетка и от там вече през маншона и входната дупка на вратата ще достигнеш вътрешността й и ще си ги вържеш към колоните без да се налага да минават м/у кората и вратата. :да:




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: passat b4 размер на тонколони

Мнениеот Iezekil » Сря 09 яну 2013 17:12


Маркучето ще е за централното,на колоните по средата няма кво да прави отводняването.
При мен беше решетка с пинове мисля,като букса мъжко във женско.Просто направих по една дупка за кабелите.Не ми е ясно как като извадиш маншона въздуха спира....


Потребителски аватар
Liam
Мнения: 47
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 22:39
Автомобил: Passat B5_5
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: passat b4 размер на тонколони

Мнениеот Liam » Сря 09 яну 2013 19:58


Значи да разбирам така, и при вас тонколоните за задните врати не са фабрични?

Iezekil написа:Маркучето ще е за централното,на колоните по средата няма кво да прави отводняването.
При мен беше решетка с пинове мисля,като букса мъжко във женско.Просто направих по една дупка за кабелите.Не ми е ясно как като извадиш маншона въздуха спира....


Първия път неможах да наместя хубаво маншона (мъжкото за женското) въздуха не е спирал, явно е бил недостатъчен за да заключи вратата.

Ако не успея да направя нищо ще направя по подробни снимки...

Дано се получи, според мене това ще бъде спасение от постоянното наводняване отзад :banghead:

Благодаря за отделеното време. :D


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: passat b4 размер на тонколони

Мнениеот Asko VW » Сря 09 яну 2013 20:40


Liam написа:Значи да разбирам така, и при вас тонколоните за задните врати не са фабрични?

Не, при мен и основните колони и пищялките които са в най-горната част на дръжката на вратата са фабрични, това е очевАдно. Причината да се ровя около маншона беше, че колоните на задна лява прекъсваха и тръгнах "По жицата" :D от колоната напред до въпросната решетка. Когато разклатих кабелите точно при входа им в решетката проблема изчезна (поне за сега), което ме навежда на мисълта, че може би, те не просто преминават през нея, а действително там има пинчета към които се свързват с кабелни обувки и от другата страна (в колоната)продължават други кабели свързани към решетката по същият начин, за съжаление не можах да ги разгледам хубаво, вече се бях смръзнал, а и проблема изчезна така, че сглобих всичко и оставих разглеждането за по-топли дни :lol: . Ако при теб няма пинове просто ги прекарай през дупчиците, ако трябва разшири някоя от тях.
А за маркучето, силно се съмнявам да е за централното. Първо, от тази му част която видях останах с впечатление, че след като влезе във вратата тръгва на долу към отводнителните прорези на дъното й, а не на горе към машинката на заключването. Второ, имам основателни съмнения, че моите машинки са електрически, а не пневматични. Тази на задната врата не съм я заглеждал, но на шофьорската съм я гледал, видях само кабели да влизат в нея, нямаше маркуче, а и при заключване и отключване звука и от петте машинки прилича по-скоро на такъв от електромотор. Разбира се може и да бъркам, някой топъл ден ще разгледам и това и въпросната решетка по-подробно :D


Потребителски аватар
Liam
Мнения: 47
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 22:39
Автомобил: Passat B5_5
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: passat b4 размер на тонколони

Мнениеот Liam » Нед 13 яну 2013 15:02


Колеги ето и по подробни снимки след като развих маншона:
Според мен няма как да прекарам кабелите за звука. Това е мъжкото:
130120131084.jpg

А това е женското:
130120131085.jpg

Мисля да го неправя така:
130120131086.jpg

130120131087.jpg

Кабела ще остане зад маншона. Преди беше пред маншона и от там капеше точно между уплатнението и прага.
130120131088.jpg


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: passat b4 размер на тонколони

Мнениеот Iezekil » Нед 13 яну 2013 16:43


Iezekil написа:Просто направих по една дупка за кабелите.

Даже мисля,че имаше готови дупки на едната страна,просто счупих пластмаса и на другата.Така е най-добре.


Потребителски аватар
Liam
Мнения: 47
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 22:39
Автомобил: Passat B5_5
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: passat b4 размер на тонколони

Мнениеот Liam » Пон 14 яну 2013 13:10


Iezekil написа:
Iezekil написа:Просто направих по една дупка за кабелите.

Даже мисля,че имаше готови дупки на едната страна,просто счупих пластмаса и на другата.Така е най-добре.

А дали ще може да видим и снимки, ако не е проблем естесвено.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: passat b4 размер на тонколони

Мнениеот Iezekil » Пон 14 яну 2013 18:52


Ами може,утре ще разглобя и ще снимам щом не е ясно.
При мен имаше свободни пинове,ти можеш да използваш дупката над тръбичката за въздуха от едната страна,а от другата ще си направиш лесно друга дупка,там материала е тънък.
Прикачени файлове
DSC09903.JPG
DSC09904.JPG


Потребителски аватар
Liam
Мнения: 47
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 22:39
Автомобил: Passat B5_5
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: passat b4 размер на тонколони

Мнениеот Liam » Чет 17 яну 2013 21:14


Благодаря ти много колега...


Потребителски аватар
KowachewRado
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 26 юли 2019 8:13
Автомобил:
Двигател:

Re: passat b4 размер на тонколони

Мнениеот KowachewRado » Съб 16 ное 2019 22:30


а аз да попитам,трудно ли се подменят говорителите на Пасат Б4?


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: passat b4 размер на тонколони

Мнениеот Asko VW » Пон 18 ное 2019 11:45


Тегавото е свалянето на кората, трябва да се внимава да не счупиш някоя пластмаса, че на тия години вече е доста крехка. Като махнеш кората вече е лесно, самите колони са хванати с няколко винтчета за ламарината на вратата, а кабелите са на букси.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: pink и 64 госта