Смяна на табло на Пасат CL'92г. с табло за GL

Техническа и сервизна информация за Passat
VW_boy

Смяна на табло на Пасат CL'92г. с табло за GL

Мнениеот VW_boy » Чет 01 юли 2004 13:08


Някой има ли представа дали мога да си сменя таблото на Passat CL'92г. с такова за GL? Проблема е, че немога да го гледам тоя часовник. Не че оборотомера е много по-полезен но поне изглежда по логично.
Дали ще има някакви проблеми с работата на колометража, оборотомера, термометъра, за бензина и всичките му там крушки?




Потребителски аватар
guard
Мнения: 975
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Silicon Valley, CA

Re: Смяна на табло на Пасат CL'92г. с табло за GL

Мнениеот guard » Чет 01 юли 2004 13:18


VW_boy написа:Някой има ли представа дали мога да си сменя таблото на Passat CL'92г. с такова за GL? Проблема е, че немога да го гледам тоя часовник. Не че оборотомера е много по-полезен но поне изглежда по логично.
Дали ще има някакви проблеми с работата на колометража, оборотомера, термометъра, за бензина и всичките му там крушки?


То за това дето ти разправяш, то не зависи от модификацията на колата, струва ми се че зависи от мощността на двигателя. :wink:
Иначе може да си сложиш такова табло, всичко може, може и борд компютър да си сложиш дори ако искаш. :wink:


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Чет 01 юли 2004 14:22


на голф2 може мнокогратно сме разисквали тоя въпрос и доста хора са го правили, за пасат не знам със сигурност, но защо ли пък не като на голфа става....


Гост

Мнениеот Гост » Съб 03 юли 2004 22:31


моята кола е CL с 90коня моторетка...........и е с оборотомер...........така че не знам на какъв принцип ги слагат теблата с часовниците и тези с оборотомерите.........предполагам че няма да има проблем да се смени.....итак за ползата от оборотомера не съм сагласен...........аз го гледам може би по често от километгража......


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

One

Мнениеот One » Пон 05 юли 2004 10:51


Проблема при смяната на таблото от такова с часовник с такова с оборотомер е , че кабела за връзка е различен За Пасата те са 3 вида
ако не е този който трябва или няма да ти работят част о показанията или няма да работят вярно. Аз също пробвах да сменя и понеже от 3-те вида кабели имах само 2 ест не бях уцелил и мищо не стана. Свете6е ми лампата на водата и свиреше зумера на маслото.


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Sunny » Пон 05 юли 2004 12:32


Я кажи нещо повече за тези 3 вида кабели, че и аз съм се наканил да сменям табло


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

One

Мнениеот One » Пон 05 юли 2004 16:39


Ами има 3 различни вида кабели - според модела на таблото и колата
ако не уцелиш точния модел който да пасне за модела табло и тжоята кола - нищо не правиш. Освен ако нямаш познания на ел.техник и с мерене и разместване да напаснеш кабелите. За това ще ти трябва ел схема на ел.таблото. Въобще тъпа работа малко. Но ако имаш късмет и уцелиш кабела - екстра :)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: icko_stanev и 216 госта