Заслужава ли бартер за Allroad ?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Заслужава ли бартер за Allroad ?

Мнениеот feikot » Пет 12 авг 2011 19:35


Малко тоя път не знам в кой раздел,но предполагам,като става въпрос за пасат да е тук.Та отколешна мечта ми е Allroad ама мечта ви казвам,преди като видех да минава по улицата и ми се разтупваше сърцето,все едно минава мацка дето...

Та,гледам излезли са доста евтини екземпляри и се чудя дали да се хвърля в приключението бартер.На моя му няма нищо,подчертавам нищо,напълно перфектен и изряден е както технически така и визуално.Просто не търпя нещо да не е наред.

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details Примерно за този,защото ми е на един *** място и не ми пречи да отида да се пазаря.Ама има и за по около 10к лв.,като не е проблем да доплатя примерно до 2000 лв.

Знам,че на тия 2.5 е 180 коня и е "подобрения" двигател,ако някой има наблюдения да сподели,също и ако някой знае типтроника,дали е същия като на Б5 и 5.5 ? И неща,евентуално,които аз не съм забелязал в еуфорията.Фаровете виждам,че са за полиране,което говори за това,че не е била в гараж.И евентуално други особености ?




Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заслужава ли бартер за Allroad ?

Мнениеот Bobi85 » Пет 12 авг 2011 19:53


Много добре правиш, че питаш преди да направиш стъпкат.Обикновено ( ние мъжете), когато купуваме коли, не "виждаме", заради еуфорията,в която се намираме :mrgreen: .
Сега за колата - най-добрият ми приятел има абсолютно същата кола.Удоволствието да караш това "чудовище" е неописуемо.Съвсем сериозно ти казвам, че за да разбереш какво имам предвид, трябва да я покараш.Кофтито е, че хубавите неща свършват дотук. Средното градско на това ауди в София ( на неговата кола с нормално ръчкане) достигаше 12-13 литра!Отделно от това веднъж му се прецака въздушната възглавница и плати за нея около 3000 лв по мои спомени.Другото, което му се прецака беше нещо в скоростната кутия, обаче не помня какво беше - нещо low mode или нещо такова.... Разходите за данъци и стандартни обслужвания няма да ги споменавам, заащото би трябвало да си си направил сметката, че ще ти излиза няколко пъти по-скъпо от пасата.
Винаги, когато прави нещо по колата питам моя приятел не му ли е писнало да дава толкова пари за нея и винаги ми отговаря "Обичам тая шибана кола" ... Наистина кефа цена няма :lol:


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Заслужава ли бартер за Allroad ?

Мнениеот feikot » Пет 12 авг 2011 19:58


Той глухара,защо го тепат мислиш :Mr Green Fun За възглавниците знам,знам,че и не е толкова рядко това пукане тяхното.Разхода и поддръжката,са определено нещата,които биха ме спрели.

За това и питам,да не си блъскам после тиквата,къде ми е Пасатчето. :banghead:


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заслужава ли бартер за Allroad ?

Мнениеот Bobi85 » Пет 12 авг 2011 20:05


Ще ти кажа, че ценат на чисто ново окачване + компресор гони цената на този автомобил.Отделно този двигател се слави като "душегуб" на Ауди.Прекалено ненадежден е, периферията и тя също.Най-добре ще направиш да попиташ в ауди форума...Не съм експерт, но при коли с въздушно окачване е жизненоважно колата да е на малко километри, за което въпросният екземпляр силно ме съмнява. Ако въпросната кола е изпозлвана акто offroad, с голяма вероятност ще се наложи да преминеш през премеждията на това окачване.Иначе това е първия кросоувър, който е преминал тестовия полигон на Рейндж Ровъра.
На твое място- не бих се потопил в подобно изживяване, колкото и да ми харесва.Просто не съм финансово подготвен за този кеф :mrgreen:


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Заслужава ли бартер за Allroad ?

Мнениеот vaskoto1 » Пет 12 авг 2011 20:05


oт гората не си хванат...
гледам-попрочел си за любимата кола (бтв. и аз си падам много по олимпиадата и олроуда ми е слабост, ма ...)
какво искаш?
да те убедя да я купиш и после да има кой да сочиш-мне, не си познал... :kissy: :Mr Green Fun
сам си достатъчно наясно с всичко.
вземи решение!
имаш ли брада-имаш и гребен. иначе не става...
кеф цена няма, ако си добре с левЪ-скачай!
ако ли не-недей ме вкарва в грях да те убеждавам/разубеждавам моля... :kissy:


Viso
Мнения: 235
Регистриран на: Пет 21 окт 2005 13:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заслужава ли бартер за Allroad ?

Мнениеот Viso » Пет 12 авг 2011 20:07


Колега, преди да взема сегашния ми Пасат, гледах няколко Allroad-а. Много ме кефят - като визия, кожени салони, мощни двигатели и пр. Тези които гледах, бяха около 2002-2003г. и бяха към 15 000 лв. (това беше преди година и половина). Но състоянието им не беше много добро.
Лично аз повече не бих си взел кола "нов внос" - тези 100 000 км. за кола 2000г. (обикновено се оказват 1г. по-стари), са голяма смешка (моята е 2008г. и е на 81 000 км.)
Това, което разбах е, че поддръжката им е доста по-скъпа, въздушни възглавници и пр.)
Ако колата ти е читава, според мен не си струва да я сменяш за друга, която не е поне няколко години по-нова - прекалено голям е риска да попаднеш на някой боклук.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Заслужава ли бартер за Allroad ?

Мнениеот feikot » Пет 12 авг 2011 20:19


Километрите изобщо не ги и погледнах даже,тия 100 к се правят за 3-4 години в България,за чужбина не е изключено и за по-малко от 3.Поне на 300 000 е.Васко,прав си във всяка една думичка която каза,ама на,знаеш за какво говоря,щом и ти залиташ на там.Далеч не искам някой да ми каже-купувай и аз после да го хуля,аджеба защо ме е прее@ал.Сондирам за мнения,с които искам да се откажа :Mr Green Fun и да си набия в главата,че не я искам тая кола.Ама сърце юнашко не трае !


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заслужава ли бартер за Allroad ?

Мнениеот Bobi85 » Пет 12 авг 2011 20:21


Напиши в гугъл 2.5тди и ще се откажеш за около 15 минути... :Mr Green Fun
А и ти сам си си направил извода, че тази кола не е на по-малко от 300 к. Според мен не е под 500 000, но това си е мое мнение :beer

Последна промяна от Bobi85 на Пет 12 авг 2011 20:23, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Заслужава ли бартер за Allroad ?

Мнениеот feikot » Пет 12 авг 2011 20:22


Тоя нали е 180 коньовия,дето уж не си ядял кобилиците и повдигачите.Те на олроуд,150 коня не са слагали.Или и тоя е същия кенеф ?


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заслужава ли бартер за Allroad ?

Мнениеот Bobi85 » Пет 12 авг 2011 20:28


Ама си упорит, харесваш ми :Mr Green Fun .Приятел,марш от тази кола !


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Заслужава ли бартер за Allroad ?

Мнениеот vaskoto1 » Пет 12 авг 2011 20:37


залитам, ма друг път...
маймуната преди да изяде маслината мери костилката на митницата...
че лошу.
ше взема да ти заключа темата-белким мирясаш! :Mr Green Fun


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Заслужава ли бартер за Allroad ?

Мнениеот feikot » Пет 12 авг 2011 20:48


Спирам спирам :063: :063:


Потребителски аватар
kriso_g
Мнения: 1636
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 13:03
Автомобил: MK4 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: Рудозем

Re: Заслужава ли бартер за Allroad ?

Мнениеот kriso_g » Пет 12 авг 2011 20:51


а бе и аз много им са кефя на тия :twisted:
еле пък има едно 2.7Т ех на баткооооо :bowdown и какъв звук има :twisted:
ама каквото и да си говорим не разполагаш ли после със солидна заплата да го храниш и поиш..по добре недей eusa
http://www.youtube.com/watch?v=68N68JvGpzA :034: :lady_dance: :lady_very_angry:


Viso
Мнения: 235
Регистриран на: Пет 21 окт 2005 13:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заслужава ли бартер за Allroad ?

Мнениеот Viso » Пет 12 авг 2011 21:05


Само виж как са цените в mobile.de - такива екземпляри вярно има за 8 500, само че в евро. Този от обявата, дето го продават за 4 300 евро, сигурно са го взели максимум за 2 000 евро.
Работата е като в "Кауфланд" - "хубаво и евтино"!
Само че хубаво и евтино НЯМА.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Заслужава ли бартер за Allroad ?

Мнениеот niks76 » Пет 12 авг 2011 22:36


първия allroad е с АКЕ двигател-там е мазано ,ако счупи нещо
от 2003 е новия мотор-поне не удря клапани и тогава слагат и шестстепенния типтроник
запознат съм доста отблизо с модела и ако те интересуват и цени за оригинални части ще запалиш джапанките с двеста надалеко от калпав екземпляр ауди mhihi
п.п и на мен много ми харесва ,ама такова животно само ново и в гаранция -иначе е нерентабилно



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта