Пасат б5, шофьорската седалка + джойстик за огледалата?

Техническа и сервизна информация за Passat
andrey_hr
Мнения: 208
Регистриран на: Нед 07 юни 2009 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово / София

Пасат б5, шофьорската седалка + джойстик за огледалата?

Мнениеот andrey_hr » Вто 15 ное 2011 21:37


Здравейте колеги.
Днес след автомивка забелязах, че шофьорска седалка не ми се застопорява и се мести постоянно напред и назад( не ме питайте как карам сега death ). Чел съм че обикновенно прожинката се чупи, но при мене прожинката си е на мястото и работи добре. Жилото също е здраво и като цяло механизма отделя но не се връща за да законтри. Забелязах, че жилото стига до една метална втулка в която вътре има друга метална втулка която реално законтря. Тази вътрешната част не излиза и не може да влезе в дупките на седалката(за да я застопори).
Някой да се е сблъсквал с този проблем и вообще ремонтира ли се тази част?
Може би го обесних малко объркващо, но си мисля, че ако някой се е натъквал на такъв проблем ще ме разбере. :beer

П.С.Тази вечер забелязах, че след автомивката и джойстика за огледалата не ми се върти. Оставено е на положение подгрев и не може да се завърти нито на ляво нито на дясно огледало. Идеи какво може да е?

Последна промяна от andrey_hr на Сря 16 ное 2011 23:42, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Пасат б5, шофьорската седалка не се застопорява?

Мнениеот niks76 » Сря 16 ное 2011 22:49


пружината даже и да не е на място,седалката не се мести напред назад-тя спомага за лесно регулиране във височина
според мен имаш разбита втулка и е най бързо и лесно да смениш самата шина на седалката-каквото и да я правиш с проби за ремонт,няма да се получи търсения ефект
успех


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Пасат б5, шофьорската седалка не се застопорява?

Мнениеот Благовест » Сря 16 ное 2011 23:27


Колега,при мен тази втулка,която законтря беше заяла в горно положение при последното местене на седалката и не можеше да законтря.
Тези метални втулки са защипани отгоре с една тънка ламаринка...Махнах ламаринката и освободих втулката...Принципно има грес на "шиша",който влиза в дупките на релсата,но от времето не е останала смазка.Затова гресирах и сглобих по обратния ред-законтрих втулките с тази ламаринка.Оттогава седалката се мести и застопорява във всяко положение.
Успех! :да:


Потребителски аватар
bobich
Мнения: 203
Регистриран на: Нед 27 юли 2008 19:41
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB
Местоположение: Варна

Re: Пасат б5, шофьорската седалка + джойстик за огледалата?

Мнениеот bobich » Вто 22 ное 2011 1:04


Ако не успееш с ремента колега , аз имам седалки за продаване . Двете предни със здрави всички механизми и Еър беци , само дамаската на шофьорската беше поувехтял....., ако решиш нещо пиши на Лични...:-)))


andrey_hr
Мнения: 208
Регистриран на: Нед 07 юни 2009 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово / София

Re: Пасат б5, шофьорската седалка + джойстик за огледалата?

Мнениеот andrey_hr » Вто 22 ное 2011 10:33


За сега седалката проработи сама, така че ремонта се отлага за топло време. След по-внимателно оглеждане забелязах, че лосчето за огледалата е било счупено и е залепено. От автомивката ще ми го оправят след като направих рекламация.
Най важното колеги - най-добрата автомивка е пред гаража, колата повече на никой без мой надзор. Така ще стават очевидно нещата в БГ. :beer


Потребителски аватар
megafon
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 15:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5, шофьорската седалка + джойстик за огледалата?

Мнениеот megafon » Вто 22 ное 2011 10:52


При мен това със седалката го забелязах миналата зима, понеже колата я кара и женами и постоянно я разместваме. Когато хване студеното време и започва да неможе да се застопорява, парното до дупка и като се топли в колата става чудото седалката се застопорява, а дотогава карането е :banghead:


andrey_hr
Мнения: 208
Регистриран на: Нед 07 юни 2009 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово / София

Re: Пасат б5, шофьорската седалка + джойстик за огледалата?

Мнениеот andrey_hr » Пон 28 ное 2011 9:17


Седалката ми направи пак този номер и я разглобих да я оправя. Цялата работа отнема 30мин. Лосчето вътре, което застопорява беше като с лепило намазоно(явно комбинация от грес и много прах). Дори незнам как е работило до сега. Сега седалката е супер, но да ви кажа ако някой я прави тази процедура да внимава с една пластмасова част в която се подпира самото жило което издърпва въпросното лосче, защото много лесно се чупи и после няма оправяне. Поздрави :beer

Темата може да се заключи вече ;)


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Пасат б5, шофьорската седалка + джойстик за огледалата?

Мнениеот brum » Сря 30 ное 2011 13:22


Тая пластмаса при мен се счупи сама. Заради нея свалях седалката да видя къде е проблема. Някой търсили ли е дали я има като отделна част? Или цялото жило? Или и то върви в комплект с релсите?

P.S. Абе много оправни станахте - оправиш си нещата и темата е за ключ. А ако някой друг има същия проблем нова тема ли да отваря?


andrey_hr
Мнения: 208
Регистриран на: Нед 07 юни 2009 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово / София

Re: Пасат б5, шофьорската седалка + джойстик за огледалата?

Мнениеот andrey_hr » Сря 30 ное 2011 13:51


Казвам, че е за ключ т.е. че аз съм си намерил решение за това което питам и оставям темата в ръцете на модераторите. И принципно не виждам за какво толкова се дразниш.
Иначе аз като погледнах как са хванати нещата под седалката си мисля, че няма да се продава тази част отделно и не съм я търсил. Аз си реших проблема с 3 свински опашки, но ако някой намери тази пластмаса да се продава отделно би било полезно.
:beer


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Пасат б5, шофьорската седалка + джойстик за огледалата?

Мнениеот brum » Сря 30 ное 2011 14:30


Писах по-горе що "темата е за ключ" е тъпо. Чети и помисли.

Иначе и аз със свински опашки го реших за момента проблема.


veselapanova
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 06 яну 2023 18:58
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот veselapanova » Пет 06 яну 2023 19:31


Моля за съвет!
Лявото странично огледало не може да се регулира (след автомивка, ако има значение),с дясното няма проблем. Какво би могло да се направи?
Не намирам нищо тук по въпроса.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 211 госта