Passat B5.5 проблем със спирачките

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Passat B5.5 проблем със спирачките

Мнениеот paaco » Пет 27 сеп 2013 15:45


Благодаря колега! Утре и в други ден това ще е задачата.




Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: Passat B5.5 проблем със спирачките

Мнениеот ti6ogb » Съб 28 сеп 2013 18:34


Здравейте ,колеги.Имам въпрос - като работи двигателя при натискане на спирачката педала е твърд.Но продължавайки да го държа натиснат,продължава да пропада.Казаха ми че може да е помпа (която вече купих,но не съм сложил),но аз да се допитам пак до вас.Колата е 1.9 дизел ПД и не знам дали е така по принцип,защото досега съм карал само бензинови коли .Ако някой може да помага ?


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B5.5 проблем със спирачките

Мнениеот Pet_rov » Съб 28 сеп 2013 18:37


Щом натискаш педала и пропада, значи е помпа. Течността се върти вътре в помпата. :beer


Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Passat B5.5 проблем със спирачките

Мнениеот paaco » Съб 28 сеп 2013 21:22


За всеки случай си провери маркучите като при мен преди да пристъпиш към смяна на помпата.


Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: Passat B5.5 проблем със спирачките

Мнениеот ti6ogb » Нед 29 сеп 2013 10:44


paaco написа:За всеки случай си провери маркучите като при мен преди да пристъпиш към смяна на помпата.


Кой по точно,има ли по ключови места?


Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Passat B5.5 проблем със спирачките

Мнениеот paaco » Нед 29 сеп 2013 22:49


Ами чети темата де. Колегата kossis ги е написал.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 проблем със спирачките

Мнениеот kossis » Вто 01 окт 2013 8:16


Едно време на Лада- имах протъркан спирачна тръбичка на задно колело-в амортисьора се беше натрила-некадърно монтирана.

Та щом пропада педала, значи хидравличната система има пропуск някъде-магистрали, задни или предни цилиндри на спирачни апарати или спирачна помпа.

Когато е спирачна помпа-обикновено като спираш и понякога педала ти пропада повече от нормалното, понякога не. Но това е при изядени бутала и цилиндър-няма загуба на течност.

Ако обаче ти губи спирачна течност-тогава имаш пропуск в описаните по горе възли и агрегати-включително и спирачната помпа- която може да пълни сервото с течност.

Провери дали ти губи течност.

Не занм АБС блока също дали не може да губи течност ?


Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: Passat B5.5 проблем със спирачките

Мнениеот ti6ogb » Вто 01 окт 2013 19:44


kossis написа:Едно време на Лада- имах протъркан спирачна тръбичка на задно колело-в амортисьора се беше натрила-некадърно монтирана.

Та щом пропада педала, значи хидравличната система има пропуск някъде-магистрали, задни или предни цилиндри на спирачни апарати или спирачна помпа.

Когато е спирачна помпа-обикновено като спираш и понякога педала ти пропада повече от нормалното, понякога не. Но това е при изядени бутала и цилиндър-няма загуба на течност.

Ако обаче ти губи спирачна течност-тогава имаш пропуск в описаните по горе възли и агрегати-включително и спирачната помпа- която може да пълни сервото с течност.

Провери дали ти губи течност.

Не занм АБС блока също дали не може да губи течност ?


Загуба на течност няма,колата мина преглед преди 2 седмици и бяха сменени предните маркучи (зацепени леко към колелетата).Колата спира ,но на място защо пропада педала.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat B5.5 проблем със спирачките

Мнениеот kris11 » Сря 02 окт 2013 9:42


ti6ogb написа:Загуба на течност няма,...Колата спира ,но на място защо пропада педала.

Помпа- сменяй докато не те изненада когато трябва да спреш аварийно.


Потребителски аватар
pit_bull_01
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 11 яну 2015 0:50
Автомобил: VW Passat b5.5
Двигател: 1.9 TDI 131ks 2001

Re: Passat B5.5 проблем със спирачките

Мнениеот pit_bull_01 » Нед 11 яну 2015 22:51


Благодарение на колегата zfa159 отстраних бързо моя проблем със спирачките, който беше със следните симптони:
- При натискане на спирачката, и отпускане след това колата продължаваше да държи спирачка няколко секунди.
- Сутрин се качвам в колата и педала е кокал.
Реших да пусна духалка насочена с/у серво апаратът сутрин и спирачките се оправиха защото се е разтопил леда в сервото. Смених сервото и всичко е ОК :)


stoyo_b5.5
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 19 май 2013 21:09
Автомобил: Passat B5.5
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 проблем със спирачките

Мнениеот stoyo_b5.5 » Пон 12 яну 2015 21:28


Здравейте, колеги. Имам същия проблем с твърдия педал сутрин, когато колата не е карана, а вече започна да го прави и 10-на мин. след като изгася двигателя. Сменял съм сервото, защото преди време и в движение педала ставаше "камък" зимата. От тогава остана само проблема след гасене на двигателя. Наскоро установих, че и щуцера на тандем помпата се е разбил/разхлабил сериозно. Съответно- ремонт и заливане с течна стомана на Bison(двукомпонентна спринцовка). Уви сутрин спир. педал отново е кокал. Интересува ме дали може проблема да е клапанчето или маркучето от сервото към тандема???? :gruebel А и не можах да разбера добре за проверката на вакуум в системата, от кое клапанче и как се следи??
поздрави


Потребителски аватар
tdi4motion
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 18 юни 2012 8:33
Автомобил: VW Cross Touran
Двигател: BMM TDI 140 hp
Местоположение: София<->Правец

Re: Passat B5.5 проблем със спирачките

Мнениеот tdi4motion » Пон 25 юли 2016 9:18


Да повдигнем темата,защото е завършила без решение на твърдия педал на спирачката.Защо е твърд след поправка на щуцера на тандем помпата ?От кой клапан колега следи вакума дали е ок ?


Потребителски аватар
ludaka_pln
Мнения: 58
Регистриран на: Чет 28 апр 2011 18:33
Автомобил: Volkswagen Golf 2 and Passat b4
Двигател: 1.6 EZ and TDI 1Z
Местоположение: Плевен

Re: Passat B5.5 проблем със спирачките

Мнениеот ludaka_pln » Чет 16 дек 2021 23:07


Здравейте колеги! Да ъпна малко темата, та колата е пасат б5 1.9 116 помпа дюза. Имам проблем със твърдия педал но и при натискане на спирачката педалът е по твърд и няма спирачно усилие. Другото което ми е направило впечатление е,че примерно спирам някъде на свободна и загасям двигателя и в същото време държа спирачката докато загасям двигателя, 2,3 секунди след като загася двигателя ми се е случвало да задържа спирачният педал натиснат и след тези секунди без да помпя педала започва да ми връща крака обратно, дефакто той да ме бута обратно. Другото което е когато карам или изобщо като натискам спирачката имам свободен ход околу 10-20% и тогава започва да усещам, че има някакво усилие. Обезвъздушил сум поне 3 пъти и съм с нови дискове и накладки и с нова спирачна течност. Моля помагайте :) :love.vwclub



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: genata_74 и 178 госта