Passat B5.5 проблем със спирачките

Техническа и сервизна информация за Passat
gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Проблем със спирачките на Passat B5.5

Мнениеот gancho » Нед 29 яну 2012 18:27


Я напиши малко цени на частите,че и на нас ще ни се наложи смяна на дискове,накладки и т.н.
:beer




Потребителски аватар
KORANDE
Мнения: 120
Регистриран на: Сря 07 окт 2009 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Проблем със спирачките на Passat B5.5

Мнениеот KORANDE » Нед 29 яну 2012 19:34


цени на части,към днешна дата:
2бр.предни дискове 288мм вентилирани-115лв
2бр.спирачни маркучлета-22лв
1л.течност за спирачки-13лв
накладки TRW-90лв
2часа труд при -5градуса. :drunk
:applause: :applause: :applause:
пс:и наи важният инсрумент "гаечно ключе номер 11"
:beer


Потребителски аватар
Cheater
Мнения: 318
Регистриран на: Чет 05 ное 2009 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Проблем със спирачките на Passat B5.5

Мнениеот Cheater » Пон 30 яну 2012 13:01


Тази сутрин при каране усетих,че задържат пак по малко.Като натисна спирачка не отпуска веднага а след 1 секунда.Интересното е ,че предно ляво задържа повече от предно дясно :?
Бях при един майстор-нямаше време да я погледне,но ми каза че се сеща единствено за мехче на спирачките :shock


Потребителски аватар
Cheater
Мнения: 318
Регистриран на: Чет 05 ное 2009 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Проблем със спирачките на Passat B5.5

Мнениеот Cheater » Чет 02 фев 2012 17:53


Така готово е,оправи се колата с ново серво за 100лв от морга.Старото беше пълно с вода и съответно замръзнало.Сложих от Ауди А6-буквите се различават,но иначе е същото с малки външни разлики.
Сега въпроса ми е,старото се размръзна и няма липсващи част.Отвътре не е разджасало,може ли да се използва пак-то дефакто е като ново?Тоест дали този лед е прецакал мембраните?


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Проблем със спирачките на Passat B5.5

Мнениеот gancho » Чет 02 фев 2012 17:58


Cheater написа:Така готово е,оправи се колата с ново серво за 100лв от морга.Старото беше пълно с вода и съответно замръзнало.Сложих от Ауди А6-буквите се различават,но иначе е същото с малки външни разлики.
Сега въпроса ми е,старото се размръзна и няма липсващи част.Отвътре не е разджасало,може ли да се използва пак-то дефакто е като ново?Тоест дали този лед е прецакал мембраните?

Все от някъде е влязла вода,за да стане на лед.Не е добра идея да се ползва по предназначение.
п.п.как разбра,че не е ръждясало без да го отвориш?


Потребителски аватар
Cheater
Мнения: 318
Регистриран на: Чет 05 ное 2009 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Проблем със спирачките на Passat B5.5

Мнениеот Cheater » Чет 02 фев 2012 21:15


Ами през отвора,от който е откъм педала/буталцето


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем със спирачките на Passat B5.5

Мнениеот zfa159 » Чет 02 фев 2012 21:20


То трябва да е херметично,за да работи като хората (държи вакуум).Щом влиза вода,значи никак не е херметично.Влезла е веднъж,ще влезе и пак,затова - извърли го някъде,където живи хора не минават :) това е масов проблем на В5 и в5.5 - сервотата се пълнят с вода и замръзват.
:beer


stativ jelqzkov
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 23 ное 2011 2:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: earth

Re: Проблем със спирачките на Passat B5.5

Мнениеот stativ jelqzkov » Вто 07 фев 2012 6:10


моита б5.5 чат пат сутрин като тръгвам не дава да и пипна педала на спирачките и това е само първите едно две натискания след това става пак, като на стара лада от какво може да е ?


Потребителски аватар
Euler
Мнения: 102
Регистриран на: Сря 28 сеп 2011 23:45
Автомобил: Passat Variant B7
Двигател: 2l TDI 4motion DSG 130kW
Местоположение: София

Re: Проблем със спирачките на Passat B5.5

Мнениеот Euler » Чет 01 мар 2012 13:12


имам подобен проблем като stativ jelqzkov

Сутрин на незапален двигател педала на спирачката е много, много твърд, а самата спирачка НЕ държи (почти). Веднъж ми се случи да изключа от скорост, за да запаля двигателя, но бях на лек наклон и колата си се спускаше полека въпреки, че натисках спирачката. Като запаля мотора и педалът веднага омеква. Няколко пъти ми се случвало, обаче, при първото (може би и второто) натискане на педала спирачките на практика да не работят. Първият път си мислех, че защото дисковете са мокри, защото бях я мил. После си мислех, че съм минал през локва, ама почвам да се съмнявам вече в тази си теория, макар че всеки път като ми се случи това, в действителност преди това колата е била мокрена стабилно. Подчертавам, че само първите 1 -2 спирания са проблем.

И аз ли съм за смяна на това серво :banghead:


Потребителски аватар
blackyhn
Мнения: 71
Регистриран на: Вто 12 апр 2011 9:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем със спирачките на Passat B5.5

Мнениеот blackyhn » Чет 01 мар 2012 16:18


Аз имах същия проблем. Серво + тръба за сервото = 300лв. Много е важно сервото да е пазено сухо ( говоря за 2-ра ръка разбира се). Успех.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със спирачките на Passat B5.5

Мнениеот kossis » Пет 15 мар 2013 17:06


:arrow


Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Passat B5.5 проблем със спирачките

Мнениеот paaco » Чет 26 сеп 2013 8:40


Писах за моя проблем в една друга тема ама е малко старичка. Гледам че тази е по нова ще пиша и тук да не отварям нова за дребен проблем. Като сменях акумулатора се откачи маркуча за сервото от към купето. Сложих го обратно но забелязвам, че при натискане на спирачката не е както преди мека а стана малко по твърда. Пак спира ама не е като преди. Въпроса ми е как се проверява от къде испуска? Дали ще се чуе съскане? Гледам че този маркуч е от две части от към сервото е пластмаса а от другата страна е нещо като оплетка и целия е изолиран с нещо като гъба - има ли снадка някъде там? Там където маркуча минава през купето в двигателя има една гума, която като го навирах се измуши и се наложи малко с отвертка да и наглася ръбчетата и дали не съм я пробил-тя важна ли е или е само за буфер?

P.S. Ползвам снимка на колега от форума и с червено съм заградил мястото от където се измъкна пущината.
Прикачени файлове
b7a716e87ffbeab2.jpg


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 проблем със спирачките

Мнениеот kossis » Чет 26 сеп 2013 20:44


Явно си нарушил вакуума. Тази гума е и точно снадка, ако си я скъсал -работата е ясна.

Аз лично проверката за остатъчен вакуум я правя като-от другата страна под турбопътя, до АБС блока почти има един вакуумен клапан на антифриза -той почти винаги е видимо задействан след спиране на мотора-има лостче което стои нагоре и постепенно пада с времето.

Ако е под вакуум след спиране на мотора-всичко е ок.

Другият показател е педала на спирачките-след спиране на мотора трябва да е по мек след няколко припомпвания и после да се одърви разбирасе.


Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Passat B5.5 проблем със спирачките

Мнениеот paaco » Пет 27 сеп 2013 12:09


Благодаря колега! Това с лостчето не го знаех ще го проверя. Иначе като спра двигателя педала си е мек и като го напомпя с удървя :18b След запалване пак омеква. Тя колата си спира само дето педала ми е по твърд от преди и не съм му свикнал нещо като недостиг на вакуум. Може и гумата да съм предобрил ако я има като част и не е някаква баснословна сума (като маркуча в Авто+ ми обявиха 130лв. за него :screwy май се обърка момчето) направо ще купя една нова да сменя мойта.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 проблем със спирачките

Мнениеот kossis » Пет 27 сеп 2013 15:27


Колега провери си и щуцера от вакуум помпата -той нали се разбира и от там започва да губи вакуум.

Точно към тези мъркучи е вързана и тая помпа-дето прави вакуума (тандем помпа). Има и един троиник точно под маркуча от вакуум помпата -разклонява вакуума-провери го и него.

Хубаво е да огледаш всички вакууми.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 194 госта