Проблем с ключ и имобилайзер Пасат Б5 98г.

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
martosac
Мнения: 100
Регистриран на: Съб 25 юни 2011 20:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил / Велико Търново

Проблем с ключ и имобилайзер Пасат Б5 98г.

Мнениеот martosac » Съб 03 мар 2012 16:48


Пасат Б5 98г.
След като най-после се справих с тоя странен ключ след смяната на модул комфорта, наскоро имобилайзера почна да отказва, проверих батериите и се оказаха слаби. Днес купих нови, на сони, 3лв едната, смених ги и сега не отключва. Подчертавам че батериите ги смених при часовникар и са същите парамтери като старите и ги поставих по същия начин. Аре някой да помогне, че накрая тоя ключ ще замине в печката :banghead: :banghead: :banghead:
Ключа е прибиращия се с двете копчета. Благодаря предварително




Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Проблем с ключ и имобилайзер Пасат Б5 98г.

Мнениеот drago_tr » Съб 03 мар 2012 18:39


Е сега се боря със същия проблем и аз....До преди месец ключа си работеше добре но ми направи впечатление че разстоянието от което отключвам колата значително и все повече намалява...едва ли не накрая трябваше да се залепя за колата за да се отвори. Отидох, купих нова батерия и я смених. Не съм мерил колко волта са останали в старата....и пак същата работа. След седмица новата батерия VARTA беше капут. С мултицета батерията показваше 0.2 волта :banghead: Отворих дистанционното и платката я напръсках обилно със спрей за дебитомери. Оставих я да изсъхне и сглобих. Отново сложих нова батерия, но пак трябва да се долепя до колата за да отключи. :banghead: Ще я гледам да видя колко ще изкара и тая...май ключа нещо си заминава. :roll:


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с ключ и имобилайзер Пасат Б5 98г.

Мнениеот van4ooo » Нед 04 мар 2012 22:25


Уточнете проблем с имото ли имате или с дистанционното? Ето за дистанционното http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=bg viewtopic.php?f=5&t=250786


Потребителски аватар
genata82
Мнения: 534
Регистриран на: Чет 29 юли 2010 22:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проблем с ключ и имобилайзер Пасат Б5 98г.

Мнениеот genata82 » Нед 04 мар 2012 22:30


Към колегата автор на темата - имах подобен проблем с такъв ключ на един колега - в крайна сметка повдигнахме малко контактните пластинки към батерииките и се оправи. Опитай по подобен начин.
Друго се сещам - може самите копчета да не правят добър контакт.


Потребителски аватар
martosac
Мнения: 100
Регистриран на: Съб 25 юни 2011 20:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил / Велико Търново

Re: Проблем с ключ и имобилайзер Пасат Б5 98г.

Мнениеот martosac » Пон 05 мар 2012 16:47


до момента преди да сменя батериите работеше, сега отключва от ключалката, а не иска с дистанционното от разстояние


popay4o
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 09 авг 2022 19:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с ключ и имобилайзер Пасат Б5 98г.

Мнениеот popay4o » Чет 11 авг 2022 19:40


Здравейте мили хора от скоро съм с подобен проблем и мисля вече да намеря човекът който разбира ECU то по добре от мен предложете човек за Софтуерен проблем щото е реден пасат и не е от мен благодаря предварително



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 133 госта