Passat b6 тропане от рейката ?

Техническа и сервизна информация за Passat
hi_lander
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 20 мар 2006 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тропане от рейката на Passat b6?

Мнениеот hi_lander » Пон 08 окт 2012 15:16


Здравейте!
Имам едно много неприятно тропане, което се появява при ниска скорост като се кара на павета и неравности.
В началото реших да огледам предницата и видях, че някой неща са за смяна. В началото си мислих да сменям само това, което е належащо,но след това реших така и така се отваря работа всичко на едно да се сменя. Та... смених тампоните на носачите, външни накрайници, шарнири и биалетки. След като всичко това беше сменено с ново преди да се кача на колата да я пробвам си мислих,че няма как неприятното тропане да го има още, но уви пак си тропаше. Стигнахме до извода, че тропа от рейката. Няма теч от нея... само си тропа. Ще се радвам да ме посъветвате какво да направа, защото това тропане ме влудява.
Поздрави!


Колега, разреши ли проблема с тропането и ако е удобно разкажи какво се оказа?
Поздрави




Потребителски аватар
dimo_patar
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 15 апр 2011 8:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Тропане от рейката на Passat b6?

Мнениеот dimo_patar » Пон 17 дек 2012 11:11


Здравейте на всички. Същият проблем беше и при мен. Оказа се рейка. Има вариант леко да ти оберат тропането, но в крайна сметка пак ще трябва да я оправиш. В моя вариант-180 лв в Сливен. В София-технически университет-220 лв.Дават и гаранции. Аз лично съм доволен. Цената е за свалена рейка.


bdyankov
Мнения: 111
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 17:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gabrovo

Re: Passat b6 тропане от рейката ?

Мнениеот bdyankov » Пон 08 юли 2013 11:05


Колега, дай координати на хората, които се занимават с рециклиране на рейки в Техн. Университет.

При мен се появи едно тропане когато минавам по неравности, предполагам че е от рейка, защото всичко по окачването е сменяно преди 20 000 км. Отделно има почукване при въртене на волана на място.


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Passat b6 тропане от рейката ?

Мнениеот Lifeguard » Сря 13 ное 2019 14:26


Чета тук,че колеги са писали за вариант за обиране на лек луфт в рейката чрез някакви болтове.Може ли някой да обясни къде са и какви са и има ли ги въобще,защото аз не се сещам да съм виждал?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта