Светлини при задна скорост - помощ!

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Zafirov
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Светлини при задна скорост - помощ!

Мнениеот Zafirov » Сря 06 дек 2006 13:15


Не ми работят светлините когато включа на заден ход. Казаха ми че имало някакво ключе, което правело контакт като се включи задната. Бихте ли ми казали къде се намира и евентуално ако е там проблема колко струва? Гледах че на платката са монтирани две крушки(едната предполагам е за мъгла-и те не работят), но към въпросната платка се включва само един куплунг с два кабела, а има още един!!!
Ще се радвам ако дадете идеи. :shock




Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Сря 06 дек 2006 13:17


Не си посочил каква е колата.
По това, че си я сложил в технически за Пасат само може да гадаем...
Проблема може да е от датчика, който най-вероятно ти се намира на скоростната кутия, електрически - лоши кабели, замасяване, изгорял бушон.
Преди това си провери крушките отзад дали са здрави.


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Сря 06 дек 2006 13:19


Провери първо крушките.
Ако не са те правиш следното - към скоростната кутия има една или 2 букси. 2 са ако нямаш жило за километража.
Значи вадиш буксата с 2-те кабелчета от скоростите и даваш на късо 2-те крачета на буксата. По този начин при даден контакт трябва да светнат светлините за заден ход. Ако светят проблема е от датчика, ако не някъде по веригите.
Датчика е между 8 и 15 лв ако не се лъжа.


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Мнениеот MITKO_DVD » Сря 06 дек 2006 16:03


Проблема и според мен е от датчика ако са ти здрави крушките,датчика е около 15 лв. и се проверява точно по този начи по който пише Никси :wink:


Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Сря 06 дек 2006 19:21


И при мен го имаше този проблем като купих колата.Оказа се датчика беше се износил и аз си го отремонтирах е една ламаринена подложка.


Потребителски аватар
Zafirov
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Zafirov » Чет 07 дек 2006 16:44


Наистина забравих да пиша каква ми е колата!!!!
Пасат комби 92 г. АБС мотор.
Крушките са здрави. След малко отивам да закъся кабелите откъм скоростната кутия както казва NIKSI. :lol:


aron1
Мнения: 223
Регистриран на: Съб 26 авг 2006 20:37
Автомобил: VW PASSAT B5 TDI
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот aron1 » Чет 07 дек 2006 21:15


здр. и аз имах такав проблем и се оказа че буталцето което трябва да окаси датчика липсваше.на скоростната кутия отгоре има малка пластмасова кутиика и една стърчаща част вътре в нея е буталцето .отсрани има 2 гайки 10 отвийги и виж какво става


Потребителски аватар
georgipass
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот georgipass » Чет 07 дек 2006 22:21


aron1 написа:здр. и аз имах такав проблем и се оказа че буталцето което трябва да окаси датчика липсваше.на скоростната кутия отгоре има малка пластмасова кутиика и една стърчаща част вътре в нея е буталцето .отсрани има 2 гайки 10 отвийги и виж какво става



А при мен беше блокирало и след малко раздвижване и смазване, сега е 6 :wink: Така че провери това,ако не се оправи пак ще умуваме :idea:


avtojambaza
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 28 юли 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот avtojambaza » Нед 18 мар 2007 15:24


ето това ли е въпросното чудо.Днес му извадих кабелчетата дадох ги на късо ама светлини няма :) крушките са ок бушоните са ок....

http://avtojambaza.hit.bg/sk.jpg


Потребителски аватар
Dart
Мнения: 259
Регистриран на: Вто 30 яну 2007 12:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Dart » Нед 18 мар 2007 16:45


Имал съм подобен проблем - при мене едно от кабелчетата,които излизаха от буксата към капака на багажника се беше прокъсало,но така ,че неможеше да се забележи на пръв поглед. Всичко друго изброено до тук беше на ред-така,че провери дали връзките в буксата са са стабилни - стискам палци да е от това-всичко друго е свързано с разходи.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Нед 18 мар 2007 19:59


Аз го препатих това със задните светлини.
Като за начало задех фар за мъгла се оказа че имам само един (ляв) а на десния си има място и цокъл за круша както при теб но ако погледнеш в дупката за към стъклото ще видиш че има тапа т.е. заводски си е така и няма крушка - за това са и само два кабела.
По повод светлините за задната - като вдигнеш капака и погледнеш скоростната кутия там където са жилата ще видиш една пластмасова кутиика,завинтена с две болтчета към корпуса.Самата тя е с кръгла форма и има едно издължение напред,към предната броня около 2см и на неговия край е бутончето за задните светлини (то управлява реле).Принципът на действие е следния - когато включиш на задна един метален цилиндър с пъпка (на самите скорости е под въпросната капачка) избутв един щифт (от метална и пластмасова част,който е във въпросното удължение на кутииката) и той от своя страна натиска бутончето.
Можеш да направиш едно лесно упражнение което да ти сведе проблема в много тесни граници - свали самото бутонче от корпуса и го натисни с пръст (разбира се при положение контакт на конт.ключ) и виж дали нещо ще светне.Ако нищо не светне отзад свали самия куплунг на ключето и окъси с една жичка двата извода.Ако пак не светне прегледай релето,предпазителя за задната и т.н.
А ако проблема е в ключето незнам дали се продава само то отделно а иначе пластмасовата капачка е на цена 20-25лв. в Ауто + и Елит Кар.
То принципно се разглобява и вътре има една кръгла ламаринка и една пружинка и ако ти се занимава го разглоби да го огледаш ако то прави проблема.
При мен се оказа че въпросния прът, който бута ключето го няма и бях принуден да си купя цяла кутиика.
Успех!


GEORGI_VR
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 29 юли 2006 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца
Контакти:

Мнениеот GEORGI_VR » Нед 18 мар 2007 20:05


Ако разполагаш с пробна лампа за 12 волта провери дали като даде6 на контакт на едната клема на куплунга на прекъсвача за светлините за заден ход идват +12 волта (това битрябвало да е клемата на черния кабел) По този начин ще се ореантираш дали проблема е преди прекъсвача или след него за да знаеш къде да търсиш


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Мнениеот znainainai » Нед 18 мар 2007 20:29


Колеги всеки пише дачик букси и т.н. ОБАЧЕ преди да разпилееш колицата провери си бушона щото наште коли и бушони имат. Винаги се започва от най простото към най сложното: предпазител>крушки>букса>датчик :D


GEORGI_VR
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 29 юли 2006 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца
Контакти:

Мнениеот GEORGI_VR » Нед 18 мар 2007 20:41


znainainai написа:Колеги всеки пише дачик букси и т.н. ОБАЧЕ преди да разпилееш колицата провери си бушона щото наште коли и бушони имат. Винаги се започва от най простото към най сложното: предпазител>крушки>букса>датчик :D


за писане пишем но май некой не чете :D . човека е писал че бушоните и крушките са ОК.


Потребителски аватар
Zafirov
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Zafirov » Пет 23 мар 2007 12:27


Проблема се оказа от датчика при скоростната кутия. Смених го и всичко е наред. Извинявам се че забравих да ви кажа веднага след ремоната, а от тогава минаха май два месеца.
Можем да приключим темата успешно. Благодаря на всички. :P



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dtony и 191 госта