Оборотите не падат

Техническа и сервизна информация за Passat
GolfSynchro
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 окт 2004 12:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот GolfSynchro » Сря 09 фев 2005 17:57


brother_Tom написа:Когато решиш, че времето е подходящо за ремонти, аз мога да ти предложа една стара ламбда за проба (с подгряване, каквато би трябвало да е твоята) . Когато я смениха не беше напълно "издухала".
Когато се видяхме ти сподели че имаш лаптоп. Ако имаш вградена звукова карта може да си инсталираш този софт - scope.exe от тук :
http://mladkonstruktor.bg >софтуер>Осцило през зв.карта.
С него + един елементарен кабел съвсем лесно може да се видят на екран импулсите на ламбдата, на датчика на коляновия вал (който беше дал грешка и е подозрителен според мен) и почти всичко което влиза и излиза от ECU-то.


Brother_Tom - би ли сложил и един линк към описанието на кабела.
И знаеш ли дали могат да се мерят 25пиновите ECUта, демек по-старите. Аз съм с Голф 2 и Digifant II инжекция?




Потребителски аватар
B4/101
Мнения: 210
Регистриран на: Пет 06 авг 2004 8:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот B4/101 » Сря 09 фев 2005 19:09


Когато решиш, че времето е подходящо за ремонти, аз мога да ти предложа една стара ламбда за проба (с подгряване, каквато би трябвало да е твоята)
OK, супер.

Ако имаш вградена звукова карта може да си инсталираш този софт - scope.exe от тук :
Вече го направих, тия дни ще го пробвам:)


GolfSynchro
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 окт 2004 12:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот GolfSynchro » Чет 10 фев 2005 13:51


Ако имаш вградена звукова карта може да си инсталираш този софт - scope.exe от тук :

Вече го направих, тия дни ще го пробвам:)



И аз го направих вече. Дайте някакво инфо за кабела за да се пробвам и аз.

Мерси предварително


Потребителски аватар
brother_Tom
Мнения: 166
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот brother_Tom » Пет 11 фев 2005 8:24


С помоща на осцилоскопа могат да се визуализира работата на всички датчици. Има много инфо в нета какви трябва да са графиките на сигнала на различните входни и изходни ус-ва по колите ни в различните режими на работа. Картинката на кабела мога да я изпратя на някой желаещ по Е-mail за да я покаже
в форума. Аз не съм на ясно как става включване на картинки в отговорите. (може пък някой да ме светне?!? :wink:


GolfSynchro
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 окт 2004 12:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот GolfSynchro » Пет 11 фев 2005 9:09


brother_Tom написа:С помоща на осцилоскопа могат да се визуализира работата на всички датчици. Има много инфо в нета какви трябва да са графиките на сигнала на различните входни и изходни ус-ва по колите ни в различните режими на работа. Картинката на кабела мога да я изпратя на някой желаещ по Е-mail за да я покаже
в форума. Аз не съм на ясно как става включване на картинки в отговорите. (може пък някой да ме светне?!? :wink:


Би ли ми я пратил на y_houbenov@abv.bg. Аз ще я кача на някой free сайт и ще се пробвам да сложа и линк към нея в следващ пост.


Потребителски аватар
pit
Мнения: 693
Регистриран на: Пон 21 фев 2005 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pit » Сря 23 фев 2005 14:46


Здрасти,аз имам същияс проблем:-(.Ако искаш дай да пуснеме тука точно описание на кабела(ще сложа снимката в интернет) както и стъпка по стъпка...?Въобще ако има някви проблеми с компютри ,ще помогна.

КИРИЛИЦА!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 164 госта