Изкарване на ключ дубликат на Пасат б5

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Изкарване на ключ дубликат на Пасат б5

Мнениеот boqnkov » Сря 22 авг 2012 9:48


Здравейте, колеги, купих си пасат б5 99г 1.8. Дадоха ми един ключ от тези които се прибират и изкачат с бутони за централното и един пластмасов черен с много малка глава. Този изкачащия е доста амортизиран и ми се иска да го сменя. Имам няколко въпроса.
1. Възможно ли е колата да има заводска аларма, защото мига една лампа до бутона на вратата.
2. Смятам, че колата има само централно и искам да и сложа аларма и да си изкрам един съвсем обекновен ключ дори и без чип и евентуално да си премахна имобилайзера.
3. Един приятел монтьор има ваг ком и като я купувахме, не можа да я прочете, а съседната Б5ца дизел я прочете от раз. В една тема прочетох, че при прехване на имобилайзер някой път губиш след това диагностиката. Как мога да разбера това дали е правено?
4. Малкият черен ключ за какво служи (има ли чип в него) и мога ли да паля с него. Какво ще стане с колата ако завъртя с ключ без имобилайзер? Питам като първолак, защото много се страхувам от проблеми с електроника.
5. Общо взето искам да имам най обикновен ключ без имобилайзер и отделно дистанционно с него за алармата, която ще слагам.




Потребителски аватар
valentinvelchev
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 26 май 2012 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kazanluk

Re: Изкарване на ключ дубликат на Пасат б5

Мнениеот valentinvelchev » Сря 22 авг 2012 17:39


сега като завъртиш с ключ без имобилайзер няма да запали друго не може да стане с ваг кома може да го премахнете имобилайзера но това няма общо с свързването с вагкома и има варянт през ваг ком да ти пусне светлинна и звукова сигнализация ако разбира естествено и вага ако е истински а не лайт версия.и няма смисъл от други аларми като си я имаш оригинална сирената е в левия заден подкалник.


Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Re: Изкарване на ключ дубликат на Пасат б5

Мнениеот boqnkov » Сря 22 авг 2012 20:29


Добре, а как да разбера имам ли аларма на колата или не? Заключвам я с ключа светва и заключва. Удрям я но не подава звуков сигнал. При отключване пак светва само без да подава звук. Имам един ключ, който е доста амортизиран и просто искам да го сменя. Имам и един пластмасов ключ. Ако колата има аларма, мога ли да си взема само да речем 2 нови корпуса и да си прехвърля електрониката в тях?


tovarisht.dmitry
Мнения: 40
Регистриран на: Съб 14 юли 2012 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Изкарване на ключ дубликат на Пасат б5

Мнениеот tovarisht.dmitry » Чет 23 авг 2012 16:50


Не може ли просто за 8 лв да си извадиш дубликат на ключа, да му махнат главата и да го сложат на мястото на стария в изскачащата кутийка.. Електрониката никой няма да я пипа, просто самия механичен ключ се подменя


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Изкарване на ключ дубликат на Пасат б5

Мнениеот penko_pulev » Чет 23 авг 2012 17:04


Този път го минах и аз колега. По съвети на колеги тук от форума които са много запознати с нещата разбрах, че може да се сложи аларма която работи с оригиналния ключ и няма нужда от допълнително дистанционно. Интерфейсна май се казваше алармата. За повече информация по въпросите които имаш за алармата потърси този човек
viewtopic.php?f=13&t=254356
Повярвай ми няма по запознат по въпроса във форума от него, да не е и в България!


Потребителски аватар
valentinvelchev
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 26 май 2012 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kazanluk

Re: Изкарване на ключ дубликат на Пасат б5

Мнениеот valentinvelchev » Чет 23 авг 2012 18:01


сега колега алармата ти ще свири само ако ти отворят колата шокови датчици няма а по принцип за какво ти са да ти се разпищява колата за щяло и нещяло.колегата както ти е писал отиди си направи един ключ да ти го обучат да се връзва с алармата и имото може да имаш до 3 обучени ключа и не се занимавай с глупости да изключваш имото да праиш обикновени ключове и т.н. пак толкоз пари ще ти излезе други аларми спиране на имобилайзер нови ключове. Мисля че около 70-80 лв излиза да ти направят такъв ключ но все пак питай не съм сигурен и си ползваш заводската аларма и имобилайзер,но ти си знаеш какво точно искаш


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Изкарване на ключ дубликат на Пасат б5

Мнениеот penko_pulev » Чет 23 авг 2012 18:55


Относно направата на нов ключ мога да драсна няколко реда и аз :D
В http://www.dealextreme.com има готови заготовки заедно с транспондера вътре. Цялата тази заготовка ти излиза 20 лева заедно странспондера. Отделно ако си вземеш заготовка от някъде без транспондер се продават транспондери отделно които са около 10 лева. Обучаването на транспондера става с VAG-Tacho кабел който също може да ти прочете и кода на таблото и имото. И какво не му харесваш на оригиналния ключ та искаш да го сменяш с една камара дистанционни и глупости.
Както ти казах обади се на човека от по-горния ми пост и говорете какво искаш да направиш. Той ще ти каже какъв е най-добрият вариант в твоя случай.
Поздрави


Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Re: Изкарване на ключ дубликат на Пасат б5

Мнениеот boqnkov » Чет 23 авг 2012 21:46


Така... все още не знам дали имам заводска аларма или не. Заключвам с дистанционното и съм вътре в колата. Вкарвам ключа и като дам на контакт не се разпищява клаксон или там каквото и да било а просто си се отключва. Дистанционното има 2 бутона отключване и заключване. При едното мигачите светват 2 пъти а при другото 1 път. Дистанционното много се е аморитзирало (пластмасовата част) пукнато е от единия край и затова искам да го сменя. Имам и един пластмасов ключ с който мога да си запаля колата. Като вкарам ключа в ключалката и го задържа на някоя от позициите съответно прозорците се вдигат или падат. Това което искам е да имам 2 ключа дистанционни ( нови ), работеща аларма и с дистанционните да мога да си вдигам или свалям прозорците естествено не за маса пари. И аз не искам да си слагам допълнителна аларма ако имам вградена. Иначе не ми е проблем. Не съм сложил 1 и 2 аларми на познати. Задържам бутоните на това дистанционно което имам но за съжаление прозорците не се влияят от него. Колата по принцип си има доста екстри и ми е малко странно, че може да няма аларма. Възможно ли е софтуерно да е направено нещо?


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Изкарване на ключ дубликат на Пасат б5

Мнениеот batmit » Чет 23 авг 2012 22:20


Колега аз имам голф 4 2000г пробвах го за аларма и ще ти кажа как оказа се че има. Отваряш шоф стъкло, заключваш с дистанционното, изчакваш 1мин, просягаш се през стъклото и отваряш предния капак, ако има аларма започва да свири клаксон с прекъсвания. Ако има с ваг-кома може да се активира и серената като заключваш и отключваш. Не свири с някаква милодия, но няма да даваш пари за друга аларма. Да ми направят сгъваем ключ с дистанционно в Пловдив ми искаха познай - 380лв КОЖОДЕРИ, направих си обикновен само да отключва и заключва за ререзерва ако се изгуби оригиналния Да мага да отключа.
За прозорците опитай като отключваш ръчно задръж ключа в положение отключено или респективно заключено трябва да свали/вдигне и четирите прозореца, ако може ще може и дистанционно но се пипа софта под Dos. Дано да съм бил полезен.


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Изкарване на ключ дубликат на Пасат б5

Мнениеот penko_pulev » Пет 24 авг 2012 0:53


голям си инат ей. писах какво да направиш ама не, ти си знаеш твоята. Да имаш фабрична аларма , да могат да се направят прозорците, можеш и да подмениш кутиите на ключа, ама вземи се вслушай в това което ти се пише. Дали сме ти координати на човека който може да прави всичко това, обади му се! Допълнително има една каруца теми по тези въпроси ама няма кой да търси. Извинявам се колега но поне се вслушай какво ти се казва.


Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Re: Изкарване на ключ дубликат на Пасат б5

Мнениеот boqnkov » Пет 24 авг 2012 6:32


Не съм инат, колега. Явно съм те поизнервил, за което се извинявам. Просто ми е много любопитно и ми е приятно да се занимавам с такива неща. Най - вероятно този човек взима най - ниските цени за такива услуги, най - вероятно е супер свестен пич за да са доволни всички от него. Просто ако е нещо по - просто ми се иска да си го напрявя аз. Правя евала на хора, които дълги години са навлизали в някаква материя, инвестирали са време и средства в нея и след това е нормално тази инвестиция да започне да им се възвръща по някакъв начин. Аз питам за по - прости операции. Нито съм сакат, нито пък идеално тъп. Доста теми изчетох във форума с търсачката и ако бях намерил отговора на въпросите ми нямаше да си чеша пръстите на клавиатурата. Смятам, че форума е създаден за споделяне и решение на проблеми от по - елементарно естество. Пак казвам - евала на хора които помагат на неможещите и то за нормална цена, защото знаете, че има хора, които взимат 3 4 цифрени суми за 2 3 мин труд. Но все пак не е луд този който яде баницата нали...


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Изкарване на ключ дубликат на Пасат б5

Мнениеот batmit » Пет 24 авг 2012 14:23


Наистина форумите са да си помагаме и ако някой е минал през различни проблеми да сподели за да не откриват останалите топлата вода. Всичко което съм писал е четено от vw форума и съм го проверил и направил, така че съм много благодарен на колегите споделили своя опит.


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Изкарване на ключ дубликат на Пасат б5

Мнениеот calm » Пет 24 авг 2012 15:26


Ще кажа каквото знам. Не какво предполагам за да не пълня темата с глупости.

Имаш заводска аларма, обясниха ти къде е какво прави и не прави. Следващия път като решиш да я изпробваш, заключи колата до като си в нея от бутона на сгъваемия ключ. Изчакай десетина секунди и се размърдай(вдигни ръка, крак или каквото можеш :oops: ). Имаш датчици за движение в плафоните и би трябвало да се задейства. Ако не го направи значи имаш проблем и той е във ваг кома, датчиците, свирката. Знам, че през ваг ком-а можеш да я деактивираш напълно, да пуснеш/ премахнеш светлините или звука като я включваш/изключваш.
Малкия ключ ти е "мастера", има чип в него. Освен че можеш да палиш с него, можеш и да отключваш колата. Механично разбира се.


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Изкарване на ключ дубликат на Пасат б5

Мнениеот penko_pulev » Нед 26 авг 2012 17:33


Градски извинявай ако съм оставил погрешно впечатление и си помислил, че си ме изнервил. Не съм разбрал, че искаш да правиш всичко сам а, че искаш информация кой и къде може да ти помогне по въпроса. Ето ти процедурата за обучаването на транспондера към имобилайзера възоснова на 4 цифрения пин който е в имобилайзера:
http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/k ... digit.html
Това е магазин в БГ от който можеш да си купиш транспондер само или заготовки или каквото ти е необходимо.
http://www.key.bg/
Друг вариант е ето това колега и то е заедно с транспондера:
http://www.dealextreme.com/p/audi-id48- ... head-16677
http://www.dealextreme.com/p/vw-passat- ... ight-16674

Лошото е само, че от тук като поръчаш се чака около месец за доставка. Но тя пък е безплатна.
А това е от една тема която аз съм пускал относно VAG-TACHO кабел и програмирането на ключ. Един колега ми го е писал как може да стане програмирането без кабели и т.н.

ПРОГРАММИРОВАНИЕ ЧИПОВАННОГО КЛЮЧА.
Вы можете запрограммировать новые ключи если Вы имеете два уже запрограммированного ключа, делая следующее:
1. Поместите новый ключ как можно ближе к цилиндру замка выключателя зажигания.
2. Вставить первый запрограммированный ключ в выключатель зажигания и включите выключатель зажигания как минимум на 3 секунды, но не дольше чем 15 секунд.
3. Выключить выключатель зажигания, и удалить первый ключ.
4. Вставить второй запрограммированный ключ, и включить выключатель зажигания не позднее 15 секунд после предыдущего шага. После десяти секунд звуковая сигнализация подаст звук и вспыхнет свет. Выключите выключатель зажигания, и удалите второй ключ.
5. Не позднее 60 секунд вставить незапрограммированный ключ в выключатель зажигания и включите выключатель зажигания. После 10 секунды прозвучит отдельный звуковой сигнал., сопровождаемый звуковой сигнализацией в течение 3 секунд; тогда выключайте.
Новый чипованный ключ запрограммирован.
Повторяя этот процесс можно запрограммировать до 8 ключей.
ползвай това!
Относно алармата, да имаш такава. И аз в началото си мислех е бошлав работа ама явно има, като пак казвам най-подходящ вариант за слагане на допълнителна аларма е интерфейсната аларма която работи с оригиналните ключове. Относно тази аларма можеш да почерпиш информация от Влади на когото съм ти оставил координатите му. Аз не съм запознат с тях.
Надявам се да съм помогнал с каквото мога.
Поздрави :beer


Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Re: Изкарване на ключ дубликат на Пасат б5

Мнениеот boqnkov » Пон 27 авг 2012 8:38


Вече знам, че на 100 % че имам аларма, защото най - накрая и чух гласеца. Сега си чакам VAG кабела за си пусна и звуковия сигнал. От ebay си поръчах кутийка за ключа, без нищо в нея. От старата ще прехвърля транспондера и бутоните за алармата в новата и ще ида на ключар да ми нареже новата заготовка. Пластмасовия ключ смятам, че ми е достатъчен за да стои в къщи за зор заман. :) Има само още едно нещо, което ако се получи ще се рахатясам съвсем. Има ли възможност само със софтуер или по друг по - прост начин да си свалям и вдигам стъклата от разстояние без да се добавя допълнителна аларма. Това, че с ключа работи е супер, но щеще да е супер ако и с дистанционното беше така като задържаш бутоните да речем (все едно държиш ключа). Много благодаря за отговорите.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: milench0 и 34 госта