B5 комби задни седалки от B5 седан

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Задни седалки от B5 седан на B5 комби

Мнениеот Apokaliptiko » Вто 18 дек 2012 19:19


С поста си не визирах твоето мнение,а на Calearo.Видях ти снимките на салона,мога да си направя сметка за какво си дал парите си.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Задни седалки от B5 седан на B5 комби

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 09 май 2013 16:26


сега някой няма ли и една снимка да постне :) аз искам на седан да сложа от комби, гледам пишете че е по-трудно ?


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Задни седалки от B5 седан на B5 комби

Мнениеот Apokaliptiko » Чет 09 май 2013 19:01


Автора на темата мисля, че достатъчно се бе занимавал с тази модификация.


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Задни седалки от B5 седан на B5 комби

Мнениеот pEsHkyY » Чет 09 май 2013 20:45


DoH_KuXoT написа:сега някой няма ли и една снимка да постне :) аз искам на седан да сложа от комби, гледам пишете че е по-трудно ?



Ами да, по-трудно е :) На седана захвата на задната седалка е с 2 кукички и има две дупки отдоло на купето, за да влезнат. При комбито задните седалки се хващат с панти които се намират пред самата седалка доло. Като слагаш от комби на седан трябва да измислиш как да направиш този захват :) От седан на комби е по-лесно понеже трябва да направиш 2 дупки на купето, за да легне седалката както трябва (все още не е тествано на мен седалката ми седи леко вдигната :exclaim ) Мога да снимам и да ти покажа къде стои захвата на комбито :th_up


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Задни седалки от B5 седан на B5 комби

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 09 май 2013 22:07


аз разглеждах снимки, точно отпред на седалката (долната част) като панти са, като на Б4. Ако са еднакви като форма и пасват захващането мисля че ще стане с разпробиване и монтиране на нит гайки за затягане на болтове държащи пантите.
Някой може ли да потвърди, по форма и размери дали са еднакви от комби и от седан ? Ако само захвата на долната страна е проблема мисля че за няколко часа се преправя без проблем.


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Задни седалки от B5 седан на B5 комби

Мнениеот pEsHkyY » Пет 10 май 2013 18:41


Еднакви са нали ги сменях :smile Само захвата ти е проблем, но ако ти се играе ще си го захванеш.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Задни седалки от B5 седан на B5 комби

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 13 май 2013 10:36


така, да споделя и моя опит...
Слагам салон от B5 комби на B5.5 седан

предните седалки пасват на шините без преправяне , закопчалките на коланите заспиват, но е различна буксата за Air Bag-a и имам как да разбера кой кабел за какво е. Има син черен и кафяв, на старите са два кафеви и един син.

Отзад е играчката! Облегалката като се сложи идва по-високо и не се закопчава към насрещниците от купето. Обаче немеца го е измислил да стане с малко играчка. Изважда се втулката която е ос направляваща на облегалката откъм седалките. Отвътре направляващата ос трябва да се монтира пак по-ниско за да спазим съосието, зацелта се разпробива един технологичен отвор до размер 10мм , през него свободно минава оста, а отзад се захваща с гайка и задните облегалки са готови. Недостатък е че губим заключването с ключ на облегалките, но и това ще си поиграя да се оправи като прехвърля заключването от старите на тези.
Освен буксите за еърбеците отпред не можах да се оправя със задната седалка (долната част) , следва продължение като остане време.
До тук забелязах следните несъответствия. Модула за ESP е там и пречи на лягането на седалището по пода под него. За целта ще изрежа дъното което е метално, следващия проблем, е че седалката е на комбито е с панти, които не дойдоха заедно със седалките и ме затруднява монтажа малко, но имам обещание да получа и тях от колегата instantaccess със съдействието на който се сдобих със салона :beer

Сега ако някой удари едно рамо за буксите на еърбеците и за задната седалка как да се оправя ще черпя :beer


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Задни седалки от B5 седан на B5 комби

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 13 май 2013 10:53


Calearo написа:Аз съм със седан и салона ми е от б5.5 а моя е б5 и разлика нямаше...

с буксите на еърбеците на предните седалки как се оправи, не са ли различни както се получи при мен?


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Задни седалки от B5 седан на B5 комби

Мнениеот Apokaliptiko » Пон 13 май 2013 13:01


И аз съм със салон на б5.5 но нямах проблеми с буксите, само си ги нащраках и това е.

Имам буксите от стария си салон, ако имаш някаква нужда ще помагам. Мисля, че бяха жълта едната и другата бяла ли е незнам за нея за жълтата съм сигурен.


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Задни седалки от B5 седан на B5 комби

Мнениеот pEsHkyY » Пон 13 май 2013 13:29


Да, буксите и при мен имаше различия. Проверихме ги и ги вързахме директно без букси :smile


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Задни седалки от B5 седан на B5 комби

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 13 май 2013 13:49


Apokaliptiko написа:И аз съм със салон на б5.5 но нямах проблеми с буксите, само си ги нащраках и това е.

Имам буксите от стария си салон, ако имаш някаква нужда ще помагам. Мисля, че бяха жълта едната и другата бяла ли е незнам за нея за жълтата съм сигурен.


при мен е една дебела жълта букса с три крачета, а на салона от В5 са две букси, една с един кафяв кабел и една с два кабела, забравих им цветовете


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Задни седалки от B5 седан на B5 комби

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 14 май 2013 9:48


оправих Air Bag-a
кафяв от пода към кафяв на седалката (маса)
син от пода към син на седалката
остават още една двойка кабели и те се свързват.
С Vag Com се чистят грешките и след 15 секунди престой на контакт лампата за грешка изгасва.

Набавихме оси за задните седалки благодарение на pEsHkyY :beer
Остана да се сдобия с долни панти за задната седалка (долна част)

п.с. спрямо базовия салон комфорта е в пъти по-добър!


Passata b5
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 09 мар 2016 17:22
Автомобил: Vw passat variant 1 8t
Двигател: AEB 1998

Re: Задни седалки от B5 седан на B5 комби

Мнениеот Passata b5 » Пон 12 дек 2016 22:26


Kolegi smenih sedalkite na moq b5 ot sedan na kombi i paradoksa e 4e novite sedalki sa s tri buksi a starite s 2 koi kabeli za kakvo sa me interesuva?zadnite gi pasnahme te si imat originalni dupki po dolu vsi4ki sedalki fabri4no sa predvideni ot kude q izmislihte tezi 10 mm borgii as neznam.Samo dolnata sedalka trqbva da se izrejqt 2 4etvartiti dupki.I vlizat Kato 5 leva v cigulka.

Последна промяна от gr_kanev на Чет 15 дек 2016 13:37, променено общо 1 път.
Причина: К И Р И Л И Ц А ! ! !


Hackoo23
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 04 яну 2023 0:10
Автомобил:
Двигател:

Re: B5 комби задни седалки от B5 седан

Мнениеот Hackoo23 » Сря 04 яну 2023 0:22


Здравейте да съживя темата, някой аджаба наясно ли е как се слагат задни седалки от комби в седан?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 84 госта