Пасат Б5 поставяне на темпомат (автопилот)

Техническа и сервизна информация за Passat
highline_4motion
Мнения: 238
Регистриран на: Сря 14 сеп 2016 22:07
Автомобил: Passat Variant B5-Passat Sedan B6
Двигател: AFN-BMP

Re: Пасат Б5 поставяне на темпомат (автопилот)

Мнениеот highline_4motion » Съб 25 юли 2020 22:06


Дилян димитров - човека монтира на моята кола 1.9 афн




JoJoooo
Мнения: 475
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:17
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AJM
Местоположение: Карнобат - Ямбол

Re: Пасат Б5 поставяне на темпомат (автопилот)

Мнениеот JoJoooo » Нед 30 авг 2020 19:34


:love.vwclub Колеги здравейте. Ето и схемата за свързване на пассат b5 и b5.5 . Ако имате проблем звънкайте.
Прикачени файлове
Screenshot_20200830-203155_YouTube.jpg
Screenshot_20200830-203205_YouTube.jpg


andrei8988
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 11 май 2021 13:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5 поставяне на темпомат (автопилот)

Мнениеот andrei8988 » Чет 13 май 2021 13:51


Здр. Колеги бихте ли помогнали за монтаж на темпомат на пасат 1.9 тди афн 98г. Мойте букси не са като вашите имам бяла нямам оранжева. И кабелите на лостчето са ми други цветове


andrei8988
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 11 май 2021 13:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5 поставяне на темпомат (автопилот)

Мнениеот andrei8988 » Чет 13 май 2021 15:30


буксите са ми външно бяла вътре розово, втората жълта отвън вътре розова,третата червена , четвъртата е черна и са се розови от вътре и незнам към коя буксада го свържа


Потребителски аватар
MiroKirev
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 27 авг 2021 7:07
Автомобил: Passat B5 variant 4motion
Двигател:
Местоположение: Перник-София

Re: Пасат Б5 поставяне на темпомат (автопилот)

Мнениеот MiroKirev » Нед 17 юли 2022 18:19


edibg написа:Здравейте на всички(нов съм в форума, а и от месец карам VW :) )...Та сложих си и аз темпомат на пасат 2002г. 1.9ТДИ 130кс., но с грешния кабел( за голф май) при мен се оказаха тънки пиновете в бялата букса, а кабела беше с широки, както и с различни цветове, но успях да го подкарам ето така :
-Не съм разглобявал конзолите с релетата под таблото, а само махнах капака на ECU-то и през купето с една дълга отверка ги прекарах към ECU-то.
-Много чудене падна как да вържа кабелите по цветове, т.к. се разминаваха с ръководството(кабела е друг), а и ги запоих директно към кабелите на буксата към ECU-to, т.е. изкарах пиновете от буксата и си запоих кабелите там.
-PN на кабела е 1J1 970 011F и го вързах по следната схема :
Кабел от ръчка : Кабел към ЕСУ
СИН : СИН
БЯЛ : ЧЕРВЕНО-СИВ
ЧЕРЕН-ЖЪЛТ(2бр укасени) : БЯЛ-ЧЕРЕН
ЧЕРВЕ-ЖЪЛТ : ЧЕРВЕН-ЖЪЛТ
СИН-ЧЕРЕН : оранжева букса пин 8.

Качвам няколко снимки за илюстрация.

Пиша всичко това, че вчера падна едно търсене и да споделя опита :)...днес и утре следтва ново табло :)


до тук - добре, направих всичко 1:1, с изключение, че при мене няма "бял-черен", а "черен-сив"... , като в началото, неясно защо, черно-сивата букса я сложих към маса и нищо ... после се усетих, че пропуснах последната стъпка, а именно тая жичка, да свържа към следващата букса, т.е. оранжевата букса и ХОП, вече получих желаната лампичка на таблото (два пъти съответно минавах през VAG COM-а за всеки случай.
До тук - добре, но нещо не успя да се включи автопилота :(
Утре пак ще го пробвам, да видим ...
Прикачени файлове
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg


Потребителски аватар
MiroKirev
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 27 авг 2021 7:07
Автомобил: Passat B5 variant 4motion
Двигател:
Местоположение: Перник-София

Re: Пасат Б5 поставяне на темпомат (автопилот)

Мнениеот MiroKirev » Нед 17 юли 2022 18:26


последната снимка, на която (надявам се) се вижда, коя жичка към коя съм свързал...
и още нещо - хора, три часа се пробвах да сложа тея жички правилно, но стана една бъркояти с жички от долу и не успях да се добера до последния куплонг с кабели :banghead бях готов, да затварям всичко и да "отеб@" положението, но пък стигнах до самия край :cry и все пак, се реших и си сложих всичко на мястото, като за всеки случай, извадих жиците на темпомата на вън до външната част. Така на края ми хрумна да видя дали пък не може да ги "побългаря" малко и така попаднах на поста на edibg :bowdown
Та така, утре ще пиша дали все пак съм успял...
Прикачени файлове
6.jpg


Потребителски аватар
MiroKirev
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 27 авг 2021 7:07
Автомобил: Passat B5 variant 4motion
Двигател:
Местоположение: Перник-София

Re: Пасат Б5 поставяне на темпомат (автопилот)

Мнениеот MiroKirev » Пон 18 юли 2022 6:27


... и в крайна сметка, не успях да си включа темпомата ;(
Тази сутрин теста беше (Перник-София по Люлинската магистрала), след като ускоря достатъчно, пробвах да натискам бутоните "up" и "set", но нищо не се получи, след което се пробвах първо да "вдигна" педала на спирачките и пак натискане на двата бутона - НИЩО и последен опит с "вдигане" педала на съединитела и натискане на двата бутона, като тука се получи интересно - при натискане на "up", колата ускорява, но при натискане на "set" не светва нищо...
Сега ясно е, че може би там ще търся проблема, но пак странно защо не светва бутона.
Ще се радвам по-запознатите да ме насочат какви проверки да си направя.


Потребителски аватар
MiroKirev
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 27 авг 2021 7:07
Автомобил: Passat B5 variant 4motion
Двигател:
Местоположение: Перник-София

Re: Пасат Б5 поставяне на темпомат (автопилот)

Мнениеот MiroKirev » Вто 19 юли 2022 6:49


- оправих си проблема, оказа се датчика на педала на съединителя.
p.s. много "смотано" са го направили това с темпомата и лампичката за активация... някак си няма никаква индикация, че ВЕЧЕ караш на темпомат...т.е. според мене или трябва да има още една индикация, че караш на темпомат или поне текущата лампичка, да си сменя цвета.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пасат Б5 поставяне на темпомат (автопилот)

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 19 юли 2022 6:53


На моята кола също няма никакви индикации, пускаш темпомата и излиза един надпис на таблото, от тук нататък, нито скорост, нито нищо, нагласяш скоростта по километраж и пускаш копчето, това е, няма лампи, няма индикации, няма нищо, но не са и нужни де


Потребителски аватар
MiroKirev
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 27 авг 2021 7:07
Автомобил: Passat B5 variant 4motion
Двигател:
Местоположение: Перник-София

Re: Пасат Б5 поставяне на темпомат (автопилот)

Мнениеот MiroKirev » Чет 28 юли 2022 8:36


Да, с много търсене, разбрах, че си е така, а аз се бях подвел по тази картинка

90b6bc4s-960.jpg


за която си мислех, че "1" е когато си включил копчето, а "2" е когато си активирал темпомата ... та бая рових и разбрах, че си е само една светлинка и нито сменя цвет, нито нищо.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пасат Б5 поставяне на темпомат (автопилот)

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 29 юли 2022 7:13


Това второто е да натиснеш педала на спирачката за да преместиш лоста на автомата, ако не го натиснеш, няма да можеш да смениш скоростите


omonkes
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 01 май 2009 14:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Пасат Б5 поставяне на темпомат (автопилот)

Мнениеот omonkes » Чет 02 мар 2023 9:23


Здравейте. Искам да попитам на пасат Б5.5 1.8Т AWT код на двигателя, може ли да се монтира темпомат? Разбрах, че има няколко варианта на темпомата. Ако може да се монтира, търся си лоста за темпомата с всичко друго, което е нужно. Надявам се някой, който разбира да ми разясни повече по този въпрос. Колата е с електронен дросел. Ако има някой от Бургас, който може да удари едно рамо, ще е страхотно.
Благодаря предварително на всички отзовали се. :smile


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Пасат Б5 поставяне на темпомат (автопилот)

Мнениеот JuStan » Чет 02 мар 2023 10:20


omonkes написа:Здравейте. Искам да попитам на пасат Б5.5 1.8Т AWT код на двигателя, може ли да се монтира темпомат?

със същия мотор съм, с монтиран допълнително темпомат - до ден днешен е без грешка и доживотна гаранция :)
Разходка до Пазарджик, 1 час работа и воала - темпомат :) ако искаш контакт на човека пиши л.с.


omonkes
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 01 май 2009 14:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Пасат Б5 поставяне на темпомат (автопилот)

Мнениеот omonkes » Чет 02 мар 2023 12:37


JuStan написа:
omonkes написа:Здравейте. Искам да попитам на пасат Б5.5 1.8Т AWT код на двигателя, може ли да се монтира темпомат?

със същия мотор съм, с монтиран допълнително темпомат - до ден днешен е без грешка и доживотна гаранция :)
Разходка до Пазарджик, 1 час работа и воала - темпомат :) ако искаш контакт на човека пиши л.с.

Имаш лично съобщение :)


Потребителски аватар
blaze
Мнения: 257
Регистриран на: Съб 04 апр 2009 10:10
Автомобил: Кораб Майка
Двигател: AHF BAU
Местоположение: Самоко3

Re: Пасат Б5 поставяне на темпомат (автопилот)

Мнениеот blaze » Пет 03 мар 2023 9:13


omonkes написа:Здравейте. Искам да попитам на пасат Б5.5 1.8Т AWT код на двигателя, може ли да се монтира темпомат? Разбрах, че има няколко варианта на темпомата. Ако може да се монтира, търся си лоста за темпомата с всичко друго, което е нужно. Надявам се някой, който разбира да ми разясни повече по този въпрос. Колата е с електронен дросел. Ако има някой от Бургас, който може да удари едно рамо, ще е страхотно.
Благодаря предварително на всички отзовали се. :smile


Ако имаш търпение и време да чакаш, набави си лоста, аз ще ти съдействам. Пътувам Сф/БУргас и т.н. и мога да отделя 2 часа в някакъв момент.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen и 50 госта