Пасат Б5.5 Мулти волан - проблем

Техническа и сервизна информация за Passat
lapata79
Мнения: 188
Регистриран на: Пон 10 май 2010 16:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

Re: Пасат Б5.5 Мулти волан - проблем

Мнениеот lapata79 » Съб 23 дек 2017 14:54


Ако може някой който е окабелявал инсталация за такъв волан да пише на лично или да остави номер за връзка да го попитам долу горе за кво става въпрос относно поставянето му




tdi44
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 25 фев 2010 20:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gabrovo

Re: Пасат Б5.5 Мулти волан - проблем

Мнениеот tdi44 » Нед 18 фев 2018 23:30


Колеги имам един малко странен въпрос купих си китаиски 2 дин за пасата които е 5.5 с заводско нави и мулти волан но китаичето не иска да работи с волана защото е по кан (пасата е 2004) а китаичето няма кан контролер.Видях в темата че има два вида релета 451 и 452 като едното не е по кан .Въпроса ми е ако сменя релето на моята кола което е по кан с другото дали ще стане или да ми кажете накои модул или декодер за да стане.Благодаря :biggrin


Потребителски аватар
SAMOOEL
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 26 яну 2017 11:03
Автомобил: VW Bora Variant turbo
Двигател: AUQ 2004
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 Мулти волан - проблем

Мнениеот SAMOOEL » Чет 30 апр 2020 11:38


niko_2317 написа:451 е релето което е за коли след 2001 и работят по Can!
452 e реле за коли който са преди 2001 и работи без Can!
Общо взето вчера монтирах мулти волан на един колега с голф 4 99-та.
Релето беше 452, или там серииният номер 1J0 xxx xxxB.
Значи,от волана слизат кабели към релето.
От релето има 2 кабела към радиото (средната зелена букса),от нея има 3 кабела към километража (фул фис да изписва радиата).
От релето има една маса,която като се върже заработва клаксона.
От релето има кабел за захранването чевен към постоянен +,черно/син към бушон номер 5 за темпомата,кабел за осветлението,кабел за диагностика сив/синьо.
От релето има и 4 кабела към преходната кутия пред волана (за темпомата),има и 3 кабела към лоста за темпомата към релето!
За сега е това,пиша го понеже ми е прясно!
Прекодира се 16.мулти волана >> coding 0008 (за коли без кан,за коли с кан кода е друг).
vw Passat b5.5 е с само по Кан!
Ами за сега е това,всичко е взето от френският форум Golfiv.fr и с помоща на колегите:
Vag_activator
deversant
и още един на който няма да му споменавам името!



Здравейте колеги!
Бих искал да попитам как да прекодирам мултиволан с КАН? /колегата niko_2317 е дал кода за коли без КАН/
Имам VW Bora 2004 г оригинално с темпомат и трилъчев волан. Закупих си мултиволан и искам да му подкарам копчетата.
Разбрах, че ми трябват:
1. реле 451 т.к. е след 2001г /въпреки, че волана е свален от Бора 2002г, с реле 452/
2. лентов кабел с 5 писти /моят е с 5 писти въпреки, че оригинално не съм с мултиволан/

Може ли също малко повече информация как се извършва самото прекодиране?

Благодаря на всички отзовали се!!

Бъдете здрави!


Ertan 99
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 31 окт 2020 19:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5.5 Мулти волан - проблем

Мнениеот Ertan 99 » Чет 20 май 2021 21:16


Здравейте
Искам да сменям волана па Пасат б5 седан 2000 2.8 V6 4motion с волан на пасат 7 мулти волан сега съм с тризъбец волан някои слагал ли е възможно ли е ? Благодаря ви :love.vwclub



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 212 госта