Passat B8 - проблем с ACC

Техническа и сервизна информация за Passat
emildyulgerov
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 20 май 2023 10:58
Автомобил:
Двигател:

Passat B8 - проблем с ACC

Мнениеот emildyulgerov » Съб 10 юни 2023 11:49


Здравейте, колеги.
От скоро сме горди собственици на Пасат 8-ца, 2ка дизел, 240 коня. Колата е просто невероятна, запазена и поддържана педантично в оторизиран сервиз. За капак е само на 100к км. Има доста екстри, но за съжаление още при закупуване забелязах, че набива грешки за старт-стопа и адаптивния круиз контрол. Реших, че акумулаторът е издал багажа, понеже при първо палене завърташе малко повече.
Колата влезе във Фолксваген за обслужване и ги помолих да погледнат този проблем. Оказа се, че не е от акумулатора, а просто е била изключена/разкачена цялата система. Сега старт-стоп работи безупречно, фронт асистента също работи (което ме навежда на мисълта, че самия датчик в емблемата си работи), но при опит да пусна ACC ми казва, че е неактивен. Пробвах да го включвам/изключвам от волана, но просто ми изписва, че не работи и това е. Някой имал ли е подобен проблем? Към какво мога да се насоча за разрешаването му?

Питам тук, понеже във Фолксваген не успяха да го оправят, незнайно защо.

Благодаря предварително.




emildyulgerov
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 20 май 2023 10:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - проблем с ACC

Мнениеот emildyulgerov » Пон 12 юни 2023 8:48


Никой ли не се е сблъсквал с подобен проблем? :/


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - проблем с ACC

Мнениеот KGL » Пон 12 юни 2023 14:25


От къде е колата, защо е изключвана/разкачана сиситемата. Има вариант да има незакачена букса или конткат. ACC освен с датчика в емблемата работи и с камерата над огледалото.


emildyulgerov
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 20 май 2023 10:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - проблем с ACC

Мнениеот emildyulgerov » Вто 13 юни 2023 8:16


Колата е внос от Швейцария. До последно е обслужвана в представителство, но в нашето представителство не можаха да ми кажат защо е била разкачена. Има ли възможност поради слаб акумулатор сега да иска калибриране на камерата или това се извършва само на датчика?


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - проблем с ACC

Мнениеот KGL » Вто 13 юни 2023 14:56


За да е разкачена, някой е правил нещо отпред. Провери ли, дали и камерата горе не е разкачена. Маха се капака под огледалото. Отделно всико това трябва да излиза, като грешки по време на чека.


emildyulgerov
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 20 май 2023 10:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - проблем с ACC

Мнениеот emildyulgerov » Пон 19 юни 2023 9:23


Може ли да ми покажеш как трябва да изглежда капака под огледалото. Започвам да си мисля, че нямам въобще камера на предното стъкло...


genhack
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 22 авг 2006 12:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Passat B8 - проблем с ACC

Мнениеот genhack » Чет 22 юни 2023 13:45


АCC-то няма връзка с камерата на стъклото. Използва само радара зад бронята. Аз имам ACC без камера. Камерата е за лейн асист и смяна къси-дълги.
Ако имаш камера, значи стъклото ти изглежда така - намира се в тригълника горе в средата. Ако нямаш триъгълник - нямаш камера. Има вариант и да е част от огледалото, но при В8 мисля, че е по-рядко.
Изображение


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - проблем с ACC

Мнениеот KGL » Чет 22 юни 2023 15:17


ACC използва и камерата:
How Does VW ACC work?
It works exactly like you would expect it, such as when the vehicle in front of you slows down, ACC would slow down your Volkswagen to match down its speed and when there is no longer a vehicle ahead then it will speed up automatically adapting to the required traffic speed limits.
Volkswagen VW ACC and Front Assist Are Not Available Error Message Explained
For this purpose, Adaptive Cruise Control uses radar, a sensor, a camera and the navigation system data. Radar enables the sensors on your vehicle to detect the distance between you and the vehicle in front of you and the system is activated between speeds from approximately 20 mph up to 95 mph. Through the camera and the linked traffic sign detection system, the car can “see” speed limits and the edges of built-up areas. At the same time, the car calculates its position using the navigation system route data and adapts the speed ahead of bends, roundabouts and junctions.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Passat B8 - проблем с ACC

Мнениеот ssssl » Чет 22 юни 2023 22:48


genhack написа:АCC-то няма връзка с камерата на стъклото. Използва само радара зад бронята. Аз имам ACC без камера. Камерата е за лейн асист и смяна къси-дълги.
Ако имаш камера, значи стъклото ти изглежда така - намира се в тригълника горе в средата. Ако нямаш триъгълник - нямаш камера. Има вариант и да е част от огледалото, но при В8 мисля, че е по-рядко.
Изображение

И аз нямам камера, но имам АСС.


emildyulgerov
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 20 май 2023 10:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - проблем с ACC

Мнениеот emildyulgerov » Пет 23 юни 2023 16:08


Не изглежда така предното ми стъкло. Успокояващо е, че има колеги с ACC, но без камера. Ще ви осведомя, когато открия проблема. Благодаря на всички за отговорите!


Stoykin
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 06 ное 2021 8:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - проблем с ACC

Мнениеот Stoykin » Пет 28 юли 2023 20:33


Изгубило е калибрация . На мен във представителството в Пловдив ми го калибрираха за половин ден и около 300 лв


emildyulgerov
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 20 май 2023 10:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - проблем с ACC

Мнениеот emildyulgerov » Съб 05 авг 2023 8:04


Колеги, намерих едно момче в Добрич, което се занимава с тази система при ВАГ автомобилите и сигурно ще го посетя в най-скоро време. Мисля, че системата е спряла автоматично, понеже се оказа, че колата е с някакъв най-обикновен акумулатор и не е обучен/не е достатъчен. Има ли шанс от акумулатор да се разбъзика колата?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - проблем с ACC

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 05 авг 2023 23:08


Автомобила има ли теглич?


emildyulgerov
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 20 май 2023 10:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - проблем с ACC

Мнениеот emildyulgerov » Вто 08 авг 2023 8:56


Не, не разполага с теглич. Защо?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - проблем с ACC

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 08 авг 2023 9:03


Аз слагах теглич с Can намеса и първото , което умря беше ACC , трябваше да запозная системата с теглича, а някакъв вид допълнителен имобилайзер срещу кражба да имаш пак с Can ?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bigold, bobi_robi, spallding86 и 62 госта