Пасат б5 - как се сменят уплътнения на врати ?

Техническа и сервизна информация за Passat
aleksiev21
Мнения: 148
Регистриран на: Чет 17 фев 2011 20:45
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Пазарджик

Пасат б5 - как се сменят уплътнения на врати ?

Мнениеот aleksiev21 » Пон 17 юни 2013 13:19


Здравейте , закупих две предни уплътнения. Интересува ме как се свалят старите без да се наранят и как да сложа новите. В горната част при тавана пробвах с издърпване и излезе малко , но там долу по праговете и особено при страничната греда където са захванати коланите ми се струва по сложно. Уплътнението минава под пластмасите. Някой , ако може да ми даде съвет какви инструменти да използвам и как да ги сменя ще съм му благодарен. Снимков материал ще ми свърши още повече работа. Колата е пасат б5




Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Как се сменят уплътнения на врати - Пасат б5?

Мнениеот niks76 » Пон 17 юни 2013 22:40


ъгловата предна пластмаса е хваната с видичка,средната е на щипки;дърпаш старото уплътнение и го подменяш
успех


aleksiev21
Мнения: 148
Регистриран на: Чет 17 фев 2011 20:45
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Пазарджик

Re: Пасат б5 - как се сменят уплътнения на врати ? - решено

Мнениеот aleksiev21 » Вто 18 юни 2013 21:04


Колеги , понеже изпитвах затруднения с свалянето на уплътнението по праговете- разрових се доста стабилно из руските форуми и попаднах на тема как се стига до комфорт модула - съответно има снимки как се свалят пластмасите по праговете. Реших да публикувам линка тука. Все пак ако някой е решил да сваля комфорт модула или да сменя уплътнение тук има малко снимки от които може да добиете представа как става и къде са разположени щипките , които може да се счупят ако не действате правилно : http://vwts.ru/forum/93045


Потребителски аватар
fancyfree
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 15:56
Автомобил: VW Passat B5_5
Двигател: ALZ 2001
Местоположение: Белене

Re: Пасат б5 - как се сменят уплътнения на врати ?

Мнениеот fancyfree » Чет 16 юли 2020 11:04


Колеги използвам темата въпреки че е стара доста, тъй като не намерих подобна на проблема който имам.
Състой се в това че чувам вятър отвън който преминава през някъде и влиза в купето като това се получава само при над 80км в час. Не мога да разбера от къде се чува и незнам кой уплътнения са за смяна. Ако някой се е сблъсквал с този проблем нека сподели. Б5.5 бензин ALZ, Комби :gruebel

За момента намирам само това: https://www.google.com/search?q=passat+b5.5+wind+noise+inside&rlz=1CDGOYI_enBG894BG894&oq=passat+b5.5+wind+noise+inside&aqs=chrome..69i57.14499j0j7&hl=bg&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: milenski_77 и 80 госта