Passat B4 -1.8 MI.Бензинова помпа?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
walentin
Мнения: 507
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Passat B4 -1.8 MI.Бензинова помпа?

Мнениеот walentin » Нед 08 сеп 2013 18:18


Passat 1.8 MI.Бензинова помпа? - Колеги, май ми изгоря моторчето на бензиновата помпа. Не съм патил с помпа досега и не знам как да се оправя. Първият ми въпрос е: втора ръка само от моя модел/б4 1,8Ми АДЗ/ ли може да стане или бих могъл да използвам и от Б3 или Голф3 с 1,8ми мотор? Или евентуално от венто? Вторият въпрос: Може ли да смени само моторчето? Дайте малко акъл, плийз!




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 -1.8 MI.Бензинова помпа?

Мнениеот Iezekil » Нед 08 сеп 2013 18:42


Първо замери отива ли ток до помпата.Ако да-вадиш помпата с кошницата от резервоара и разглабяш кошницата за да я изкараш.Пробваш я в буркан с вода и ток от акумулатора дали няма да тръгне и тогава се оглеждаш за нова.Можеш да вземеш и от 2000кубика,после събираш по обратния ред.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B4 -1.8 MI.Бензинова помпа?

Мнениеот myrshavija » Нед 08 сеп 2013 18:44


Стига с тая втора ръка - новите са под 60лв - китайска, китайска ... колко да е китайска - някои колеги карат вече по няколко години с евтини помпи от Косер.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 -1.8 MI.Бензинова помпа?

Мнениеот Iezekil » Нед 08 сеп 2013 19:04


Разбира се,това е въпрос на избор.Моя шурей кара 2 месеца с нова за 150лв.Аз принципно също бих си купил нова ако ми се наложи.


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Passat B4 -1.8 MI.Бензинова помпа?

Мнениеот mccoy » Нед 08 сеп 2013 20:30


Topran е 45лв.
от 8 месеца съм с такаваа а преди това едно Меле (120лв.) изгоря за 2 месеца


Потребителски аватар
walentin
Мнения: 507
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B4 -1.8 MI.Бензинова помпа?

Мнениеот walentin » Нед 08 сеп 2013 21:24


Колега, "топран", не говориш ли за дизелова?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B4 -1.8 MI.Бензинова помпа?

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 08 сеп 2013 22:01


Здравей колега!
Втора употреба е като прасе в чувал.
Нова-горе-долу е същата история,освен ако не си вземеш хубава,ама цената е грозна-около 300лв.
Аз вече година съм с някаква Хофер.Купувана от Ауто +.Взех я за около 80лв с прилична отстъпка.

Поздрави!


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Passat B4 -1.8 MI.Бензинова помпа?

Мнениеот mccoy » Пон 09 сеп 2013 14:50


walentin написа:Колега, "топран", не говориш ли за дизелова?

не за Пасат 1.8MI ABS


bachest
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 23 авг 2007 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B4 -1.8 MI.Бензинова помпа?

Мнениеот bachest » Пон 09 сеп 2013 17:30


walentin написа:Първият ми въпрос е: втора ръка само от моя модел/б4 1,8Ми АДЗ/ ли може да стане или бих могъл да използвам и от Б3 или Голф3 с 1,8ми мотор? Или евентуално от венто?

Здравей walentin,
Може да търсиш помпи от следните автомобили:
VW Caddy - 1F двигател (1.6л)
VW Golf 3 - AAM, ABD, ABS, ABU, ADZ, ACC, AEA двигатели
VW Passat B3 - AAM, ABS двигатели (след '92г.)
VW Passat B4 - AAМ, ABS, ADZ
VW Polo - ADX, AEV, AEA (модела след '95г.)
VW Vento - AAM, ABD, ABS, ABU, ADZ

Списъка не е пълен. Има и на джетата и на голф 2 същите помпи, а може би и на други модели. Общо взето става дума за 1.6л и 1.8л двигателите. Няколко уточнения само - оригиналната помпа която се монтира е с един и същ каталожен номер, но я има в две разновидности. Едната е с 1 бар налягане, другата 1,2 бара. След определени години тази с 1 бар я спират и заменят с другата. Тези заводски налягания помпите са ги правили когато колите са излизали от завода през 90-те години. С годините се износват и налягането пада. На ABS двигателя на моя пасатор, колата пали без проблеми с налягане над 0,6-0,7 бара на помпата някъде, мерил съм го. Аз в момента карам вече втора година май, не мога да се сетя точно колко с помпа втора употреба. Като я замервах не можа да вдигне 1 бар, малко и остана, но си работи безупречно.

walentin написа:Вторият въпрос: Може ли да смени само моторчето? Дайте малко акъл, плийз!

Ами тя май беше капсулована - как ще се отвори, после пък да се затвори и при това херметично. Предполагам, че не е невъзможно, ама ако търсиш "тънката лайсна" :icon_lol едва ли това е решението...


Потребителски аватар
walentin
Мнения: 507
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B4 -1.8 MI.Бензинова помпа?

Мнениеот walentin » Пон 09 сеп 2013 18:16


Колеги, големи благодарности за акъла! Да сте живи и здрави!


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 -1.8 MI.Бензинова помпа?

Мнениеот Iezekil » Пон 09 сеп 2013 19:51


Малко да поправя колегата bachest.
Помпата по памет прави 3 бара налягане.Бензиновия регулатор го редуцира на около 1бар при моното и 2,5 за някои инжекции.На практика при 2Е помпата е същата-3 бара.Това обаче едва ли е от значение за автора.
По втория въпрос-именно моторчето/помпата/ се сменя,но преди това се разглабя и вади от кошницата.Все пак направи необходимите замервания преди да минеш към смяната и.Защото например може да се окаже реле....


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B4 -1.8 MI.Бензинова помпа?

Мнениеот alexx » Пон 09 сеп 2013 19:55


на 1.8 АBS съм купувал чешка за 45 лв примерно, а имаше и некви от 35-6


bachest
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 23 авг 2007 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B4 -1.8 MI.Бензинова помпа?

Мнениеот bachest » Вто 10 сеп 2013 12:20


Iezekil написа:По втория въпрос-именно моторчето/помпата/ се сменя,но преди това се разглабя и вади от кошницата.

Iezekil, моторчето е в помпата, а тя е капсулована ...помпата е сложена в кошницата. :beer


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 -1.8 MI.Бензинова помпа?

Мнениеот Iezekil » Вто 10 сеп 2013 20:13


То за мен е едно и също именно щото е капсуловано,но да,така е.
Корекция по предния ми пост.
Колегата може да сложи помпа от всякакъв мотор.На практика налягането се осигурява от регулатора,помпата просто има някакъв дебит и толкоз.Сиреч каквато и помпа да сложи,то налягането в системата винаги ще е около 1 бар,не помня точните цифри но да кажем 0,8-1,2.Просто помпите които се ползват са разчетени да работят в система осигуряваща до 3 бара налягане на дюзите,на моното може да сложи и такава за 10бара,налягането винаги ще е 1.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B4 -1.8 MI.Бензинова помпа?

Мнениеот zfa159 » Вто 10 сеп 2013 21:25


Всъщност не е точно така...принципно помпите,които съм сменял досега,са били доста разновидности...говоря за разлики в корпуса. Примерно има 4 различни диаметъра на цилиндъра (самата помпа), която влиза в корпуса. Има и 5-6 различни вида наклони на изводите. Ако колегата взима нова - задължително вади старата и по номера от нея взима друга или максимално еднаква до тази,която има. Ако взима 2-ра ръка,там не е толкова фатално,може да си я вземе с целия корпус и да не се занимава да се чуди какво да прави.
Аз лично съм доволен от китайските помпи VeGa или нещо такова се пишеше...дават им даже някаква гаранция :mhihi 2 или 3 месеца ли беше,та 6 ли..ама съм слагал доста такива,засега няма някоя да се е предала (а има на по 2-3 години вече)...цената е около 90-120лв според това коя точно е. За мен няма смисъл да се слага 2-ра ръка...може да изкара години,може да се скапе и след 3 дена. Основно помпите се скапват,когато газаджиите им сложат реле,което да ги спира...така помпата не се върти и като всяко нещо,което не се ползва,се прецаква. Ако върти постоянно пък,трябва редовно да се кара на бензин поне по малко,редовно да има гориво в резервоара и то да се сменя с прясно периодично (примерно имате 10Л ,карате един път месечно на бензин,да ги поизхабите и наливате нови 10Л ,така всеки месец). Разхода за гориво е доста по-малък от разхода за помпи. Пасат-а ми е на над 100 000км от както е при мен (4-та година), кара се основно на газ, помпата не се прекъсва, когато колата е на газ...тази схема с пресния бензин по 10-тина литра месечно дава резултат - помпата не съм я пипал никога за толкова много км :)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 202 госта