Passat b5 - Проблем с комфорт модул?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
prateli
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 24 апр 2007 19:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Passat b5 - Проблем с комфорт модул?

Мнениеот prateli » Вто 21 яну 2014 19:42


Привет колеги. Ето каква е ситуацията с Пасат 1.8 99г.

- Централното заключване, през шофьорската врата не сработва(отваря се само вратата). Ако отварям през багажника или през пасажерската врата, централното сработва
- Не работят никакви интериорни светлини, плафони и тн.
- Не работи зумера когато забравиш фаровете включени

Въпроса ми, всичко това дължи ли се на комфорт модула? Този модул ремонтира ли се или се заменя директно. Ако го заменя с друг, трябва ли нещо да се програмира с Ваг Ком?




Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Passat b5 - Проблем с комфорт модул?

Мнениеот pEsHkyY » Вто 21 яну 2014 19:55


Не се мятай веднага на него. При мен проблеми със зумера, светване на плафоните при вадене на ключа, невключване на двойното заключване и мигане на червената лампичка която е на шофьорската врата бяха причинени от CD което беше вързано на късо. Отделно си виж микроключетата - може някоя спойка да е дала фира или самите те.

Ако имаш някой от тези неща то и да смениш комфорт модула ефекта ще ти е нулев.


Volkswangel
Мнения: 613
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Passat b5 - Проблем с комфорт модул?

Мнениеот Volkswangel » Сря 22 яну 2014 9:01


Колега, виж първо някои предпазител да не е изтрещял, пък после мисли за комфорт модула.


matev92
Мнения: 45
Регистриран на: Нед 12 юни 2011 0:24
Автомобил: Golf 5
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Passat b5 - Проблем с комфорт модул?

Мнениеот matev92 » Сря 22 яну 2014 18:28


Аз имах същия проблем - бяха студени спойки на микроключетата вътре в бравата , които отговарят за положението на ключа при завъртането и тн, не знам как точно се казват. Запоих ги отново и проблемите изчезнаха!
Едит: А само още един въпрос - светлините изобщо ли не работят? При отключване/заключване или отваряне на някоя от пасажерските врати не работят ли?


Потребителски аватар
prateli
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 24 апр 2007 19:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: Passat b5 - Проблем с комфорт модул?

Мнениеот prateli » Сря 22 яну 2014 22:41


Никакви светлини освен фаровете и по таблото не работят, нито в багажника, нито лампата за задният номер, нито плафоните над вратите.
Проверих бушоните и са здрави, а студена спойка може да е за централното, но едва ли за светлините


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Passat b5 - Проблем с комфорт модул?

Мнениеот pEsHkyY » Сря 22 яну 2014 22:48


Казах ти, провери и касетофона/CD-то :)


matev92
Мнения: 45
Регистриран на: Нед 12 юни 2011 0:24
Автомобил: Golf 5
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Passat b5 - Проблем с комфорт модул?

Мнениеот matev92 » Сря 22 яну 2014 22:54


изтрито

Последна промяна от matev92 на Вто 26 фев 2019 20:59, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Passat b5 - Проблем с комфорт модул?

Мнениеот mccoy » Сря 22 яну 2014 23:33


При мен от неправилно свързано CD ми изчезна зумера за забравени фарове и премигването на мигачите при заключване


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Passat b5 - Проблем с комфорт модул?

Мнениеот pEsHkyY » Сря 22 яну 2014 23:41


Мда, при мен нямаше зумер, не работеше двойното заключване и мигане на червената лампичка която е на шофьорската кора , когато извадя ключа не светваха плафоните. Също така и афтърмаркет алармата не вдигаше стъклата. Общо взето като ми го вързаха правилно CD-то всякаш си взех друга кола :mhihi Това го има и при други модели коли. Даже на места е по-зловещо особенно на пежо 405. Там цялата кола дава грешки и е страхотия. Не съм кой знае колко запознат, но като цяло вързано ли е на късо CD-то шашва комфорт модула и стават зулуми. Със сигурност има инфо по нета :th_up


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Passat b5 - Проблем с комфорт модул?

Мнениеот dispatch » Пет 24 яну 2014 13:39


За мен проблема е в микроключетата на шофьорската брава.
Решението - най-лесно с нова брава.
За багажника - там се управлява от бравата на багажника и не е задължително проблема да е от нея.
За осветлението на номера - то светва с габаритите. При мен имаше прекъснат кабел малко преди самите "осветителни тела"


Потребителски аватар
george12
Мнения: 81
Регистриран на: Нед 21 дек 2008 19:11
Автомобил: Passat b5 1.8T
Двигател: AEB 98
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat b5 - Проблем с комфорт модул?

Мнениеот george12 » Пет 24 яну 2014 21:56


Абсолютно същият проблем при мен , отстранен преди три часа - презапояване на спойките във бравата.
Има шлаух м/у купето и капака на багажника - горе-долу по средата ми бяха прекъснали половината кабели.Вече имам заключване и осветление на номера :icon_lol


Потребителски аватар
prateli
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 24 апр 2007 19:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: Passat b5 - Проблем с комфорт модул?

Мнениеот prateli » Пет 31 яну 2014 18:58


Проверих всички бушони,махнах на цяло CD-то. Очаквам поне проблема с плафоните да се оправи, но май ще се окаже наистина комфорт модула


Иво.Иванов1
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 19 май 2016 16:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat b5 - Проблем с комфорт модул?

Мнениеот Иво.Иванов1 » Чет 19 май 2016 16:30


Зравейте! Колата е Passat 4 1997година. От известно време при отключване с дистанционното започна да ми сваля всички прозорци на половина. При отключване с ключа, този проблем го няма. Някой знае ли как мога да го оправя?


Потребителски аватар
prateli
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 24 апр 2007 19:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: Passat b5 - Проблем с комфорт модул?

Мнениеот prateli » Вто 24 май 2016 7:50


При мен всичко се реши с отваряне и проверка на всички кабели по комфорт модула


bdimitrov
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 23 мар 2021 19:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat b5 - Проблем с комфорт модул?в

Мнениеот bdimitrov » Вто 23 мар 2021 19:31


Здравейте, колеги! Имам следния проблем с пасат Б5.5 2004г. Живея в Германия и когато се прибрах на коледа, дни преди да замина обратно, ми изчезнаха всички интериорни свтлини, стъклата спряха да ми работят , спря да ми писука като забравя фаровете и алармата започна да се включва когато си поиска. Забелязах че на мокета зад шофьорската седалка има мокро петно и веднага проверих помещението до акумолатора. Дренажните отвори се бяха задръстили и се бе напълнило с вода. Отпуших отворите и отводних, откачих акумолатора понеже нямах време да правя друго и заминах надявайки се, че колата ще изсъхне на слънце. Да ама не! Преди няколко дни се прибрах и установих, че проблемите все още са на лице. Веднага разбрах, че има проблем с комфорт модула. Размъкнах мокета, доизсуших го, свалих платката на комфорт модула и я почистих хубаво(цялата беше окислена) не забелязах да има повредени компоненти. След като го включих наново абсолютно всичко си ми работеше( светлини, стъкла, алармата нормално), но спряха да ми работят дистанционните на трите ключа(купих я с 3-те и 3-те батерии са нови и работеха преди това). Като заключа с ключа се заключва и се включва алармата, но като отключа само отключва без да изключи алармата и като отворя врата започва да свири докато не дам на контакт(колата няма имобилайзер). Въпроса ми е, мога ли да си сглобя колата с моя модул или има нещо повредено в него? И ако мога, какво може да е според вас? Опитвах да запозная ключовете с колата по методи които намерих в нета, но без резултат.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 181 госта