passat variant b4 теч от дясната страна

Техническа и сервизна информация за Passat
oldi
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 21 апр 2014 18:08
Автомобил: wf pasat variant
Двигател: 1.6i AEK

passat variant b4 теч от дясната страна

Мнениеот oldi » Съб 26 апр 2014 20:22


Здравейте на всички, проблема е че след дъждовете миналата седмица се натъкнах на доста вода в колата. Главно отзад в пода на дясната страна - имаше два пръста вода. Отпред беше само влажно, а под таблото сухо, тавана и той беше сух. На заден десен праг има един технологичен отвор, на който няма тапа. Бръкнах да видя какво се случва, но имаше само суха прах. Моля ако някой е имал подобен проблем нека сподели




red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: wf pasat variant b4 теч от дясната страна

Мнениеот red.devilll » Съб 26 апр 2014 23:11


Почисти си под предното стъкло-около акумулатора и сервото има дренаж,който най-вероятно е запушен


oldi
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 21 апр 2014 18:08
Автомобил: wf pasat variant
Двигател: 1.6i AEK

Re: wf pasat variant b4 теч от дясната страна

Мнениеот oldi » Нед 27 апр 2014 7:43


Благодаря за съвета ще почистя и ще експериментирам после с шише с вода и ще споделя какво се случва

Последна промяна от gr_kanev на Вто 29 апр 2014 10:38, променено общо 1 път.
Причина: Не е нужно да цитираш изцяло предходното мнение. Освен бутон "цитат", има и бутон "нов отговор" - използвай го !


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: wf pasat variant b4 теч от дясната страна

Мнениеот vasilb » Нед 27 апр 2014 10:23


Моделът е В4, фейс лифт на В3. Под предното стъкло няма акумулатор, а е в предната част. При следващите модели е навътре с цел при челен удар да не се спука и да се разлее киселина, да не се влияе много от температурата на двигателя и т.н. Под предното стъкло пред пасажера е една решетка или филтър - зависи от изпълнението и оборудването, през които влиза дъждовната вода, която не се е изтекла заради запушените отводнителни канали от листа и цветове от дърветата. През отвора водата влиза във въздуховодите на парното и от там - до най-ниското ниво в колата - в краката на задната седалка. Отворът е покрит с черна дълга и тясна пластмаса, която към двигателя се държи от гумено уплътнение, а към стъклото - с малки врътки. Отмества се пластмасовият капак и се махат всички боклуци. Ако си с филтър - може да го смениш - като го видиш ще разбереш защо. Жокер - оригиналният цвят му е бил бял или светло кремав. :icon_lol


oldi
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 21 апр 2014 18:08
Автомобил: wf pasat variant
Двигател: 1.6i AEK

Re: wf pasat variant b4 теч от дясната страна

Мнениеот oldi » Нед 27 апр 2014 15:47


Проверих мястото но нямаше боклуци и от двете страни даже сипах и вода тече си под гумата без проблеми
Дали от този отвор на прага е възможно да идва проблема
Изображение
тъй като водата беше главно от задната страна


Потребителски аватар
dmitko
Мнения: 465
Регистриран на: Вто 21 дек 2004 14:51
Автомобил: Tiguan II 4Motion
Двигател: CZEA 2016
Местоположение: София

Re: passat variant b4 теч от дясната страна

Мнениеот dmitko » Сря 30 апр 2014 11:56


Колега откри ли от къде е теча? При мен е същото но задно ляво място. Изчетох доста тема с подобни проблеми но уви!
При мен локвата се появява за втори път този месец - само отзад в ляво, напред е сухо, седалките са сухи и още:
- двете тапи под мокета на пода са о.к. а и аз не я карах три дни а преди вчерашният дъжд беше суха.
- целия ляв праг /пластмасата отвътре/ я махнах, отдолу всичко е сухо, кабели и т.н. няма следи за стичане от към вратите.
- свалих корите на лява задна врата - отворите за оттичане не са запушени, шумозаглушителя /нещо между дунапрен и стиропор/ от вътрешната страна към купето е сух, е долу е леко разлепен но следи от теч няма.
- локвата е в краката на пасажера зад шофьора с дълбочина около половин-един сантиметър, мокета назад, на ляво и на дясно от това място на височина от пода над 3 см и нагоре е сух, напред от гредата между двете врати в средата също е сух.
- въздуховода под седалката е прашасъл отвътре и сух ако идваше вода от него нямаше да е толкова прашен.
- всичко отпред в зоната на двигателя - под корите на чистачките около филтъра и вентилатора за купето е както трябва, няма запушени отвори и е сухо където трябва, проверих с изсипване на вода в няколко зони - идеално се оттича.
- багажника - нишите от ляво и дясно са сухи около уплътненията на стоповете и горе на кабелите всичко е О.К.
- нямам шибидах, и тавана е сух.

Единствената особеност е, че колата беше паркирана с лек наклон в посока задната част.
Просто не знам какво да правя вече, пренастроих болтовете на вратите които са за фиксиране на вратата в затворено положение, така че вратата да е максимално придърпана към купето в затворено положение.
Усещам, че тази нощ като завали дъжд ще спя в колата с едно фенерче.
Някой някакви идеи, или нещо което не съм проверил?
Благодаря предварително!


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: passat variant b4 теч от дясната страна

Мнениеот Pet_rov » Сря 30 апр 2014 12:30


Аз например съм забелязал, че като отида на автомивката и подпукат колата с водоструйката, водата минава между стъклото и уплътнителя му на задната дясна врата. Стича се на лека струйка и по кората към мокета. Стъклото се затваря уж плътно, уплътнителят е здрав уж, но водата си минава оттам. Това само отдясно отзад. Вляво няма такова нещо. Освен да се заблуждавам и да минава вода между самата врата и уплътнителя на купето.


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: passat variant b4 теч от дясната страна

Мнениеот L&R » Сря 30 апр 2014 12:34


и аз имах такова преживяване, колата никога не е текла досега, всичко си изглежда наред по уплътненията


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: passat variant b4 теч от дясната страна

Мнениеот vasilb » Сря 30 апр 2014 16:52


А найлоните зад корите стоят ли и в долната част залепени ли са добре?


Потребителски аватар
dmitko
Мнения: 465
Регистриран на: Вто 21 дек 2004 14:51
Автомобил: Tiguan II 4Motion
Двигател: CZEA 2016
Местоположение: София

Re: passat variant b4 теч от дясната страна

Мнениеот dmitko » Сря 30 апр 2014 21:39


Ура! Открих си проблема, в следобедния голям дъжд влезнах вътре и зачаках...
Оказа се предна лява врата както колегата по-горе е казал - долната част на "найлона", които при мен е нещо като сив гъвкав стиропор не беше добре залепена в един участък отдолу. От там водата поради задния наклон подлизва по кората на вратата и се стича при гредата между двете врати върху пластмасовия праг от вътре, последния е пръскан със спрей за красота и външен вид и не остават следи от вода а капките директно се търкулват върху най-предната част на задното парче мокет, която зона винаги е под седалката и трудно се опипва.
Както и да е, извода е независимо, че мокренето е отзад сваляйте и предните кори на вратите - самата кора като я видиш отвътре ти става ясно текло ли е или не от там. Минах старателно с FT101 на Ceresit /нещо между силикон, уплътнител и лепило/ и всичко е О.К. за мой късмет към пет и половина се изля и порой, като нито една капка повече не влезе вътре.
Понеже малко оспамих темата на колегата Oldi все пак ще го посъветвам, освен изброените по-горе от мен неща които вече бях проверил, да си свали кората не само на задна дясна, но и на предна дясна врата и да види как са там нещата.


oldi
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 21 апр 2014 18:08
Автомобил: wf pasat variant
Двигател: 1.6i AEK

Re: passat variant b4 теч от дясната страна

Мнениеот oldi » Чет 01 май 2014 8:32


Колеги още не съм се заел с проблема тъй като нямам време но като разбера какво става непременно ще споделя.


oldi
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 21 апр 2014 18:08
Автомобил: wf pasat variant
Двигател: 1.6i AEK

Re: passat variant b4 теч от дясната страна

Мнениеот oldi » Сря 13 авг 2014 15:35


Колеги здравейте най накрая се заех с проблема и се надявам вече да не тече,за съжаление нямах фото под ръка докато траеше ремонта но с няколко думи ще обясня.Така след описания по горе проблем дойде и неговото време,махнах двете предни седалки и пластмасите по праговете за да стигна до мокета след това махнах и него и някакви други постелки за да стигна до ламарината.Натъкнах се на поне 5,6 места на ръжда която беше старателно почистена и боядисана с грунд,след проба с маркуч поливайки вратата забелязах че на уплатнението има малък луфт и не оплътнява добре и вратата се пълни с вода.Водата се изтича през технологичните отвори но течеше и някъде от средата на вратата махнах кората теча беше в средата на вратата запуших с силикон за аквариуми затворих кората грунда изсъхна хубаво всичко си върнах по местата и след повторен тест с маркуча няма и капчица за сега.При интерес мога да кача няколко снимки горе доло за яснота къде какво съм направил. Поздрави


miroslav.damianov
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 05 окт 2014 18:37
Автомобил:
Двигател:

Re: passat variant b4 теч от дясната страна

Мнениеот miroslav.damianov » Сря 08 окт 2014 19:09


:flag_bulgaria :love.vwclub
При мен тече от дясната страна, мокри се жестоко. Утре почвам да разглобявам. Къде мога да си закупя нови уплътнения за вратите ?_Ако найлоните на вратите са скъсани с какво да ги сменя ?_Благодаря на всички, които ще споделят информация.


:flag_bulgaria :love.vwclub ПРИ мен те4е от дясната страна мокри се жестоко Утре по4жам да разглобявам Къде мога да си закупя нови уплътнения за вратите Ако наелоните на вратите са скъсани с какво да ги сменя Благодаря на вси4ки които ше споделят информация


Александър Олито
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 07 окт 2018 22:36
Автомобил: VW PASSAT B4
Двигател: 1994 ABS

Re: passat variant b4 теч от дясната страна

Мнениеот Александър Олито » Пет 19 юни 2020 15:22


Здравейте, а може ли да тече вода през това уплътнение на купето, където ляга вратата, от долната му страна, моето си е бая по скъсано. проблема е че като вали и ми се мокри в краката. запуших в отсега разниместа дето ми се сториха съмнителни, тампончето на жилото е добре. правих настройка на вратата и възможно ли е да съм оставил долния край по напред и да не приляга добре( то кво питам направо си отговорих).



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 201 госта