Passat B8 - обща информация

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
dafi
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот dafi » Сря 07 авг 2019 20:36


hooligan_sk написа:При мен един от водещите мотиви беше финансов. Перфектен момент да се подбере запазен, върнат от оперативен лизинг Б8, на нормален пробег, обезценен с > 50%. Модела ще е актуалният поне още 2г, a първите масово върнати Б9ки от големите автопаркове, ще се появят след > 5г. До тогава ще си запази цената добре. Лично за себе си, стигнах до извода, че обичам да си сменям колите по-често и това ми стана важен фактор. :th_up


Това е готин вариянт, но ако търсиш 2ка бензин (както аз)... избор няма, горе долу само нов от магазина.




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот hooligan_sk » Сря 07 авг 2019 21:15


2ката бензин(GTI) си го купих чисто нов 2015та и го продадох април тази година. Не бих го купил втора ръка, еле пък бивш служебен честно казано.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 07 авг 2019 21:22


В коя фирма автопарка притежава Голф 7 ГТИ?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот hooligan_sk » Сря 07 авг 2019 21:25


Предполагам че в никоя, но същия мотор във вариант 220/272кс работи в 4% от всички Пасат Б8 продадени в Германия за 2018г. И от тях със сигурност има такива на оперативен лизинг.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 07 авг 2019 21:31


Останах с впечатлението,че казваш че никога не би купил ГТИ Голф втора ръка.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот netizen » Чет 08 авг 2019 8:47


Когато търсих пасат (велт ауто), бензиновите бяха нищожно количество, а 2.0 практически нямаше.


vankissa
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 15:18
Автомобил: VW Golf mk4
Двигател: AZD 2001
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот vankissa » Чет 08 авг 2019 9:49


hooligan_sk написа:2ката бензин(GTI) си го купих чисто нов 2015та и го продадох април тази година.


Мисля мернах някъде, че си го продал, тъй като ти е бил необходим по-голям семеен автомобил - разбираемо :)
А перспектива да си го имаш, като втора кола, за градско, ходене до работа и обратно с усмивнка на лицето? ... или е too much...

п.с.
предполагам не само аз мечтая да имам такъв автомобил (не като основна кола в семейството) и ми е любопитна гледната точка на човек, който го е почувствал.

п.с.2
съжалявам че повдигам темата в раздела за Пасат :), но да имаш семейно комби 280 коня и да ходиш с него на работа също би могло да е too much в даден момент...


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот hooligan_sk » Чет 08 авг 2019 10:10


Не колега, нещо друго си видял. Не ми е бил нужен по-голям автомобил, смених го основно за разнообразие. А и както писах по-напред, Б8 е доста изгодна покупка в момента. :th_up


Потребителски аватар
dafi
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот dafi » Чет 08 авг 2019 21:04


Като заговорихме за впечатления и за купуване на някой върнат от лизинг и т.н. да питам какво ви е мнението за Супърб. Бихте ли взели вместо пасат и защо?


HarvesteR
Мнения: 127
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот HarvesteR » Чет 08 авг 2019 22:10


Предимства на Superb
1. Хечбек - нещо, което VW има само при Arteon и е наистина много голям плюс, за хората, които не харесват комби.
2. Мноооого мясно отзад
3. Голямо търсене и малка загуба на стойност.

Предимства на Passat
1. Дизайн - субективно. За мен няма Superb, който да изглежда като Passat с R-Line. Дори и цветовете на VW ми харесват повече. Дори и дизайна на джантите ми харесва повече. (без да сравнявам двата фейслифта, които тамън се пръкнаха)
2. Дизел с 240кс.
3. Качество на изработката в интериора е малко по-добра.
4. Външни габарити.


Потребителски аватар
dafi
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот dafi » Пет 09 авг 2019 9:13


Аз мисля следващата кола да е Супърб.

На Първо място комби никога няма да си взема и от тази гледна точка багажника на шкодата след като е хечбек се товари доста по лесно и е по-голям.
Като дизайн и двете ми харесват, не бих казал че клоня към някоя. Понеже колегата спомена, мен лично джантите на Супърба ме кефат повече, но това е много субективен фактор.
Като качество на изработка - еми всички казват, че уж пасата трябва да е 1 идея малко по-качествен, лично аз не намирам някаква разлика. И двете коли са добре направени. (карал съм и двете коли, не от 200-300км. не мога да дам субективно мнение)
След хиляди км извънградско съм се убедил, че само с климатик не става да караш цял ден. Гърба ми се запотява по малко и в този ред на мисли едно обдухване на седалките ми се вижда като задалжителна екстра. Доколкото съм гледал конфигуратора на Пасат, не съм видял да има такава опция, а при Супърба има.

Не на последно място - Шкода често пускат промоций и може да си вземеш Супърб с топ оборудване и двигател за малко над 70к. Еквивалентен Пасат струва поне 10-12к отгоре. Не знам от Порше какви отстъпки правят и колко може да ми свалят цената. Някой ако има наблюдения нека сподели.


Потребителски аватар
lyubohar
Мнения: 84
Регистриран на: Сря 19 мар 2014 11:40
Автомобил: Passat B8 Lim HL
Двигател: EA288 2L TDI 150
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот lyubohar » Пет 09 авг 2019 9:57


Докато карах тестовия Супърб ми се отвори сама жабката, а решетката отгоре на таблото стърчеше в единия край и я натиснах, за да щракне на място. Такива неща в Пасата не са ми се случвали, а е каран 2г. преди мен. Може да е въпрос на късмет, но на мен ми правят впечатление.

Интериорът на Сюпърб е супер, но на Пасата ми с кафявата напа и "дървото" го усещам по-премиум. Но пък има има в квартала един L&K сюпърб с бял салон, който е страхотен.

Отвън Шкодата е видимо по-грозна и не мисля, че е само въпрос на субективно мнение. Мисля, че е въпрос на VAG, който не е позволил дизайнерите на Шкода да се развихрят, за да не конкурира прекалено Пасат (който пък си личи, че е мислен от всеки ъгъл да изглежда добре). LED-пасатът особено изглежда нисък, широк и зъл отпред, Шкодата е meh. А отзад си е направо грозна за мен. Острани също липсват линиите, който придават на Пасата по-мускулеста осанка.

Доколкото знам за superb няма всички ектри, които Пасат има - например не съм виждал Superb с LED светлини, но може и да греша. За возия не мога да кажа - не си спомням, но по форумите казват, че Шкодата е една идея по-мека, вероятно за сметка на по-малко директно управление.

Също така съм чувал, че Шкодата е по-добре откъм изолация на шума от двигателя, но по-зле откъм външен шум (моят Пасат е със шумоизолирани стъкла и е много приятно).

За мен изборът беше лесен, защото имах пари за 2-годишен Пасат с високо оборудване, но не и за нова Шкода с високо оборудване (а върнати от лизинг още нямаше). При разликата в цената за върнат от лизинг Superb срещу върнат от лизинг Пасат, със сигурност Шкодата е страхотен избор и минимален компромис спрямо Пасата.

Последна промяна от IvanMan на Пет 09 авг 2019 10:40, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение. Използвай бутон "нов отговор".


President
Мнения: 113
Регистриран на: Сря 23 авг 2006 0:28
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот President » Пет 09 авг 2019 12:35


dafi написа:

И за мен важна опция беше вентилацията на седалките, в моя пасат го има, не знам кой каталог си гледал.


Потребителски аватар
dafi
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот dafi » Пон 19 авг 2019 15:43


Това с вентилацията нещо не съм го видял като съм гледал конфигуратора (но това съм го гледал доста одавна).
Иначе сега след фейса и шкодата вече има LED фарове. Двойни стъкла също могат да се поръчат (за мен е задължително, тишината е златна :D ).

Пак да попитам - някой има ли идея в порше горе долу какви отстъпки правят?

П.С. сега гледам се появи един пасат втора ръка в Порше Изток 220коня, но уви е комби иначе можеше да се замисля да сменя моя.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот netizen » Пон 19 авг 2019 16:42


Нелош пакет от екстри има тая бензиновата... ама... на предно, седалките са без обдухване, с гаден цвят и на тази цена ... не бих си го причинил.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 189 госта