Passat B8 - обща информация

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот VWGT » Чет 13 май 2021 20:21


В Порше поискаха 600лв. Доколкото разбрах има и алтернативни начини, но не съм ги проучвал още. Повечето коли които оглеждам са с активиран апп кънект и не съм задълбал. Потърси xtoni или jordito за мнение.




advokata37
Мнения: 16
Регистриран на: Пет 14 май 2021 22:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот advokata37 » Пет 14 май 2021 22:47


Здравейте! Искам да попитам дали някой е успял да си свърже I phone 11 или 12 чрез usb кабел към media pro gen 2. Когато свържа телефона към навигацията имам единствено възможно да избера между android и mirror link. Какво мога да направя, за да ползвам google maps и waze.
Предварително Ви благодаря,


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот Vlad777 » Съб 15 май 2021 6:37


Discover Pro MIB2 със сигурност може. Аз съм с ябълка 12 и нямам проблеми, но виждам 3 иконки - изброените 2 + Apple CarPlay. Не мисля, че е от телефона


advokata37
Мнения: 16
Регистриран на: Пет 14 май 2021 22:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот advokata37 » Съб 15 май 2021 9:35


Вчера се поразрових по -сериозно и видях, че за да работи трябва да е активирана Siri.
Имате ли представа къде мога да видя какви екстри имам в колата си. От по - модерните установих, че имам само distance control. Благодаря


stoimen.petrov1
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 18 апр 2021 11:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот stoimen.petrov1 » Съб 15 май 2021 21:19


Зсравейте колеги.

Да попитам дали е възможно да се смалят иконките на дигиталното табло софтуерно. Примерно когато менюто ми е в режим навигация, обортомера и скоростомера се смаляват и ме кефят повече, отколкото в стандартните си размери. Дали някой е намерил начин да ги направи малки и на другите менюта за постоянно, или още по-малки ако е възможно. Търсих в тубата, но не намерих нищо.

благодаря предварително!


Потребителски аватар
Vantage
Мнения: 194
Регистриран на: Съб 25 дек 2010 13:40
Автомобил: Seat Tarraco
Двигател: TDI 4drive
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот Vantage » Чет 20 май 2021 14:06


VWGT написа:Също така колко трудно се поддържа светъл салон като този :biggrin


С абсолютно същия съм- вече 3 месеца и не е чак толкова страшно, като от време на време возя и деца отзад.
Но вече ми е рефлекс преди влизане в колата да питам всички(и деца и възрастни) дали са им чисти ръцете и да давам кърпички :mhihi
Лично аз не съжалявам за светлия салон и интериор- изглежда супер и се преглъща лекото напрежение за цапане :mhihi

Скоро ще поръчам един препарат за кожа на Chemical guys и ще дам фийдбек как е на светлите седалки.


raaziel
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 15 юни 2020 7:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот raaziel » Чет 20 май 2021 16:18


Здравейте момци,това е първия ми пост тук защото от една година и 20к.км само карам и се кефя на колата си.Карам осмица 2.0 150кс 4*4 ръчка.16-та год. и днес се случи нещо странно, за което бих се радвал на коментар...
Когато запалих днес колата ми изкара едно след друго няколко съобщения-АСС не работи,налягане на гуми-за проверка,старт-стоп система грешка,парк пилот-грешка,ауто холд-грешка и колата изгасна...
След повторно палене остана само АСС не работи и се прибрах около 20км.на чек и с неработещ автопилот.Когато се прибрах зачистих емблемата с мокра кърпа(но тя не беше изобщо мръсна)и всичко си бе както преди...
После покарах малко в града,палене,гасене,паркинги,всичко перфектно,вси едно нищо не се е случило...Според по-запознатите,трябва ли да я закача на комп.да зачистя грешките и претиснителна ли е тази случка..?


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот netizen » Чет 20 май 2021 16:31


Акумулатора ти как е ?


raaziel
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 15 юни 2020 7:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот raaziel » Чет 20 май 2021 17:38


Не знам,с него я купих цяла зима пали от ряз,може и да е оригиналния,но съм чувал AGM акумулаторите умират отведнъж...За утре си запазих час за вагком...


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 787
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот KGL » Пет 21 май 2021 12:12


Имаш ли старт/стоп. Препоръка на сервиза е да закачаш акумулатора на зарядно на 6 месеца веднъж. Аз съм си взел едно "умно" зарядно и като се сетя го оставям за по една нощ включено, а като пътувам с мобилната къща, го оставям включено по седмица. Вече 5-та година съм със заводския акум., колата се кара всеки днес смесено.


Kolyo B8
Мнения: 119
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 21:20
Автомобил: Passat Variant B8FL DSG7
Двигател: DTSB
Местоположение: СВ

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот Kolyo B8 » Пет 21 май 2021 12:24


raaziel написа:Когато запалих днес колата ми изкара едно след друго няколко съобщения-АСС не работи,налягане на гуми-за проверка,старт-стоп система грешка,парк пилот-грешка,ауто холд-грешка


Провери си за всеки случай дали не са ти се разтопили датчиците за диференциално налягане на
ДПФ-а. При мен също беше изкарала тези съобщения и проблема беше разтопени датчици.


raaziel
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 15 юни 2020 7:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот raaziel » Пон 24 май 2021 11:05


Диагностиката показа 90% акумулатор...Не разбирам много,но ми казаха,че колата отчита при излизане на грешките около 12 волта ,което било недопустимо... Алтернатора зарежда идеално-14.7-14.8в.и те така.Запазих час за диагностика на акумулатора и най-вероятно -нов...
А в тоя ред на мисли,не намирам същия никаде...Varta AGM 68Ah 680A....Навсякъде дават като заменяем Varta AGM Silver dynamic 70Ah 760A...Така ли е?Съжелявам,ако задавам глупави въпроси,но досега не съм имал ,,умна''кола...


sun_seeker
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 20 фев 2017 21:53
Автомобил: Passat B8 TDI 110kW Highline
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот sun_seeker » Пон 24 май 2021 14:42


Vlad777 написа:Значи като спра на светофара с T-ROCа той гасне. Като тръгне колата пред мен той пали и е готов да потегля. При пасата това нещо не се получава. Трябва да натисна газта. Някой има ли с подобни наблюдения? И двете коли са с ACC и Front Assist (multifunction camera в предното стъкло).



Късно се включвамс коментар, но при мен си работи на В8-цата, точно по описания начин. И е доста удобно ако си се зазяпал да погледнеш какво става.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот Vlad777 » Пон 24 май 2021 20:36


DSG ли е?


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот fur1ous » Пон 24 май 2021 20:49


sun_seeker написа:
Vlad777 написа:Значи като спра на светофара с T-ROCа той гасне. Като тръгне колата пред мен той пали и е готов да потегля. При пасата това нещо не се получава. Трябва да натисна газта. Някой има ли с подобни наблюдения? И двете коли са с ACC и Front Assist (multifunction camera в предното стъкло).



Късно се включвамс коментар, но при мен си работи на В8-цата, точно по описания начин. И е доста удобно ако си се зазяпал да погледнеш какво става.


Това се кодира. Може да я накараш да пали ако колата отпред тръгне, или да тръгва само когато подадеш газ.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deas, petiop, Shamata и 190 госта