Passat B8 - обща информация

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
DAJelev
Мнения: 67
Регистриран на: Чет 21 юни 2018 9:08
Автомобил: VW Passat Variant Highline
Двигател: DFCA 2016
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот DAJelev » Нед 08 ное 2020 20:16


При мен с AA понякога се свързва директно и ми отваря картите, а по-често ми изписва, че е намерено устройството, но трябва да отида и ръчно да му дам да се свърже и да потвърдя, че съм съгласен с прехвърлянето на данните. Иначе работи с всякакви кабели - всичките поръчани от али експрес. Като че ли ако вляза в колата и директно закача кабела и тогава ми иска потвърждение. Ако запаля и след 1-2 минути го закача се свързва директно, без потвърждение. Също на самия телефон като вляза в колата и се свърже блутута изписва, че АА се подготвя и след малко изписва, че е готов за свързване и тогава май е по-добре да се свърже кабела. Има опция и да зарежда АА още като се свърже по блутута и разпознае колата. Ще пробвам утре как е този вариант, дали няма да е по-безпроблемен. Като цяло всеки месец вадят актуализация на АА и все нещо оправят, а друго развалят, та нормално както работи и да започнат проблеми и след време да изчезнат, а други да се появят. Не е още много читава работата.




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот group® » Нед 08 ное 2020 20:58


netizen написа: Не е имало случай с CarPlay да има проблеми. Докато с Android Auto почти винаги. Остава почти всички микро юсб или тайп си кабели да са ментета.


Не се цупи де :beer
Не казвам, че не е капризно.
Просто, ако намериш подходящия кабел, нещата вървят без проблем.
Питането беше такова, а и често има такива, затова казвам какъв е проблема в 98% от случаите. (Тествано на 2 пасата, 3 телефона и не знам колко кабела)
Няма да спорим дали андроид или мак в тази тема. Просто не е нужно човек да си сменя телефона, ако това му е проблема.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот netizen » Нед 08 ное 2020 21:08


Наблюденията са ми на база 20+ да не са и 30 случая. Инак въпреки, че не ползвам андроидни устройства - според мен Android Auto е по-добре в случая. Използва се целият дисплей на Discover media/Pro , докато с Apple CarPlay лявата част с менютата не може да се използва. Един вид няма пълноекранен режим с айфони.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот Sarafov_03 » Пон 09 ное 2020 13:48


Дразни ме, че като му зададеш маршрут, не можеш да махнеш черното прозорче с указанията след колко метра да завиеш. Но заради камерите е безценно, иначе като графика не ме впечатлява.

P.S. Алелуя! Днес, въоръжен пак със сноп кабели, пробвах и... успях! Разликата е, че вече на самия телефон изписва съобщение "Неуспешно свързване на АА с екрана, опитайте с друг кабел", съответно отново проработи с оригиналното USB от зарядното.
И нещо друго да споделя, от Еуратек Ad Blue- то е с повече от три лева надолу разлика със същата туба в Автотрейд (за Варна става дума). Не че е брутално разминаване, но за пореден път едни и същи части (консумативи) при дилъра на Шкода са по- изгодни.


Atanas85
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 16 мар 2016 18:24
Автомобил: Vw touran 5Т1
Двигател: DFEA 2016

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот Atanas85 » Пон 09 ное 2020 22:56


Аз ползвам и андроид и иос за колата с discover pro. И за двата телефона ползвам оригиналните кабели, поради това, че ги имам от стари телефони от същите марки. С ябълката само, като закача кабела и тръгва, но при отключен телефон. С андроида всеки път запознаване, но днес ябълката неще и неще да се свърже, а се зарежда. Това ми се е случвало и преди, но днес не успях да я свържа.


Потребителски аватар
astragt
Мнения: 735
Регистриран на: Пет 19 май 2006 7:56
Автомобил: b8 alltrack
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот astragt » Вто 10 ное 2020 15:50


При мен Андроид ауто си бачка доста добре. Два или три пъти ми се е случвало след свързване към кабела да трябва да ги скачам ръчно. Единствено waze не иска да ме позиционира ако на не съм включил GPS-а на телефона преди да го включа към кабела. Но ако пусна google maps примерно и след това пак waze, вече се сеща и ме позиционира.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот Sarafov_03 » Вто 10 ное 2020 17:16


Добре де, а с Мирър Линк как стоят нещата, става ли с приложенията в Гугъл Плей и кое е най- работещото, изобщо има ли смисъл от него?
Пробвах с някакво Flavapp, което не тръгва, а иска упорито да го оцениш първо с 5 звезди!?!


President
Мнения: 113
Регистриран на: Сря 23 авг 2006 0:28
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот President » Чет 12 ное 2020 21:06


Здравейте, къде във Варна може да се активира AppConnect?


georgi_kyuchukov
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 18 юли 2011 12:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот georgi_kyuchukov » Вто 17 ное 2020 16:17


Здравейте имам колата (В8, 2.0, 150) от две години, 75 000 км и почти нищо не ме дразни освен две неща:
1. при изключване на парно/климатик от въздуховодните решетки продължава да се усеща леко движение на топъл/студен въздух;
2. предните светлини на LED ниво 1 са една идея по-къси (нощно време), отколкото ми се иска (дългите са екстра).
Моля за съвет ако някой се е сблъсквал или коригирал горните точки.
Поздрави.


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот KGL » Вто 17 ное 2020 17:51


По т.1 - Нормално физично явление при наличие на разлика в температурата.
По т.2 - Мини на един реглаж.


Потребителски аватар
naiturseniq
Мнения: 164
Регистриран на: Нед 22 мар 2009 5:41
Автомобил: VW Passat 2016
Двигател: 2000 TDI 150hp
Местоположение: varna

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот naiturseniq » Чет 19 ное 2020 19:14


Странно но имайки двата модела б7 и б8 в момента и двата със старт стоп , акомулатора на първия е окей докато на втория явно е за зареждане или смяна понеже изписва че консумацията е повече и старт стопа не работи , както и сутрин пали по трудно.
Б8 не е карана няколко месеца и можеби също е допринесло.
Въпроса ми е понеже двата акумулатора са еднакви, ако ги разменя някаква адаптация трябва ли да правя? Поне така четах в книжката. И по добрия вариант е да заредя просто акумулатора, но пише пак че се зареждал специално понеже е за старт стоп.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот netizen » Чет 19 ное 2020 19:24


Няма проблем да ги размениш.


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот KGL » Пет 20 ное 2020 11:54


В ПСИ ми казаха че акумулатора трябвало през 5-6 месеца да се дозарежда. Взех си едно ужким "умно" зарядно и сега от време на време я закачам на клемите под предния капак за по една нощ.


Потребителски аватар
naiturseniq
Мнения: 164
Регистриран на: Нед 22 мар 2009 5:41
Автомобил: VW Passat 2016
Двигател: 2000 TDI 150hp
Местоположение: varna

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот naiturseniq » Пет 20 ное 2020 18:44


Днес сложих лед лампичка в багажника понеже старат беше изгоряла, не дава никакви грешки там и свети супер.

Последна промяна от naiturseniq на Съб 05 дек 2020 13:02, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот beboyan » Съб 21 ное 2020 10:45


Sarafov_03 написа:Добре де, а с Мирър Линк как стоят нещата, става ли с приложенията в Гугъл Плей и кое е най- работещото, изобщо има ли смисъл от него?
Пробвах с някакво Flavapp, което не тръгва, а иска упорито да го оцениш първо с 5 звезди!?!


Mirror link на стария ми Самсун S7 с FloatingApp пуска през браузъра youtube в движение пълноразмерно на екрана без никакви модификации и тн. Обаче на новия ми Самсунг S20 mirror link не тръгва по никакъв начин, изписва ми на телефона, че липсва някакъв mirror link сертификат и директно ме изхвърля. Търсих по нета и лечение не намерих. Нося си стария S7 и му пускам интернет от S20 и така - допотопна работа.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта