Нещо увлича по скоростите?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Нещо увлича по скоростите?

Мнениеот vaskoto1 » Чет 15 юли 2004 9:26


колеги имам такъв проблем:
появява се много спорадично и без никаква логика или последователност.
понякога като спра на светофар и поизчакам малко-това при изключен от скорост и пуснат съединител никога не ги държа включени-старая се де-като светне натискам и а да включа ама нц. понякога се заяжда и влиза само през втора ама понякога влиза все едно не си натиснал съединителя и си уцелил по случайност оборотите-едно такова кръъъц и колата се подмества направо. нямам обяснение става от дъж на вятър иначе включва-пушка.
маслото го гледаха в кастрол срещу 66то училище-горна баня-от тях съм доволен генерално-разбират!
казаха че не съм за смяна. а и си мисля че може да увлича ако е по дебело маслото а то като се износи става на вода-няма логока.
съединителя да е...? долу отделя няма приплъзване грам няма нищо лошо да се закачи човек.
помагайте......изчерпвам се откъм идеи вече?




Anonymous

Мнениеот Anonymous » Чет 15 юли 2004 10:08


С хидравличен съединител ли си? Скоростите с жила ли са или с щанги до скоростния лост? Аз имах същия проблем на G60-то и се оказа блокирало лагерче на оста на избирача на скоростите в резултат на влязла вода през гуменото уплътнение и големи проблеми оттам (надрана ос и т.н.)


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Чет 15 юли 2004 10:11


хидравличен е съединителя и скоростите са с жила. я поясни малко повече-по скоростите не попипквам много и не съм толкова наясно.
пасата е 2.0 2Е е моторетката '92 комби италианка 188000 истински запазен е и е гледан по принцип.
скоростите маи бяха AYK ако не се лъжа ако някой иска ще ги проверя точно


Anonymous

Мнениеот Anonymous » Чет 15 юли 2004 10:24


Виж ся това няма значение, щом си с хидро съединител и жила значи ти е същата системата като на голфа G60. Значи там дето влизат жилата в скоростната кутия ги откачаш. Има едно капаче с 2 болта, развърташ ги и го махаш. ако пез неговото уплънение е влязла вода, значи е същия проблема. Отдолу има една ос на избирача на скоростите, която завършва в единия край с зъбно колело а в другия има пружинка и лагерче. Ако в него е проблема смени го не е скъпо. Ако е надрана и самата ос вече проблема ти е по-сериозен. Моя съвет е ако не разбираш иди в сервиз и кажи те да ти го отворят. Успех! :wink: А да трябва да махнеш и датчика за светлините за заден ход, забравих :roll:


Anonymous

Мнениеот Anonymous » Чет 15 юли 2004 10:32


vaskoto1 написа:не им вярвам вече хич на педерасите. ще погледна по етки-метки и ще го видя разглобено и ако се окажеш прав-ммммм много бира-не мога да те измисля направо.
симптомите иначе същите ли бяха при тебе-чат-пат без система без нищо?

Ами както чета да, примерно първа не щеше да влиза или като влезе се чуваше едно ХРЪЦ и цялата кола подскачаше. А към края като съвсем се скапа и трета почваше хръцка като се позагрее (примерно на по - дълъг път). Между другото с разглобяването и сглобяването можеш да се справиш и сам, не е сложно


Потребителски аватар
Alex
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Alex » Чет 15 юли 2004 17:53


Виж сега и при мене започна така... докато накрая съвсем не оказа да превключва.... оказа се счупена пружина на феродовия диск ... и с течение на времето са се "деформирали" доста части.. :)
Нямаше бъксуване и т.н.


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Пет 16 юли 2004 22:39


И при мене винаги прави едно "хрръц", само, че когато включвам на задна скорост... дали не е същия проблем...


Потребителски аватар
guard
Мнения: 975
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Silicon Valley, CA

Мнениеот guard » Съб 17 юли 2004 8:49


VW_FEN написа:И при мене винаги прави едно "хрръц", само, че когато включвам на задна скорост... дали не е същия проблем...


Абе и аз го имам това хръц, това ми е единствения проблем по колата ,но незнам как да го оправя, и ту става ту нестава много дразнещ звук и като чели ако преди това включиш втора, и после на задна го няма "хръц"-а :cry:


Потребителски аватар
gti
Мнения: 1793
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:47
Автомобил: MK4 R32
Двигател: BFH 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gti » Съб 17 юли 2004 11:15


И аз го имам това,просто трябва по-бавно да вкарваш задна :wink:


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Нед 18 юли 2004 22:55


Така е, наистина по-бавно трябва да се включва.


Гост

Мнениеот Гост » Пон 19 юли 2004 17:19


това със задната го има и при мене, само че ако преди това съм бил на първа и след това включа задна няма проблеми, но в повечето случаи забравям и е много кофти звука, ама ми казаха да не се притеснявам (специално за задната де), иначе нямам проблеми със скоростите.


Гост

Мнениеот Гост » Вто 27 юли 2004 10:21


Това за задната се оправя като първо включиш първа и след това задна и не хърка.


Потребителски аватар
Rado
Мнения: 144
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Rado » Сря 04 авг 2004 21:21


Vasko Popeto e prav mai shte da e taka
I megdu drugoto poznavamgo i si razbira momcheto
Ha sega ne s losho.......
Choveka s tova si iskarva hliaba s VW-ta. osnovno se zanimava ama baia po novi ot nashte PAssati


Гост

Мнениеот Гост » Сря 11 авг 2004 6:18


Нищо не помага. През каквито и скорости да мина преди задната винаги кръцка , а по някога е толкова зловещо, че направо ми се раздира сърцето. Ходих в един сервиз, включиха 3-4 пъти да го чуят кръцкането и фолософски заключиха: абе карай така. Карай-карай ама незнам до кога и дали няма да си довлека по-големи беди?


Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот popeye » Сря 11 авг 2004 21:48


MOTUL GEARBOX



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта