карбуратор

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
hitrec
Мнения: 42
Регистриран на: Сря 02 мар 2005 11:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

карбуратор

Мнениеот hitrec » Пон 21 мар 2005 23:25


Здравейте, аз от 3 седмици имам пасата 1.6 бензин 88г карбуратор.Имам проблем с карбуратора.Той от долу е на нещо гумено и се марда така ли триабва да бъде или триабва да е стегнат.По сериозното което ме притеснява е , че смуче въздух и на газ ми вдига оборотите.като го натисна от дясната страна спира да смуче и намаляват оборотите.сега съм го закрепил да не смуче въздух ама не знам дали изцяло и до кога.Какво се прави сменя ли се това гуменото дето лежи на него карбуратора или се притяга от някъде.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!




Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Пон 21 мар 2005 23:48


ако се разтърсиш ще намериш бая инфо за карбуратори във форума. че и с картинки даже.
гуменото нещо е тампон и се сменя ама като те слушам-хич не си сигурен че е от него...
я виж с търсачката какво ще излезе и после пак пиши.


Потребителски аватар
georgipass
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот georgipass » Пон 21 мар 2005 23:48


По принцип при мен 1.6 карбуратор,пак 88 е стегнато,то това не е ли гарнитура :roll: Или нещо не съм разбрал :?


Потребителски аватар
Nova
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 0:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Nova » Пон 21 мар 2005 23:49


Сменя се гуменото уплътнение (има и метал в него) задължително щом смуче въздух. За 10 мин работа е и струва 40-60 лв. (за уплътнението или т.н. тампон). Виж в сервизи за Васко, на мен ми е сменял, а и тънко взима. Ако имаш мерак можеш и сам да си го смениш - трябва да можеш да работиш с гаечен ключ и да помниш къде са били тръбичките на вакумите. Датс ол фолкс.

Промяна: От тресенето по родните ни улици и от двигателя пак ще се размести и ще почне да смуче. Като го смениш забравяш за него поне за 2-3 години (ако е качествено и повече)


Потребителски аватар
vw_golf_2_Memphis
Мнения: 3836
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vw_golf_2_Memphis » Пон 21 мар 2005 23:50


не са евтини тампоните :(
италиянски 20-30лв някъде и немските оригинални над 50 може би...

с времето а и там се изпичат и прогарят и почва да смуче както при теб..може би :wink:
не се занимавай с уплътняване или нещо подобно...смяна си трябва :wink: ако е от туй де..васко ще каже


Потребителски аватар
hitrec
Мнения: 42
Регистриран на: Сря 02 мар 2005 11:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

ре

Мнениеот hitrec » Нед 17 апр 2005 19:36


Здравейте, тампона беше и успях да го сменя без да разкачвам нищо от карбуратора.Мерси на всички!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: milench0 и 56 госта