Passat B6 Variant - Проблем с камера за задно виждане на Passat B6 комби

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
DjeFF
Автомобил: Passat B6
Двигател: TDI 2006

Passat B6 Variant - Проблем с камера за задно виждане на Passat B6 комби

Мнениеот DjeFF » Сря 13 яну 2016 23:23

Здравейте. Имам следния проблем:
Закупих Двоен ДИН, към който реших да монтирам камера за задно виждане(такава, която се слага на мястото на плафона). След триста мъки успях да прекарам кабелите и стигнах до момента със свързването.Важно по темата е, че камерата е от новите модели, които в AV кабела има захранване, което от едната страна се свързва с кабел, предназначен за това излизащ от ДИН-а.
+ използвах от крушката за задна скорост, като към него запоих и въпросния кабел, излизащ от AV кабела.
За маса използвах другата жичка, която отива към същата крушка.
При пробата установих, че на контакт (изгасена кола) всичко е 6, но запаля ли двигателя, след секунда екрана става черен и изписва "No Signal!". След четене по форумите и звънене по майстори, реших да сменя масата, като използвам болт хванат за купето.... Проба....същото. След това пробвах да подмина крушката за задна скорост и да свържа директно жичката за + на камерата с жичката, идваща по АV кабела. Проба... и нищо (даже не запали камерата).

Някой дали се е сблъсквал с подобен проблем?

Потребителски аватар
pepperj
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Variant - Проблем с камера за задно виждане на Passat B6 комби

Мнениеот pepperj » Вто 19 яну 2016 11:35

Здравей
Значи аз също сложих камера отзад, но мойта е с два кабела единия е за АВ а другия е буксичка за захранване. Отначало и аз имах проблеми защото се оказа че след като поработи малко около минута най много и прегрява и излиза черния екран и НО сигнал. Срязах предпазния бушон където беше капсуловано бушончето и УЖ някакво охлаждане. Сложих една сравнително по голяма медна пластинка да играе ролята на охлаждащо радиаторче и запоий отново кабелите. Оттогава нямам проблем. Но при теб не знам дали проблема е същия. Не съм обърнал внимание при мен на контакт дали прегряваше или не преди. Вързал си камерата на CAM изхода на DIN-a нали ?
моята кола е пасат Б6 седан

Потребителски аватар
DjeFF
Автомобил: Passat B6
Двигател: TDI 2006

Мнениеот DjeFF » Пет 18 ное 2016 13:51

Проблемът е решен, като взехме постоянен ток от задната чистачка, а чрез реле, от светнината за задна скорост му казваме кога да пусне камерата. Явно компютъра засичаше, че има повече консумация на ток и я блокираше. Вече 10 месеца по-късно мога да кажа, че е ужасно удобно при паркиране и силно препоръчвам.

Потребителски аватар
tomata
Автомобил: VW Pasat Golf 5 Sharan
Двигател:

Мнениеот tomata » Пет 09 дек 2016 15:50

Колега имах същият проблем като тебе. Следвах схема ти на връзване, само че на голф 5. Може ли да провериш нещо. Да караш назад и в този момент да включиш задната чистачка дали камерата гасне? При мене работи ли задната чистачка камерата спира. Благодаря

angel_manolov
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот angel_manolov » Пон 10 авг 2020 15:05

DjeFF написа:Проблемът е решен, като взехме постоянен ток от задната чистачка, а чрез реле, от светнината за задна скорост му казваме кога да пусне камерата. Явно компютъра засичаше, че има повече консумация на ток и я блокираше. Вече 10 месеца по-късно мога да кажа, че е ужасно удобно при паркиране и силно препоръчвам.

Извинявам се много нов съм във форума, може ли по подробно обяснение или схема какво реле си ползвал и как си окабелил отзад за задната светлина, благодаря предварително

Върни се в “Passat”