Passat B6 Steering column lock defective

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Larii
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 13:07
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: София

Re: Passat B6 Steering column lock defective

Мнениеот Larii » Чет 03 фев 2022 12:58






Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Passat B6 Steering column lock defective

Мнениеот genov1 » Чет 03 фев 2022 13:14


Ок, благодаря
въпроса ми беше, понеже не разполагам с VCDS, да разкача самото устройство, за да не прави този проблем


Потребителски аватар
Larii
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 13:07
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: София

Re: Passat B6 Steering column lock defective

Мнениеот Larii » Чет 03 фев 2022 13:17


Пробвай но има обратна връзка с имобилайзера и мисля,че няма да запали. Оделно тябва да е на контакт за да е отключило първо волана.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Steering column lock defective

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 03 фев 2022 13:29


Интересно, ще взема да го изключа за проба при мен, принципно не ми е създавало проблеми, но знам, че си е слабо място. Мен ме посъветва запознат с тия проблеми да оставям волана така, че колелата да са напълно изправени. Волана в централна позиция задължително при гасене и палене на ДВГ , защото ако е леко завъртян, зъбчето което заключва остава под напрежение и при сработване се натоварва актуатора и изгаря или се износва с времето. Може би Ви се е случвало, да не сте оставили волана напълно центриран и при подаване на контакт и отключване на волана да се чуе изщракване.


Потребителски аватар
Larii
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 13:07
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: София

Re: Passat B6 Steering column lock defective

Мнениеот Larii » Чет 03 фев 2022 13:42


Пробвай мойта започна от лятото да дава грешка (понякога рядко) и то на 84000 км започна. В момента е на 90000км от както го изключих. и имам само досадното съобщение след вадене на ключа.


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Passat B6 Steering column lock defective

Мнениеот genov1 » Чет 03 фев 2022 15:49


При мен най-често го прави в студено или при влажно време


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 Steering column lock defective

Мнениеот Asko VW » Съб 05 фев 2022 11:33


Въпросният модул подава обратна информация към имобилайзъра, ако подаде информация, че не може да отключи (поради механичен дефект) или сигнала е "липсващ/некоректен" (какъвто беше моя случай) имобилайзъра гаси двигателя. Това е предпазна мярка за да не тръгнеш със заключен волан. На мен самия модул ми струваше 260 лв., но дадох и доста пари за труд, не помня вече точно колко. Самата смяна не е никак лесна, доста се разглобява, отделно че при мен специално не можеха да разберат къде точно е проблема. При диагностика излизаха няколко грешки, същевременно модула работеше в механично отношение, чуваше се как отключва и заключва волана, което в първите сервизи объркваше майсторите, отхвърляха го като причина и се насочвах към другите грешки, съответно проблема си оставаше и задълбочаваше. Най-накрая открих сервиз в който си разбира от работата, да скъпо взимат, но откриха и решиха проблема. Както казах, оказа се, че проблема е в електрониката (не в механиката) на модула, след като отключи волана, подава некоректен сигнал към имобилайзъра и той гаси.
Предвид горното, смятам че просто физическо премахване на модула няма да реши проблема, даже изобщо няма да можеш да запалиш. Ако не ти се иска да го сменаяш, по-добре използвай метода на Лари.


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Passat B6 Steering column lock defective

Мнениеот milenski_77 » Съб 05 фев 2022 15:45


От четенето в чуждите форуми останах с впечатление, че основният проблем на тези модули са микроключетата за двете крайни положения (отключено и заключено). След това дефектират релетата и накрая самия мотор. При мен го направи тав зима няколко пъти проблема с отключването на волана и съм поръчал от Алито двете ключета и двете релета. Като се стопли времето ще ги сменя.


Потребителски аватар
Larii
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 13:07
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: София

Re: Passat B6 Steering column lock defective

Мнениеот Larii » Нед 06 фев 2022 7:29




milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Passat B6 Steering column lock defective

Мнениеот milenski_77 » Нед 06 фев 2022 10:42


Larii написа:В Олх ги има. https://www.olx.bg/d/ad/modul-zaklyuchv ... 8EJiX.html

Знам че ги има, но цената е доста по-висока. От Алито ми излязоха 8 евро.


Extreme7
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 25 сеп 2018 14:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Steering column lock defective

Мнениеот Extreme7 » Сря 08 юни 2022 1:59


Larii написа:Пробвай мойта започна от лятото да дава грешка (понякога рядко) и то на 84000 км започна. В момента е на 90000км от както го изключих. и имам само досадното съобщение след вадене на ключа.

А как точно се изключва със vcds и във кой канал е


Потребителски аватар
Larii
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 13:07
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: София

Re: Passat B6 Steering column lock defective

Мнениеот Larii » Сря 08 юни 2022 12:07


Larii написа:https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180410/0c50e6148db8619491c8801cf8040742.jpg


Extreme7
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 25 сеп 2018 14:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Steering column lock defective

Мнениеот Extreme7 » Чет 09 юни 2022 2:38


Първата опция ли трябва да се отметне за да се деактивира заключването


vencib
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 18 ное 2020 11:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Steering column lock defective

Мнениеот vencib » Сря 03 авг 2022 16:32


При смяната на въпросния модул трябва ли обучение?


matence
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 15 окт 2014 13:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Steering column lock defective

Мнениеот matence » Чет 28 мар 2024 19:27


Asko VW написа:Въпросният модул подава обратна информация към имобилайзъра, ако подаде информация, че не може да отключи (поради механичен дефект) или сигнала е "липсващ/некоректен" (какъвто беше моя случай) имобилайзъра гаси двигателя. Това е предпазна мярка за да не тръгнеш със заключен волан. На мен самия модул ми струваше 260 лв., но дадох и доста пари за труд, не помня вече точно колко. Самата смяна не е никак лесна, доста се разглобява, отделно че при мен специално не можеха да разберат къде точно е проблема. При диагностика излизаха няколко грешки, същевременно модула работеше в механично отношение, чуваше се как отключва и заключва волана, което в първите сервизи объркваше майсторите, отхвърляха го като причина и се насочвах към другите грешки, съответно проблема си оставаше и задълбочаваше. Най-накрая открих сервиз в който си разбира от работата, да скъпо взимат, но откриха и решиха проблема. Както казах, оказа се, че проблема е в електрониката (не в механиката) на модула, след като отключи волана, подава некоректен сигнал към имобилайзъра и той гаси.
Предвид горното, смятам че просто физическо
премахване на модула няма да реши проблема, даже изобщо няма да можеш да запалиш. Ако не ти се иска да го сменаяш, по-добре използвай метода на Лари.


Здравей, аз имам същият проблем, при опит от 10 паления 4 пъти ми пиши зумера и червеното кормило светва. Може ли инфо за сервиза където са ти го поправили, аз съм от София



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 207 госта