Разход на масло...

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
spokomen
Мнения: 188
Регистриран на: Сря 25 авг 2004 17:58
Автомобил: VW Passat B3 Ford C-Max
Двигател: RP 1991 Durateck 2_0
Местоположение: София
Контакти:

Разход на масло...

Мнениеот spokomen » Нед 27 мар 2005 17:15


В началото след смяната не намаляваше, но след около 3 000 километра започнах да доливам. Видимо двигателя гледан отпред и от горе няма някакво омасляване. Сутринта погледнах от страната на купето. От тази страна май излизат изгорелите газове или нещо друго има. Нещо което е закрепено за блока и между него и блока има гарнитута ( май). Извинете ме за обяснението, но двигателите не са силната ми страна. Та върху тази част имаше няколко съвсем малки "локвички" от масло. Не можах да разбера дали е хвърляло от гарнитурата на главата или от тази отзад с която е закрепена тази част върху която имаше масло. За 8 000 киломертра съм долял около 1 литър. Какво се прави в такива случаи - ясно е, че се кара на сервиз, ама какво се сменя и колко горе долу ще ми излезе? Че май и предни амортресьори ще трябва да сменям - и двата като ме посъветва Ваското 1 , та да знам дали ще я ремонтирам или ще я спирам докато събера някой лев.




Потребителски аватар
kbot
Мнения: 389
Регистриран на: Съб 20 ное 2004 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Дачия Дъстър 4x4 dci
Контакти:

Мнениеот kbot » Нед 27 мар 2005 19:50


"За 8 000 киломертра съм долял около 1 литър" - не е чудо невиждано, и аз доливам по толкова :lol:
Така както го описваш прилича на теч от гарнитурата на капака на клапаните, смяната излизала около 30 лв. (не съм сигурен за цената :oops:)


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Нед 27 мар 2005 21:03


принципно ако искаш-мини да я/се видиме-няма да хапя обещавам! mhihi mhihi



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 181 госта