Пасат 2.0tdi мотор bkp 2007 г. - Лоша работа на климатроника на пасат, VCDS не отчита грешки.

Техническа и сервизна информация за Passat
Misho81
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 27 окт 2021 0:04
Автомобил:
Двигател:

Пасат 2.0tdi мотор bkp 2007 г. - Лоша работа на климатроника на пасат, VCDS не отчита грешки.

Мнениеот Misho81 » Пет 29 окт 2021 20:36


Здравейте Колеги. Нов съм във форума и се надявам да ми помогнете при решаване на следния проблем с климатроника на моя Пасат 2.0tdi мотор bkp 2007g.
След застудяване на времето установих, че на топло в автоматичен режим климатроника доста бавно постига зададената температура, като в нито един момент не отваря централната клапа, а през двете странични духа много слаба струя топъл въздух. Тоест в автоматичен режим отварят само клапите позволяващи на горещия въздух да духа към предното стъкло и краката на пътниците. При задание на автомат 29.5 градуса и температура в купето 20 градуса вентилаторът повишава обороти само с една две степени, а толия въздух излиза само през долната и горна клапа. При задание Hi вентилатора не отива на макс и двете странични и централната клапи не отварят. При задание Low оборотите на вентилатора се повишават на макс, а централната и ръчната клапи отварят, като през тях духа яка струя студен въздух. Всички клапи се отварят при натискане на съответния команден бутон и когато заданието е за висока температура през тях духа силна струя горещ въздух. При проверка с VCDS не се откриват грешки, а показанията за моментното състояние на клапите съвпада със заданието на контролера. Проверих с тестера дали клапите отиват до крайните си положения всичко е Ок. Адаптирах ги, но нещата не се промениха. Температура на антфриза при загрял автомобил е 90 градуса и е постоянна. Няма температурен датчик, който да се държи неадекватно. В резюме: климатроника не работи добре на топло в автоматичен режим.
Очаквам Вашата помощ и коментари! Предварително благодаря на всеки, който се отзове!




Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Пасат 2.0tdi мотор bkp 2007 г. - Лоша работа на климатроника на пасат, VCDS не отчита грешки.

Мнениеот Asko VW » Съб 30 окт 2021 10:27


Абсолютно нищо му няма на климатроника. В автоматичен режим и отопление, въздуха се подава към прозорците (за да не замръзват) и към краката за да се използва естествената термодинамика на газовете за по-ефективно затопляне на купето. Топлия въздух се подава ниско долу и при издигането си нагоре (тъй като е по лек от студения) затопля цялото купе. За това централните клапи на таблото не духат зимата. Обратното е лятото при охлаждане, бълва основно от тях така, че да вкара студения въздух високо и докато се спуска на долу да охлади купето.
По отношение на вентилатора - скоростта се регулира от компа така, че през радиаторчето на парното да минава такова количество въздух, което то може да загрее. Ако потока е прекалено голям въздуха няма да се загрее достатъчно и ще духа хладно, съответно се губи смисъла.
Имай предвид, че тази новите дизели ПД и КР загряват трудно и бавно в градски условия - при задръствания (и още по трудно на място), съответно и парното бавно и трудно стопля. Ако нямаш или пък не работи някакво доотопление (електрическо или нафтово) зимата си е кофти, в градски условия. Извън града, като си я вкараш в обороти го няма тоя проблем. При мен ел. доотоплителя не работи (така я купих), маршрута ми е по натоварени булеварди, където предимно се тътриш и висиш на място и зимата ми е тегаво, при по ниски температури се е случвало даже да прибягвам до подгрева на седалките за първите няколко километра, докато парното поокърши температурата в купето.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Danny boy, madmen и 171 госта