пасат в.6 проблем с автопилота

Техническа и сервизна информация за Passat
iava zetka175
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 19:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Айтос

пасат в.6 проблем с автопилота

Мнениеот iava zetka175 » Чет 26 дек 2013 8:55


здравейте колеги не ми се включва автопилота на пасат в.6




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: проблем с автопилота пасат в.6

Мнениеот dobrin » Пет 27 дек 2013 0:52


И как точно установи тази особеност? В какво положение е лостчето? Как задаваш желаната скорост?


Потребителски аватар
stinbg
Мнения: 70
Регистриран на: Сря 26 сеп 2012 18:37
Автомобил: Passat B6
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: пасат в.6 проблем с автопилота

Мнениеот stinbg » Пет 27 дек 2013 1:13


Ами прегледай със софтуеър за грешки - това което се сещам на първо четене е да не ти работи датчика, който отчита положението на съединителя (той е този който изключва автопилота когато сменяш скорости или пускаш по инерция). Естествено винаги може да има и проблем със самото лостче. Не на последно място, компютъра може да е забравил, че колата има автопилот (малко вероятно ми се струва да е последното, но е възможно). За района на София мога да ти прочета грешките с компютър - безплатно.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: пасат в.6 проблем с автопилота

Мнениеот plamikcho » Пет 27 дек 2013 10:47


И при мен не се включва. При натискане на лостчето светва зелена икона с километраж и това е. Пълен мъртвец отвсякъде, каквото и да натискам - нищо. Предполагам, че е деактивиран (няма записани грешки на диагностика). За мен не е голяма драма това, че не работи. Все пак от интерес бих го пуснал да видя какво представлява.


qq12
Мнения: 37
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 18:36
Автомобил:
Двигател:

Re: пасат в.6 проблем с автопилота

Мнениеот qq12 » Пет 27 дек 2013 19:44


Уморително е на дълъг път да натискаш постоянно педала .Затова е измислена и тази екстра . Който е карал над 800 км на ден ще разбере какво имам в предвид.


iava zetka175
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 19:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Айтос

Re: пасат в.6 проблем с автопилота

Мнениеот iava zetka175 » Пет 27 дек 2013 22:27


здравейте колеги благодаря ви за интереса не съм карал колата на диагностика,лосчето е в средно положение и нищо не свети когато го натискам въобще не реагира и за мен проблема най вероятно ще е в този датчик къде да го открия.благодаря предварително


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: пасат в.6 проблем с автопилота

Мнениеот gamble » Пет 27 дек 2013 23:40


Ъъъъъ... колеги :a045 Не че нещо ама това лостче се дърпа, НЕ се натиска :screwy
Или просто така се изразявате и съм се подвел :redface


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: пасат в.6 проблем с автопилота

Мнениеот dobrin » Съб 28 дек 2013 16:01


Лостчето трябва да е дръпнато към теб, все едно правиш присветване с дългите, с тази разлика, че остава в това положение.
Светва индикатор на таблото за включен темпомат. След това с бутон SET задаваш скоростта. Можеш да я променяш с бутоните нагоре-надолу. Бутонът RES е за възстановяване на зададената скорост след като си прекъснал действието на темпомата с натискане на педала на спирачката или съединителя.


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: пасат в.6 проблем с автопилота

Мнениеот Milanov » Съб 28 дек 2013 18:15


qq12 написа:Уморително е на дълъг път да натискаш постоянно педала .Затова е измислена и тази екстра . Който :е карал над 800 км на ден ще разбере какво имам в предвид.

Абсолютно вярно, ако тръгнеш към Атина и когато започне магистралата след Солун..., ще ти се схване кракът без темпомат.
Но по темата, както си набрал скорост / на място не работи/ дърпаш и задържаш лоста да щракне, съответно се изписва скоростта с която караш с удебелени цифри.
Вече си на темпомат, с лостчето променяш скоростта с 10 еденици, съответно нагоре - надолу... е няма такова удобство, искаш да изпревариш ... буташ / цъкаш/ лоста нагоре... два три пъти... набираш... има ограничение... буташ / цъкаш/ лоста на долу колкото е необходимо да намалиш скороста.
Има вариант да сменяш и с една единица с бутоните, но като цяло забравяш за педали и караш като автоматик.
Може да кача инструкция.


iava zetka175
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 19:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Айтос

Re: пасат в.6 проблем с автопилота

Мнениеот iava zetka175 » Чет 02 яну 2014 20:13


честита нова година на всички колеги.по проблема с автопилотът както и да го дърпам това лостче както и да го задържам не работи даже и не свети за мен проблемът е в този датчик какво ще кажете и къде да го намеря


Потребителски аватар
didkoltd
Мнения: 1410
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък/Ст.Загора

Re: пасат в.6 проблем с автопилота

Мнениеот didkoltd » Съб 04 яну 2014 17:01


Може и да е самия лост,често се зацапват и спират да работят.Най-добре започни с почистването му и тогава търси другаде проблема ако не е в него.Можеш да провериш и по рамата дали въобще колата ти я има тази екстра,да не би някой да е сменял лоста преди теб.Провери и с Ваг кома дали е активиран темпомата!


cpekov
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 31 мар 2013 20:23
Автомобил: Passat B5tdi-avtomatik
Двигател: AHU-1997g
Местоположение: Видин

Re: пасат в.6 проблем с автопилота

Мнениеот cpekov » Нед 05 яну 2014 19:50


И на мен не ми работи автопилота,моя Пасат е б5-97г.Автоматик,но на мен ми казаха,че може би не работи заради това,че датчика под шофьорската седалка за Ербега ми не работи и били свързани по някакъв начин едното с другото.Ако някой знае нещо повече да помага.....Успешна Нова Година на всички.


iava zetka175
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 19:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Айтос

Re: пасат в.6 проблем с автопилота

Мнениеот iava zetka175 » Съб 12 апр 2014 17:51


здравейте колеги преди доста време писах за проблема с темпо мата проблемът е отстранен,но не остава време да пиша закачиха го на компютър и се оказа че има грешка на съединителя отстраниха я и всичко се оправи и то само за 20лв.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: пасат в.6 проблем с автопилота

Мнениеот plamikcho » Пон 28 апр 2014 21:25


Оказа се, че и моя темпомат работи. Задейства се точно както е описал Добрин. Други особености, които забелязах: няма никаква цифрова индикация за скоростта, ориентирах се по километража; с "цъкане" на лостчето скоростта се променя много слабо, но при задържане в долно или горно положение се регулира много плавно и удобно; датчика за приближаване (ако има такъв) не изглеждаше да работи, на доста къса дистанция не забелязах да намаля скоростта и предприемах мерки да не се натреса на колата пред мен.


LiGaViA
Мнения: 58
Регистриран на: Пон 07 апр 2014 8:22
Автомобил: Passat B6
Двигател: 2.0TDI BKP 2007
Местоположение: София

Re: пасат в.6 проблем с автопилота

Мнениеот LiGaViA » Пет 16 май 2014 9:01


Еднократно натискане на горе или на долу покачва скоростта с 10 км/ч... леко задържане в горе или долу покачва с 5 км/ч... дълго задържане на горе или на долу стъпката е 1 км/ч. Мисля че задължително трябва да си на най-висока предавка за да работи. При включване на темпомата той приема скоростта до която сте набрали преди да го пуснете после почва корекцията и.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта